У кожній школі має бути медичний працівник, – Ляшко

За його словами, під час навчання учні мають бути забезпечені моніторингом стану здоров’я

У кожній школі має бути медичний працівник, – Ляшко

У кожній школі незалежно від форми власності має бути медичний працівник.

Про це у своєму Facebook повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, коментуючи ухвалену постанову уряду «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти».

За його словами, під час освітнього процесу учні мають бути забезпечені постійним моніторингом стану здоров’я.

«Відповідно до затвердженого Порядку, медичне обслуговування може здійснюватися медичними працівниками, які входять до штату таких закладів освіти, а у випадку відсутності у закладі освіти медичного працівника, можна укласти договір із будь яким закладом охорони здоров’я про медичне обслуговування», – зазначив Ляшко.

Медичне обслуговування саме в закладі освіти передбачає низку заходів, зокрема, здійснення контролю за своєчасністю проходження профілактичного медичного огляду та вакцинації.

Окрім того, завданням медичного обслуговування є інформування з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, збереження репродуктивного здоров’я, протидії поширенню серед учнів звичок, небезпечних для їх фізичного та психічного здоров’я.

Освіта.ua
21.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аріель
Та на місцях директори шкіл і інших навчальних закладів плювати хотіли на всі протиепідемічні заходи! Ніхто не контролює чи дотримуються ці заходи. Діти для адміністрації навчальних закладів - це розхідний матеріал, їм фіолетово на їх здоров’я, одним більше, одним менше! Це держава лицемірів, яка не має права на існування!
Ж
Для Аріель: А до чого директор? Йдеться про державний норматив щодо штатних розписів і норматив щодо фінансування. Він або є в обовязковому порядку або його немає зовсім. Не пхай носа туди, де нічого не тямиш
Коментувати
Аскет
Хм... Є школи з 3-4-ма десятками учнів і школи з 2-3-ма тисячами учнів. Як будете оплачувати їхню роботу ??? Як завжди - гола маячня.
Надія Руденко
Для Аскет: у всіх мінімальна зарплата вне залежності від кількості дітей, категорії, стажу. Якщо медсестрам МОЗ з 1 вересня збільшили зарплату на 50% мінімальної ЗП, тому медсестра у поліклініці стала отримувати 5000+2500=7500, з нового року повинні отримати 6000+3000=9000, а у школі медсестра продовжує отримувати 5000 і повинні отримати з січна мінімалку в 6000! Це несправедливо при Єдиній тарифній сітці.
Аскет
Для Надія Руденко: Хм... Несете якусь маячню. Що значить у всіх мінімальна зарплата, незалежно від учнів ??? То один працівник буде сидіти в школі з трьома десятками учнів., а інший буде крутитися як білка в колесі з двома тисячами !!!??? За однакову зарплату ??? Гроші повинні ходити за пацієнтами . А не за лікарями. Що й намагалася зробити Супрун.
Коментувати
Вчитель
Яка різниця буде чи не буде медичний працівник. Від того, що він перебуватиме в межах школи, дітям не холодно ніжарко. А, як же я забув, він напише дитині довідку, що в неї болить живіт перед контрольною))
Аlex
Шановний вчителю, а вам доводилося оживляти дитину? Ви з бездиханним тілом по сходах бігли? Ви б хоч спершу прочитали той нормативний документ. До чого тут довідка? Довідку може видати виключно лікар, а не фельшер ФАПу! Тобто по неї звертаються до вашого сімейного лікаря. В Порядку визначена мета медичного обслуговування.Його в школі може здійснювати й медсестра чи фельдшер, бо посада лікаря в школі, де навчається 100 чи 300 учнів не вводитиметься. Може ви скажете, хто в такій школі надасть невідкладну медичну допомогу, якщо станеться нещасний випадок чи зупинка серця в дитини? А швидка приїде через 40 хв чи більше?..Порядком передбачено можливість укладати договір-це позитивно, тому, що не доведеться утримувати в штаті працівника 12 місяців,а лише на навчальний рік. Проблема лиш у відсутності коштів для введення цієї посади. Тому, побажання Ляшка залишиться побажанням, як було 30 років до нього. Грошей не було до "децентралізації" і немає після-економіка вмерла давно
Надія Руденко
К умирающей школьнице мама добралась раньше скорой помощи https://poltava.to/news/7956/ Давня стаття, але є цікавий момент: Оказывается, во время инцидента в школе не было медсестры. — Дело в том, что во всех школах есть медсестры, но они работают по графику. - Це було раніше, коли медсестри шкіл були у штаті поліклінік, і у малих школах вони працювали на 0,25-0,5 ставки. І саме на час відстутності по графіку медсестри у школі все і сталося. Після того випадку у Полтаві ніхто не піднімає питання скорочення медсестер у школах, навпаки ввели у кожну школу по 1 ставці. Подібні випадки були і в інших містах.
Коментувати
Alex
В школі має бути медпрацівник,його ще восени слід було відрядити на спеціальні курси з невідкладної допомоги дітям!Він має бути саме в школі, а не в установі,з якою школа уклала договір, щоб хтось там забігав на 3-4 год до школи! Внесіть виправлення в ту недолугу постанову! Для того, щоб її ввести, нам треба скорочувати іншу-розширяти штат заборонено вашим кабміном. А штати шкіл вже давно обрізані "папередниками". Грошей в теперішніх реформованих ОТГ не приросло!Щоб укомплектувати сумку для медсестри, треба гроші з миру нажебрати! Ви або робіть все, продумавши всі кроки від початку і до останньої крапки або не робіть взагалі! З другого боку, мабуть, в країні вже фінансовий рай, раз депутати почали роздавати премії дітям за ЗНО! Ефектно, але примітивно і цинічно в країні, де нещасні матері вижебрують копійки на операції діткам, прагнучи врятувати їх від смерті!Ви б ті премії відразу по офіційно укладеному договору на рахунок репетитора переганяли-хоч податок би вернувся в державу.
3999
Під час освітнього процесу учні мають бути забезпечені постійним моніторингом стану здоров’я. Від моніторингу стан здоров’я не покращиться, бо медпункти шкіл голі-голісінькі. А без забезпечення ліками ,як повідомленн головного санітарного лікаря - ФУФЛО НАТУРАЛЬНЕ. Панове високопосадовці, зійдіть із небес на праведну Землю.