Комітет ВР не схвалив ідею про заборону телефонів у школах

Депутатам рекомендують відхилити проєкт закону про заборону телефонів у школі

Комітет ВР не схвалив ідею про заборону телефонів у школах

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроєкт, що передбачає введення заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету.

Відповідне рішення було ухвалено членами профільного комітету під час засідання, що відбулось 9 грудня.

Законопроєктом, що поданий народним депутатом Олексієм Гончаренком, пропонується внести зміни до статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», саме: заборонити використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, усіма учасниками освітнього процесу за винятком використання таких пристроїв в освітніх цілях та особами з особливими освітніми потребами під час навчальних занять.

При цьому, автором пропонується визначати порядок користування мобільним зв’язком у школах, дотримання якого пропонується покласти на їх директорів за участю учнівського, батьківського та інших органів самоврядування.

Також відповідними змінами до 20 статті закону пропонується визначити, що учні можуть мати також права та нести обов’язки, які, окрім іншого, можуть визначатися локальними нормативними актами, які встановлюють режим занять учнів, порядку регламентації освітніх відносин між закладом загальної середньої освіти та учнями та їх батьками або особами, які їх замінюють.

На думку автора законопроекту, його прийняття «надасть можливість не створювати перешкоди для отримання освіти іншими здобувачами повної загальної середньої освіти, зокрема, зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж».

Рішення про рекомендацію депутатам відхилити законопроєкт ухвалено комітетом спираючись на експертні висновки Головного науково-експертного управління Апарату ВР, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Освіта.ua
14.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мозок
Круууто. І як цей наказ виконувати? Учні у нас же такі відповідальні. А якщо будуть користуватися телефоном на уроці? То напевно штрафи є якісь для батьків? Чи інші санкції? Немає? Аааа, так то знову просто пусті балачки, начебто правильні, але слідувати їм ніхто не буде. Бо важелів тиску вчителям не дали. Але спитають, як же закон виконується, чому вони не знайшли підхід (ІНДИВІДУАЛЬНИЙ!) і не вмовили учнів слідувати закону-рекомендації...
Зінаїда
Для Мозок: А знаєте, коли зникнуть відосіки про те, що витворяють вчителі? Коли вчителі почнуть викладати відосіки, ЩО творять учні на їх уроках! Долой професійну етику! Боротися треба методами нападаючих! :-)
Коментувати
Oleksandr
Останнім часом вспливає багато відсіків про те що витворяють вчителі на уроках. Депутати обрали найпростіший шлях, немає телефону не буде відосіків, немає проблем у школі.
Анонимный
Для Oleksandr: Да ты шо, у нас самые лучшие учителя! У каждого стаж по 150 лет!
Што?
Для Oleksandr: Внезапно оказалось, что в школе бывают конфликты. Вот это поворот. Тащемто только отбитое наглухо быдло про это узнало из "видосиков". Нормальные люди и так понимают, что где два человека там возможен конфликт.
Коментувати
Сандул Борис
В комітеті з освіти ніхто не працював в школі! А голова Бабак - профан .Якби мали досвід, такоі дурні б не приймали. В усіх розвинених краінах в школі науроках телефонами заборонено користуватись.
вчитель (25 років стажу)
... заборонити використання моб. обов’язково!!! Не буду коментувати... летимо у прірву .... Ще, при отриманні учнем певних низьких балів (1 бал чи 2 бали, нестерпна поведінка....) ... лагідно... залишати на повторний рік навчання, або .... гнати з закладу освіти. Не хочеш вчитися, не заважай однокласникам!!! ... ...