Відсторонення від уроків дитини без щеплень є законним, – ВСУ

Таким дітям установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання

Відсторонення від уроків дитини без щеплень є законним, – ВСУ

Відсторонення від занять у школі дітей, які не мають щеплень за віком згідно Календаря профілактичних щеплень, законне та забезпечує безпеку для всіх учнів.

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду України, згідно з яким суд залишив без змін рішення судів, якими було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

У постанові ВСУ зазначається, що держава, установивши заборону відвідувати школу дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Виходячи з цього, право дитини на освіту в школі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.

Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема у закладі освіти.

На думку суддів, доводи про те, що оспорюваними наказами відповідача порушено конституційне право дитини на освіту, є безпідставними.

«Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту», – підкреслили у Верховному Суді.

Освіта.ua
23.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікто
..дивно! Одна не привита дитина несе загрозу всім привитим. Явний парадокс .
Здена
Брехуни !!! Закуповують пустишки або близькі до просрочки вакцини, а люди мають каліками дітей . В минулому році 2 рази кололи вакцину від кору , а антитіл не було !!!!
Олена
Нікому не може бути відмовлено у праві на освіту - рішення Конституційного суду України від 4 березня 2004 року.
Марина
Если бы детям (хотя бы ☝️) завезли качественную вакцину не стоял бы вопрос перед родителями вакцинировать ребенка или нет! На сегодняшний день все чаще встречаются дети с осложнениями после индийской вакцины☹️
Скрипач не нужен
Для Марина: Речь идет о прививках не от ковида, а о возвратных. В любом случае, отдельная "качественная" вакцина для детей это что-то на языке яжматерей. Люди старше 18 - тоже Люди.
Светлана
Имеется ввиду, вся вакцинация, не только ваш ковид, а и другие вакцины. У нас была аллергическая реакция на индийскую вакцину от полиомиелита . У годовалого ребенка отказали ножки, при этом мы брасались по всем врачам. И наконец-то нашли невролога, который не побоялся написать правдивое заключение. Что это все из-за вакцины. Спасибо огромное, грамотному доктору, который вовремя назначил лечение, у нас теперь, Слава Богу малышка бегает. Лечились мы долго, и уколы и таблетки принимали. Как объяснил нам доктор, нашей рассе подходит только вакцины европейские. Так как мы белокожие, и по этому наш иммунитет немного слабее чем у индусов. Все тестирование происходит на их национальности. Вакцина им помогает, а для нас она мощная, и у нас часто могут встречаться побочные эффекты. К сожалению!. И это уже проверенно на моем ребенке, мы стали сами закупать вакцину из Франции. Слава Богу, все уже хорошо.
Наталя
Яка знайома для нас ситуація????. Але нам вже було 4 роки і в нас була реакція на поліомієліт донька декілька тижнів взагалі неходила а ще була дуже висока температура. Лікарі нехотіли визнавати що це все із-за вакцини. Пройшов час і нас вмовили що потрібно "просто капнути капельки такі ж, а не укол" і все повторилося але наслідки були гіршими.... Після чого нам лікар сказала що ми більше донькі колоти небудемо а давайте робити молодшому синові можливо в нього такої реакції небуде. Виходить що мої діти для них просто досвід, невийшло на одному дайте іншого
Коментувати