В Україні запустили кампанію про якість освіти в школах

Метою кампанії є розповідь про те, як кожен учасник може допомогти школі стати кращою

В Україні запустили кампанію про якість освіти в школах

Державна служба якості освіти розпочала інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

Метою кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти школі стати кращою.

За словами голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу.

«Інформаційною кампанією ми хочемо донести, що якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу — засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які розвиваються, щоб надавати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. Дослідження, яке ми провели, готуючи цю кампанію, показало, що, наприклад, директори не завжди розуміють свою роль у підвищенні якості освіти», – зазначає голова Державної служби якості освіти.

У межах кампанії створено інформаційний сайт та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа і система забезпечення якості освіти.

«На інформаційному ресурсі про якісну школу ми показуємо, як конкретно керівники шкіл, вчителі, батьки, громади можуть долучитись до розвитку закладу», – зазначає голова Державної служби якості освіти.

Він також повідомив, що забезпечення поліпшення якості освітньої діяльності може бути реалізоване через процедури самооцінювання або проходження інституційного аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти вивчають освітні та управлінські процеси.

Зокрема, на сайті, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також батькам пропонується низка прикладів, як можна долучитися до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Освіта.ua
06.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михаил Сень
Такі проблеми негайно мають вирішувати МОН, АПН і т.д., а не державна служба якості освіти. У нас ні структура, ні зміст освіти (я не говорю вже про методи) зовсім не відповідають сучасним вимогам. І окремими штрихами загальну ситуацію не виправити....І не треба кивати на НУШ. Там ще також немає чим хвалитися....
Гошп
Даёшь кампанию про качество работы депутатов ВР,министерств, судей,прокуроров,ВСЕХ чиновников!
Тая
Пропоную ввести вчителям пенсіонерам диференційовану оплату праці , тобто середній арифметичний бал оцінок учнів по предмету помножений на тисячу гривень. Таким чином вчитель буде зацікавлений у знаннях своїх учнів у школі, а не вдома, за гроші батьків, як репетитор.
Скрипач не нужен
Для Тая: Жокей на хромой кобыле никуда не доедет, как бы он ее не кормил.
Галина
Для Тая: так вчителі будуть зацікавлені не вчити, а ставити необгрунтовано високі оцінки!
Коментувати
FreQl
Проверяйте! У нас в школе до сих пор ведет физику 70 летняя бабка, которая никак за свои 6 лет не объясняла нормально предмет. Сухо зачитала, дала самостоятельную, после контрольную. Постоянно орёт на всех, оценку ставит необъективно. То есть, написал ты самостоятельную точь в точь как у соседа за партой (да, приходится списывать, ибо как учат так и пишешь). Так вот, списав всё точку в точку, мне ставят 9, ему 7. Формулы, которые у вас одинаковые, у меня всё ок, ему их зачеркнули и написали рядом тоже самое :)
Скрипач не нужен
Для FreQl: Пруфы, Билли, нам нужны пруфы.
FreQl
приезжай ко мне в школу
Коментувати
David
Якість?! Та мовчіть краще, просто трусять батьків на гроші. Дітям доводять що вони ідіоти. От і уся освіта.
Тарас
Учителі мруть як мухи,а їм перевірочки давай. Бізнес вже 5 років не перевіряють, учителів треба трясти. Забастовку давай гуанопрофспілка
ТТ
А віз і далі там.
1234ЧСМ
про яку якість ви НАРАЗІ ГОВОРИТЕ???? ВИ САМІ Ж ЗАКОПАЛИ ТУ ШКОЛУ І ВУЗИ А ТЕПЕР ПРО ЯКІСТЬ ГОВОРИТЕ? МИ РОЗУМІЄМО, ЩО ЦЕ НЕ ШКАРЛЕТ САМ РОБИТЬ - БО ЦЕ І ЄЖУ ПОНЯТНО. аЛЕ ШКАРЛЕТА - НАСМІТНИК - ЗА ТЕЩО ЯК РАСТЄНІЄ ВИКОНУЄ ВКАЗІВКИ З ВЕРХУ!