У школах можуть з'явитися уроки з медіаграмотності

МОН працює над тим, щоб курси з медіаграмотності ввійшли до базових освітніх програм

У школах можуть з'явитися уроки з медіаграмотності

Міністерство освіти і науки працює над тим, щоб курси з медіаграмотності ввійшли до базових освітніх програм.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи ініціативу Володимира Зеленського щодо необхідності проведення уроків медіаграмотності в школах.

За словами міністра освіти, інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене і водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, оброблення, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі, приватному спілкуванні тощо.

«Наразі медіаграмотність є складовою курсів "Громадянська освіта" для учнів 10-х класів, "Культура добросусідства" – для учнів 1-4 класів. На виконання Державного стандарту базової загальної середньої освіти розроблено типову освітню програму для учнів 5-9 класів, в якій передбачено впровадження з 2022/23 навчального  року курсу “Культура добросусідства”, що містить основи медіаграмотності», – зауважив Шкарлет.

Він також нагадав, що в школах сьогодні медіаосвіта і медіаграмотність викладаються як у формі окремих курсів («Основи медіаграмотності», «Сходинки до медіаграмоти», «Медіакультура», «Медіаосвіта»), так і інтегровано.

«Медіаграмотність у школах вивчається сьогодні і в межах позакласної (гурткової) роботи. Йдеться, наприклад, про створення шкільних медіа», – зазначив міністр освіти.

Він також додав, що загалом «освітяни дедалі більше трактують медіакомпетентність педагога як одну з основних педагогічних компетентностей».

Освіта.ua
11.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій Іванович
Ще раз доброго дня. Відбулися у нас наради і вам повідомляю новини. Взавтра(13 березня) вчимося дистанційно за п’ятницю(26), неділя вихідний. З 15 по 26 березня навчаємось дистанційно, 26,27,28 березня весняні канікули. Контроль за навчанням взяла на себе дирекція школи, контролюючи Класрум. Сьогодні я не могла пояснити, чому деякі учні за цей період не надіслали ЖОДНОЇ роботи. Тому (кого ще не навчив попередній карантин) підключається до роботи в Класрум. Туди надсилаємо і відео,і роботи. (Дякую мамам Віки,Іллі,Колі за відео з віршем). Дуже прошу присилати роботи сьогодні за сьогодні, а не збирати за тиждень і викидати цілу купу файлів. Вибачте, можливо мої слова когось образять, але я так як Ви ’заручниця карантину’. Щодо зошитів. 17 березня я буду в класі ( біля10 години.) Хто зацікавлений знайде спосіб принести 38 грн. Здоров’я нам всім.
Іван
Для Юрій Іванович: Скоріше всього ви поняття не маєте про дистанційне навчання! Тож ваші діти вас і ігнорять.Але корона сидить дуже міцно))))
Валя
Сосни поцяка, признай що ти лох галімий а дистанційна то фікція. В тебе гнида корона сидить ще сильніше тож тримайся за неї може поможе.
Коментувати
Юрій Іванович
В курсі інформатики такі теми читаються не позорьтесь. Почитайте програму неуки.
Володимир
І як довго чухатися будуть? Хочеться результату.