У МОН розповіли, як створити орган управління освітою в ОТГ

В Україні презентували інструкцію, як створити орган управління освітою в громаді

У МОН розповіли, як створити орган управління освітою в ОТГ

В Україні розробили інструкцію про те, як створити новий орган управління освітою в об'єднаній територіальній громаді.

Документ був презентований у рамках кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я», що реалізується  проєктом DECIDE, Міністерством освіти, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ.

Порадник містить детальну інструкцію про те, як створити орган управління освітою в громаді за сім кроків, і шаблони типових документів.

Щоб створити орган управління освітою в громаді, необхідно внести зміни до чинної структури апарату ради та її виконавчих органів, потім створити орган управління освітою і затвердити його положення, а також призначити керівника і врегулювати трудові відносини з іншими працівниками.

Крім того, необхідно провести державну реєстрацію органу управління освітою як юридичної особи і взяти його на облік у ДПС як платника податків, подати картки підписів до Управління державної казначейської служби України, зареєструватися в єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів.

Також необхідними кроками є затвердження посадових інструкцій та укладення й реєстрація колективного договору.

 Завантажити детальний порадник із шаблонами можна за посиланням.

Освіта.ua
04.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Просто
Органы управления образованием в ОТГ- конкретно в нашей- некомпетентные,неумеющие,непонимающие, необразованные.Но...лучшие друзья головы- феодала. И всё вышеперечисленное не мешает им " тырить" местный бюджет не по- детски. Это их главная цель. Школы сельские закрывают- зато открывают " дутые" центры позашкільної освіти, чтобы трудоустроить всех своих любовниц.
Іван
В реаліях- в органах управління ОТГ засіли люди,яких не можна допускати не те,що до шкіл,а тим паче до керівництва вчителями.Там елементарно немає з кого вибрати.Проблема управлінських кадрів існує навіть у великих містах,що ж тоді говорити про ОТГ! Всі обласні управління добре знають,що ці структури АБСОЛЮТНО не керовані,вони мають вкрай низьку фахову підготовку і не готові до управлінської діяльності.Вони навіть не розуміють ,що і як їм потрібно робити. Це була велика дурниця,дозволити створення управлінських структур освітою при ОТГ.Втрачено державне керівництво,туди зайшла анархія і феодальні стосунки. ПОтрібно якнайшвидше відмовитись від ідеї передавати освітню фунцію ОТГ і повернутись до певної централізації,яка все ж прогресивніша за децентралізовану,яка є вкрай слабкою.
Аскет
А нахіба той орган управління освітою в ОТГ??? Експерти - совки, поясніть : нахіба той орган????