65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості

МОН затверджено рекомендації зі стратегічного розвитку фізвиховання учнівської молоді

65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості

65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості.

Про це йдеться у Рекомендаціях щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки серед учнівської молоді, що затверджені Міністерством освіти і науки.

Очікується, що виконання рекомендацій дозволить створити нову модель мотивації учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом, створити сучасну інфраструктуру для розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської молоді, призведе до збільшення кількості школярів, залучених до занять фізичною культурою та спортом тощо.

У Міністерстві освіти зазначають, що в 2018/19 навчальному році у понад 15 тисячах шкіл та закладів професійної освіти було проведено оцінювання фізичної підготовленості серед учнівської молоді. Загалом до оцінювання було допущено лише 50,9 % учнів.

За результатами оцінювання, високий рівень стану фізичної підготовленості мають лише 15,2 %.

Достатній рівень фізичної підготовленості продемонстрували 19,7 % учнів.

Середній рівень підготовки виявили у 12,3 % учнів, низький у 3,7 %.

Водночас не було допущено до оцінювання 49,1 % учнів.

«Отже 65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості. Протягом 2019/20 навчального року спостерігалось зниження рухової активності молоді. У 2020 році ситуація ускладнилась через введення карантинних заходів з спричинених значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19», – наголошують у Міністерстві освіти.

За оцінками освітнього відомства, така ситуація вимагає кардинальних змін та модернізації підходів до розвитку та популяризації фізичної культури учнів та учнівського спорту.

У Міністерстві освіти також повідомили, що метою рекомендацій є визначення пріоритетних напрямків діяльності та розроблення механізмів для створення умов до оздоровчої рухової активності та популяризації здорового способу життя, забезпечення доступності спорту для учнівської молоді, формування ціннісного ставлення до власного фізичного здоров'я, спортивних і духовних досягнень, гуманістичних цінностей і патріотичних почуттів.

Планується, що організаційне забезпечення реалізації рекомендацій здійснюватиметься шляхом розроблення та прийняття в установленому порядку плану заходів, спрямованих на реалізацію їх положень, та їх виконання, проведення моніторингу стану виконання.

Освіта.ua
24.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Генерал
М’яса в армію не вистачає?)
Анатолій
Шановні пані і панове!досвід роботи - 50 років.Не вчитель винуватий,винувата навчальна програма яку рекомендує МОН України.Чому Діти не хочуть займатись на уроках.Хочуть -не має спортивої бази,відсутній спортінвентар.Сьогодні батьки зацікавлені у тому,щоб дитина була здорова але знову кажу Методичні рекомендації не відповідають сьогоденню.Поверніть програму з фізичної культури а заберіть "модулі",які нічого не дають учням.Так,вчителю легше працювати по модулях але фізичного розвитку не буде!!!
Марченко Олександр Дмитрович
Ну и чё? Разработать мероприятия. тоже мне задание для МОН! А кто бесплатно будет проводить и внедрять? учитель. Спортивную секцию, кружок - не оплачивают сейчас. Согласен (уже нет) был вести бесплатно. Не надо. Побьют спорт зал. Вибачте за мову. Але лаятись я краще вмію на російській.
Іван
65% учнів мають недостатню фіз . Підготовку тому що їм вона не цікава .більшість уроків одинакові , школи не мають хорошого обладнання , а якщо є то тільки для того щоб коли буде перевірка вони покладуть , а у звичайні дні не кладуть щоб не знищили . Вчителі фізкультури не зацікавлюють дітей , кинули м’яч і йдуть собі у свій кабінет .Справді хороших вчителів мало .
Алекса
Прийди в школу, стань хорошим вчителем, на сайті вакансій роботи вибериспеціальність вчителя, там же ознайомся з оплатою праці і отримай мішок грошей.
Коментувати
serj
Ще років сім тому попав на очі жарт (чи ні): 2025 рік. На уроці фізкультури учень каже вчителю, на яку клітинку той має пересунути за нього шашку. Збувається!!!!
Ліля
ХА-ХА! Недастатній рівень! То треба Міністерству ще одне ДПА внести, може з фіз.виховання? А то 4 мало, мало.
замучений класний керівник
65% учнів класу прогулюють фізкультуру, яжемами їх занадто бережуть для таких навантажень як фізкультура
)))
Для замучений класний керівник: 99% вчителів неналежно виконують свої обов’язки. В нас дистанційка і навчаємося тільки на завданнях. Яжемамки навчають, а яжевчителі гроші отримають. Струна дебілів.
Rety
Вчителі фізкультури нічого не хотять робить, тільки знають де гроші забирають з банкоматбанкомата. робить то ні. Навіщо тоді ті уроки фізкультури, чому ми такі бідні, бо транжири, платим не зрозуміло кому і для чого....
Коментувати