В Україні створили раду з питань розвитку середньої освіти

Консультативна рада діятиме в статусі консультативно-дорадчого органу при Президентові України

В Україні створили раду з питань розвитку середньої освіти

В Україні створено Консультативну раду з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти.

Відповідний указ підписаний Президентом України Володимиром Зеленським.

Консультативна рада діятиме в статусі консультативно-дорадчого органу при Президентові України.

Планується, що основними завданнями Консультативної ради стане моніторинг сучасного освітнього простору, стану реформування системи загальної середньої освіти та аналіз законодавства у цій сфері.

Окрім того, створений орган готуватиме пропозиції щодо забезпечення гарантій доступності та якості середньої освіти, удосконалення законодавства про середню освіту, упровадження шляхів інноваційного розвитку, вирішення актуальних питань стосовно формування компетентностей здобувачів освіти, необхідних для їх успішної самореалізації.

Також Консультативна рада надаватиме рекомендації з оцінювання результатів навчання учнів, належного кадрового забезпечення освітнього процесу та професійного розвитку вчителів, дотримання визначених державних гарантій, зокрема щодо оплати праці, соціального і пенсійного забезпечення тощо.

З метою виконання своїх функцій Рада матиме право запитувати та одержувати необхідні інформацію, документи і матеріали, утворювати в разі потреби робочі групи для вивчення окремих питань, запрошувати та залучати для обговорення окремих питань представників державних органів, ініціювати проведення конференцій, круглих столів, нарад з питань, що належать до її компетенції.

До складу Консультативної ради включено 23 осіб, які є представниками державних інституції, депутатського корпусу, освітніх установ, закладів освіти та громадського сектору.

Головою ради призначено народного депутата, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина.

Освіта.ua
16.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Користь цього кроку у тім, що він є актом визнання вищим державним органом необхідності впровадження державно-громадської форми управління освітою як сегменту суспільної, а не лише чиновницької, діяльності.
Роман
Для Владимир Белый: Шкода цього кроку у тім, що створений ще один "напівлегальний" "напівдержавний" "орган управління", який ОФІЦІЙНО має повноваження "запитувати та одержувати необхідні інформацію, документи і матеріали". Мало нам обласних управлінь освіти і науки, які всупереч розпорядженням МОНУ продовжують запитувати інформацію про все підряд, тепер буде ще один орган, що беззастережно користуватиметься цими можливостями. А щодо користі - назвіть хоч одну зі створених за останні років 10 консультативних, громадських чи ще яких рад при Президентові, при Верховній Раді, при міністерствах чи ще при комусь, які виробили б якісь революційні рекомендації, що були б прийняті офіційно і ініціювали розвиток (хай хоч повільний, про бурхливий я вже мовчу) відповідної галузі. Хотілося б вірити, що в освіті, як то кажуть, "вистрелить". Але на думку чомусь приходить інша народна приказка - "Дай Боже нашому теляті та вовка з’їсти"...
Владимир Белый
... воно так до певного моменту, бо лише через кількість, зокрема й не зовсім вдалих, спроб народжується нова якість: подумаєш 80 градусів Цельсія вода і 99 градусів - що те, що інше просто більша гаряча, але вода. Аж раптом 100 і - опа, вже не вода, а пара.
Роман
Для Владимир Белый: «80 градусів Цельсія вода і 99 градусів - що те, що інше просто більша гаряча, але вода. Аж раптом 100 і - опа, вже не вода, а пара» Пане! НЕ ПОЗОРТЕСЯ! Як не знаєте фізику, то не пишіть приклади з фізики! Вам підказати, як при 20 градусах Цельсія перевести воду з рідкого стану в газоподібний (пару) не збільшуючи температуру? Подивіться в шкільному підручнику фізики - це можливо, хоч Ви про це, мабуть, і не знаєте, вчепилися в "магічну цифру" 100... До речі, можна і при 150 зберегти воду в рідкому стані. Тож Ваш приклад якраз добре ілюструє рівень "експертів", які беруться щось запроваджувати, зовсім в тому не розуміючись :(
Коментувати
Олена
Це як на фото з соцмереж. Стоїть два комбайнера в робочому одязі і за ними 10 керівників у костюмчиках з краватками. І написано щось про гарний урожай.
Роман
Для Олена: То у Вас ще норм картинка. У більшості випадків - стоять "10 керівників у костюмчиках з краватками", а там десь за ними, що й не вгледиш, ті два комбайнери - сховалися, щоб кадр не псувати.
Коментувати
Tet-a-tet
Дурні приклади заразливі. Колись,ще за часів СРСР, часто виходили постанови ЦК КПРС з різних питань. Самі члени цієї партії жартома казали:" От вийде ще одна постанова і настане комунізм." Бачу, що створить Президент ще одну раду і в освіті України настане порядок і благодать.Питання лише у тому, навіщо нам МОНУ,НІЗЯВО, інститут змісту освіти і АПНУ, якщо розвиток СО не може відбутися без чергової ради? Якщо Президент не довіряє цим установам(тобто їх керівникам), то щось у нашому королівстві не так.Чи п.Президент готує собі сценарії для майбутніх випусків Кварталу-95?
Зауч
Ніяк не нарадяться... Базікати легко... Хіба немає кому проводити круглі столи??? Треба ще одну раду((( Нічого не змінюється... Говорили-балакали - сіли та й заплакали(((