Випускників можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО

Профільний комітет розгляне рішення про можливе звільнення випускників від ДПА у формі ЗНО 

Випускників можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО

Зважаючи на епідемічну ситуацію, випускників, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Про це в коментарі Освіта.ua повідомив в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, підбиваючи підсумки обговорення форматів проведення ЗНО-2021 на засіданні парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 2 грудня.

За його словами, зважаючи на епідемічну ситуацію, в УЦОЯО було розроблено декілька моделей проведення ЗНО у 2021 році. Відповідно до деяких з них пропонується звільнення від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО здобувачів повної загальної середньої освіти.

Наразі в Центрі визначили пріоритетною модель, за якої державна підсумкова атестація для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, відбуватиметься за вибором випускника – або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.

Водночас для осіб, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено у встановлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

У разі ухвалення зазначеної моделі випускники, які виявлять бажання скласти ДПА в закладі освіти, мають подати відповідну заяву до свого закладу.

При цьому результати ДПА будуть встановлені всім випускникам, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

«У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА», – зазначив Валерій Бойко.

Окрім того, очільник Українського центру оцінювання якості освіти наголосив, що відповідно до чинного законодавства проходження ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО, окрім випадків, визначених законодавством.

«У зв’язку з цим, у разі обрання такої моделі проведення ЗНО-2021, Верховна Рада має прийняти відповідні законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО», – підкреслив Валерій Бойко.

До розгляду цього питання парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернеться в першій половині березня, коли буде більше інформації про стан епідемічної ситуації в країні.

У разі позитивного рішення профільний комітет рекомендуватиме парламенту проєкт відповідних законодавчих змін.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В УКРАЇНІ

Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
03.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Постфікс " ся"- себе. Вчитися- учити себе. Наші діти не вміють вчитиСЯ. Батьки роблять " ведмежу послугу", наймаючи репетиторів, діти не цінують уроки у школі... Математику усім - це нонсенс. Зробіть же нормально: обов’язкові українська мова і література та історія України( ці предмети повинен знати кожен українець), а математика й англійська- на вибір. Ты, хто далі будуть здобувати знання у технічный сфері, виберуть математику; у гуманітарній- англійську. Ще один предмет-той, що потрібен для спеціальності( географія, фізика, творчі іспити. А от після 9-го слід зробити ЗНО по всіх предметах для всіх.Тоді бед корупції буде зрозуміло, кому потрібно йти в університети, а кому й середньої освіти у коледжі достатньо
Анна
Нехай відмінять обов’язковий предмет математику. Не всім даються науки. Навіщо все ускладнювати? Чому не можна було залишити все як було раніше?
Наталія
Для Анна: а раніше і була обов’язкова математика, її просто повернули)
Коментувати
Емма
Хороша ідея.В такий складний час,на мою думку,обов‘язкова ДПА з математики(у формі ЗНО) взагалі не в тему
Черкаси
Там в парламентському комітеті з освіти неадекватний Зе - Бабак, його вразив вірус сороса . Він робить все проти вчителів і студенства.
Павлович
Це що за дурість? "До розгляду цього питання парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернеться в першій половині березня, коли буде більше інформації про стан епідемічної ситуації в країні." А реєстрація на ЗНО почнеться у лютому.
Дебіл
Ох не люблю я ЗНО, не любив я і зараз не люблю. Учням дуже важко, моїм дууууже важко було... Але. нічого.
НУ_НУ
Ви простіть, але про яку таку погану ситуацію всі говорять? Помаранчева зона по всій країні. Транспорт, кафе, ресторани, школи, дошкільні установи. Все працює. Якщо влада відміною ДПА хоче заспокоїти національні меншини. Це лише відтягування того, що має бути. Ви скажіть. Кому треба тестів з українсьої мови? Їх і ніколи не треба було. Може бути ЗНО з мови, але на ЗНО диктант або творчий переказ. Цього учням більше, ніж достатньо. А вже з літератури давайте тести. Чи на вибір. Українська мова або історія. Математика або іноземна мова. Все одно при вступі буде так, як має бути. І про ДПА. Його треба відмінити повінстю. Бо до школи ДПА вертати, це онзачає повернути корупцію. Медалі це теж корупція. Але так напевно чиновникам треба. Хоч за для правди треба нагадати, що навіть при Януковичу усі батьки олігархи мирилися з тим, що медаль і знання мають вартувати одне одного. Слуги хочуть вернути Кучмівські порядки. З цим боротися ми безсилі. Вони ВРУ, а хто ми?
Зоряна
Якщо відмінять ДПА, буде вдвічі більше медалістів!!!! Так легко отримати медаль ще ніколи не було. Медаль треба заробити, тому нехай доведуть медалісти, що вони дійсно гідні медалі. Куди дивляться ті, що в МОН сидять? Вони точно ні дня не працювали в школі!!!!
...
Для Зоряна: а Ви читали коментарі, які на Ваш (ну або тезки) аналогічний за змістом пост нижче, писали люди? Поцікавтеся ;)
Коментувати
За справедливість
Усі повинні бути в рівних умовах! Чому того року не складали іспити ДПА, а цьогоріч повинні за такої, навіть більше скажу, гіршої ситуації? Узагалі те ДПА в 11-мо нікому не потрібне. Одна "нєрвотрьопка". Діти собі без нього готуються до того, що їм треба при вступі, школа не знає результатів учня, ніхто не буде допікати за них. Уже рівень стресу зменшений
Патріоти
Давайте тоді відмінювати ДПА геть! Бо ми не розуміємо чим влада займається. На сьогодні учні повним ходом готуються до проходження ДПА і ЗНО. Як від тепер влада може знати що буде у травні для нас велике питання. Може і сама влада поширює коронку щоб знищити народ. Але влада повинна знати. Якщо ДПА скасовуємо то тоді більше ніколи до цієї теми не вертаємось. Ми вважаємо, що всі учні мають бути одинаковими. І ці, і ті що перейдуть до 11 класу на наступний рік.
Олена
Для Ірина: Ірина,Ваші діти ходили до навчальних закладів,а наші діти знаходяться на карантині. І повірте не у всіх є можливість доступу до Інтернет ресурсів.
Олег
Два часа ночи, а я пытаюсь выучить с нуля математику, которую я не понимаю, спасибо, что убиваете подростков.
Местный
Для Олег: ну так не надо было болты пинать на математике и тогда бы хоть какой-то средний уровень знаний был
Олег
Я делал упор на предметы, которые мне нужны для поступления, что я считаю правильным. Зачем мне сейчас вместо подготовки к нужным предметам тратить время и нервы на математику, которой не будет ни в университете, ни в моей жизни?
Коментувати
Кирилл
Вместо того, чтобы адекватно огласить все даты, они до сих пор играются с детьми, у которых и так стресс.
Ольга
Для Кирилл: У кого стресс - у детей? Плевать им на все: мама с папой все порешают, за контракт заплатят. Стресс у родителей, которые наконец - то поняли, что их дитя на выпуске со школы ничего не знает, ибо тупо не училось. Претензии учителю предъявлять нет смысла, а с универом дитё может пролететь. Грядут немаленькие расходы...
Кирилл
Большинство детей как раз таки готовятся сами, а им все только усложняют.
Коментувати
Катя
УБЕРИТЕ МАТЕМАТИКУ, Я СУИЦИДНУСЬ С ВАМИ. И НЕ ТОЛЬКО Я. У МЕНЯ РЕАЛЬНЫЕ НЕРВНЫЕ СРЫВЫ, ПОЧЕМУ ГУМАНИТАРИИ ДОЛЖНЫ СДАВАТЬ ЭТОТ ПРЕДМЕТ, КОГДА В СТРАНЕ СМЕРТЕЛЬНАЯ ПАНДЕМИЯ, А МНЕ ВАШИ СИНУСЫ НИКОГДА В ЖИЗНИ НЕ ПРИХОДЯТСЯ, ПРИМИТЕ ХОТЬ ОДНО НОРМАЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ ТАМ, УБЕРИТЕ МАТЕМАТИКУ.
Ольга
Для Катя: Вперед! Меньше останется тупых и ленивых!
Катя
Для Zz: Прочитай пожалуйста 120 статью, ты прямо сейчас нарушаешь закон + оскорбляешь, норм?
Коментувати
Ольга
Почему в 2020 все упрощали, а сейчас, когда ситуация в стране стала хуже, решили усложнить?
Местный
Для Ольга: Для Катя: за это боролись родители и режим обучения вернулся в обычный ритм.
Swjatoslaw Matwijchuk
Для Ольга: Для Катя. Якби ви, крім боротьби, ще хоч трохи виділяли залишки своєї буйної енергії для навчання власних дітей, то й результати мали відповідні. А так прийдеться вам за все платити і надалі, доки до ваших діточок не дійде, що навчання - це постійна праця над самим собою!
Коментувати
Андрій
Выпускники 2021 знаходяться в найбільш жорстоких умовах, аніж випускники 2020. І замість того, зоб їм допомогти, ви досі самі не визначились, шо буде, а діти повинні готуватись ДО 4, А ТО Й 5 ПРЕДМЕТІВ, зробіть як було у 2020 доки ситуація в країні не нормалізується.
Карина
Отмените обязательную математику, ученики не успевают подготовится к ней, не говоря о том, что не все способны к наукам, это иррациональное решение.
все что нижито непосильным трудом
Влада може відмінити ДПА. Але це буде вже на завжди. Пора перестати гратися з учнями і батьками. Якщо всі здають, значить всі. Якщо ні, значить ніхто. Так само як минулого року, підстав для відміни ДПА не має. Але влада грається у якісь свої ігри
Ірина
Для все что нижито непосильным трудом: Підтримую!
Коментувати
Ірина
Якщо відмінять ЗНО, то буде крах всьому! Я, вважаю, це єдина вдала реформа за роки незалежності України! Слава Богу, що мої діти склали успішно ЗНО і вступили на бюджет! Відмінять ЗНО - будете возити хабарі ректорам ВУЗів
Ірина
Для Олена: Без питань, платіть хабарі у ВУЗ і вступайте! Якщо не буде ЗНО, то будуть вступні іспити!
Олександр
Для Ірина: а ви відрізняєте абревіатури ЗНО і ДПА. Про скасування ЗНО для вступу в ЗВО не йдеться. В матеріалі йдеться лише про пропозицію змінити форму ДПА.
Zz
То все починається з малого) Постійні намагання нової народної влади якось побороти ті ДПА а потім і ЗНО.Повірте,це добре видно,попри намагання провладних функціонерів від освіти і їхніх запевнень,що все буде добре і "какая разніца")Люди,пане Олександр,не такі вже дурні,як ви про них думаєте і чудово розуміють,до чого призведе відміна ЗНО і в чиї кармани піде "подяка" від батьків абітурієнтів при вступі в університети)
Коментувати
Чонгук
Відміняйте ЗНО! Дайте нормально поспати. Коли чую про ЗНО мозок відказує, ХВАТІТ МУЧАТЬ ДІТЕЙ!!!