У Києві через ЗНО хочуть змінити модель навчання випускників

Школам пропонують завершити вивчення нового матеріалу для учнів 11-х класів у квітні

У Києві через ЗНО хочуть змінити модель навчання випускників

Київським школам пропонують ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня для того, щоб навчальний час у травні присвятити підготовці до ЗНО.

Про це йдеться у статті директора столичного департаменту освіти і науки Олени Фіданян на сайті ZN.UA.

За словами очільниці столичної освіти, йдеться про надання академічної свободи школам, зокрема у виборі одинадцятикласниками власної освітньої траєкторії в останній місяць навчання.

На її переконання, зміна моделі навчання надасть можливість зменшити кількість предметів, що вивчають випускники у травні та врахувати індивідуальну потребу кожного з них для підвищення шансів вступу до університету.

«Ми пропонуємо тим, хто сьогодні до цього готовий, ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня. Бо вже багато років ми заплющуємо очі на абсурдну ситуацію: за шкільною програмою, одинадцятикласники до кінця навчального року мають опановувати певні теми, вивчати й повторювати матеріал, а насправді вже на початку травня вони складають ЗНО з усього вивченого матеріалу», – йдеться у зверненні директора столичного департаменту освіти до педагогічних колективів.

Виходячи з того, школам запропоновано перетворити навчання в травні на консультації перед проходженням зовнішнього незалежного оцінювання.

«Ми пропонуємо провести навчальний процес у травні за принципом освітнього трансформера, розбивши випускників не за класами, а за групами, з урахуванням обраного ними профілю подальшого навчання вже за межами рідної школи; дні перед ЗНО перетворити на дні предметного занурення», – пише Фіданян.

Вона висловила переконання, що така модель травневого навчання випускників дозволить «зменшити для учнів кількість предметів для вивчення враховуючи індивідуальну потребу кожного з них для завершення навчання у школі (отримання свідоцтва) та максимального підвищення шансів вступу до обраного випускником закладу вищої освіти».

«Сьогодні тижневе навантаження на випускника становить до 36 годин на тиждень (пам’ятаємо, що в дорослих воно 40 годин). За умови організації шкільного навчального трансформера реально зменшити навантаження на школяра до 12 годин, які є для нього пріоритетними, зберігаючи при цьому вчительське навантаження та заробітну платню згідно з тарифікацією», – наголошує директор освітнього департаменту.

Також Олена Фіданян зауважила, що в столиці є школи, які вже не один рік практикують власну модель навчання випускників.

«Звісно, такі зміни варто було запровадити на всю останню чверть. Ми відверто говорили про це з директорами столичних шкіл. У Києві є колективи, які ще до COVID-19 зайнялися розробкою власної шкільної моделі навчання випускників. Успішно практикують її вже не один рік. Після бурхливих обговорень вирішили, що розпочнемо покроково — спробують лише ті, хто впевнений, що це посильно для педагогічних колективів», – зазначила директор департаменту освіти і науки Олена Фіданян.

Для отримання оперативної інформації про головні освітні новини приєднуйтесь до сторінки Освіта.ua в Telegram.

Освіта.ua
06.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
Працюю також у приватній школі. Там так і роблять. Квітень травень відкидають в 11 класі все що не потрібно і консультують до ЗНО
:)
Я всегда говорила, чтоб нормально сдать ЗНО в школу лучше вообще не ходить)
Наталя
Уже решите конкретно что - нибудь!!!! Две недели только слухами и питаемся. Эти выпускники 1.5 года нормально не учились. Давайте оставшиеся 1.5.есяца не будем друг другу клевать мозг, а только лишь конкретные обдуманные решения принимать в пользу детей.
FreQl
Ой да ладно, неужели об 11-классниках вспомнили? И почему только киевским школам? У нас программа, тем более из-за дистанции перегружена очень сильно, и наконец-то хоть сверху чуть-чуть начинают понимать каково 11-классникам, которые хотят поступить на бюджет
Експерт
Так може про це потрібно було подумати 1 вересня, пані Фіданян, ні, навіть раніше, коли вчителі складали календарне планування, щоб тепер не впихувати невпихуєму програму на квітень місяць Так, абсурдна ситуація з навчанням у травні триває не перший рік, і це питання треба вирішувати на рівні міністерства, попередньо розгрузити програми з усіх предметів.
Тарас
Для Експерт: учителі реально в травні лише роблять повторення. Фіданян права
Небайдужий
Для Тараса: вчитель зобов’язаний виконувати навчальну програму! Він не може самостійно нічого викидати з неї, тому так і виходить... Інша справа, що деякі вчителі на свій страх і риск роблять на уроках те, що вважають за потрібне, а в журналі записують те, що передбачено програмою. Але це до першого "зальоту". На всіх не вгодиш...
Тарас
Для Небайдужий: Так ми її виконуємо. Плани пишемо в 11 класі так щоб на травень повторення і розв’язування задач. Бо практика показує що багато хитрих учнів беруть довідки і сидять вдома, готуються до ЗНО
Коментувати
Ksenia
Весь 11 класс-это подготовка к ЗНО. Жаль, что только май месяц оценили как очень напряженный для выпускников.
вчитель
Для Ksenia: а чому тільки 11 клас? А може 11 років!!
Коментувати
Me
И вообще, 11 лет подготовка к ВНО, и достаточно. Зачем нам образованные люди?...
Правда
И это правильно! Можно ещё раньше заканчивать! Или делать последний семестр свободным для посещения.