Діти не будуть сідати за парти у 5 років, - Шкарлет

За словами очільника МОН, п'ятирічні діти й діти у 6 років мають різний рівні розвитку

Діти не будуть сідати за парти у 5 років, - Шкарлет

При обговоренні питань організації 12-річного навчання в українських школах не йдеться про те, що діти в 5 років мають сісти за парти.

Про це у своєму Telegram написав в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет.

«Спостерігаю, що в суспільстві та експертному середовищі триває активне обговорення питання організації 12-річного навчання дітей у школах України. До цього долучилися дитячі психологи, педагоги, низка політиків та представники ЗМІ», - зазначає Шкарлет.

За його словами, така активність вкотре підтверджує запит суспільства, зокрема й батьків школярів, на те, щоб середня освіта в Україні відповідала найкращим практикам світу, була б комфортною, цікавою та результативною для учнів.

«Погоджуюсь, що діти в 5-річному віці й діти у 6 років мають абсолютно різні рівні психофізичного розвитку, і дійсно, в організації освітнього процесу мають бути також зовсім різні підходи. Не йдеться про те, що діти в 5 років мають сісти за парти на 35 хвилин уроку. Натомість обговорюються нові форми здобуття знань та набуття компетентностей із подальшою зміною державних освітніх стандартів і програм», - наголосив очільник освітнього відомства.

Він також підкреслив, що в світі сьогодні багато країн розпочинають навчання дітей з п’яти років.

«Такий досвід мають США, Велика Британія, Нідерланди та інші країни. Нам же потрібно врахувати особливості української школи. Сподіваюся на плідне обговорення. Процес опрацювання пропозицій навряд чи буде швидким, але точно не буде одностороннім. Адже головний пріоритет Міністерства – інтереси дітей», - написав Сергій Шкарлет у Telegram.

Освіта.ua
16.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Знущання! Ні про які інтерес дітей тут не йдеться! Дитина не готова до навчання в школі з 5 років. Та, навіть, у 6 рано. Тут йдеться про нові витрати, про нові тендери щодо закупівлі ліжок, килимків, постелі.... Вчитель- не няня. Хто одягатиме, роздягатися, годуватиме цих дітей? Школи не мають ані відповідних приміщень, ані можливостей. У класах 25-30 дітей. Коли вже нарешті дадуть вчителям молодшої школи нормально працювати і перестануть реформувати???? Натомість у середній та старшій школі по 8 уроків. Діти приходять додому виснажені, ні про які заняття спортом чи чимось іншим мова не йде, бо доводиться робити уроки до 12 ночі. Отак зменшили навантаження, ввівши 11 річне навчання, тепер хочуть ще полегшити. Керуєтеся досвідом Європи, то беріть краще, а не ускладнюйте...
Руслан
На мою думку - це оптимальний варіант вирішення конфлікту щодо 12-річної освіти. Дійсно, якщо діти підуть до школи у 5 років, то закінчать її в 17, а не в 18 років. До речі, багато дітей в 5 років вже готові до школи - знають алфавіт (дехто по складах читає), вірші розказують, рахувати можуть до 10. І дійсно в 5 років діти у садочку вже не хочуть лягати спати, а більше активні. Крім того, в початковій школі навчання проходить в ігровій формі ("граючись навчаються"). Ще одне - це дасть можливість розвантажити дитячі садочки, які і так переповнені. А в 18 років учні точно вже не хочуть ходити до школи.
Маргарита
Для Руслан: Ви з якої планети? Для прикладу, у нашій школі (не сільській, а в обласному центрі) із 50 учнів, а серед них є і семирічки і навіть майже восьмирічки, 27 не знали на 1 вересня навіть букв. Який алфавіт, яке вміння читати? У дитячому садочку для дітей є ще і помічник вихователя. Може ще і горщики до школи принести? Нічого страшного, вчитель і це вміє робити.
Коментувати
odmin
Так, в ситуації, що склалася в освіті і в Україні в зв’язку з пандемією і зелебобами при владі, це наразі найактуальніша тема. Ну, обговорюйте далі, більше проблем нема...)
Володимир
Для odmin: а я о только про той страшный ковид говорить? У мире проблем, которые есть намного хуже(я не про это) просто как будто , кроме вашего ковида вас ничего не интересует...
Поясніть
Для odmin: ви розумієте в чім справа.Кожна людина має займатися тим чим займається-працює,тобто якщо вони працюють в освіті,чому вони мають займатися ковідом?,вони де,в якому міністерстві зарплату одержують?Які ви рахуєте на даний час є найактуальніші проблеми?,просто це вирішувати,а решта всіх розігнати,навіщо їм такі гроші платити?
Коментувати
Катерина
Працюю в дитсадку вихователем в середній групі 1 рік (тільки закінчила педагогічний коледж). Дорогі батьки, я вважаю, що діти не повинні йти в школу в 5 і навіть 6 років. В дитсадку є заняття для середньої групи, де діти сидять 1 хвилину 20 хвилин за партою і займаються з вихователем безвідривно (з 9 до 10.20). Після закінчення заняття в 10.20 дітей відправляють на музичне, де до 11 години знову працюють. Потім знову повертаються і знову вчать вірші, пісні (30 хвилин). Потім одягають дітей 15 хвилин і йдуть на 10 хвилин на вулицю. Після цього повертаються і 15 хвилин граються. Після обідають і лягають спати з 12.30 по 15.30. Проснулись, одягнулись, поїли, та знову заняття, яке йде до приходу батьків (з 16.00 до 17.25). Бачу, як діти виснажуються після таких довгих занять. Дитина морально не готова йти в школу в 6 років, не те що в 5. Діти в цей час мають більше грати в ігри та бути на свіжому повітрі, а не займатися. Нормально віддавати дитину- в 7 років і не раніше в школу.
Мама
Для Катерина: Ви дурепа. Я Вам, як мама, скажу: діти цілком готові до школи в 6 років, а деякі і в 5. Мій кум в селищі зміг відправити в школу доньку, якій в листопаді тільки мало виповнитись 6 років. Вона успішно закінчила не лише школу, а й МАН, вступила на бюжет в мед. Мого сина (в груді виповнювалось 6) в 5 не взяли. Я пам’ятаю по собі, що в 7 років знала дуже багато (навіть від’ємні числа), і мала сидіти в класі з тими, хто лише вчив літери та цифри, через що втратила інтерес до навчання. Дуже багато дітей вже з 1 року не сплять з обіду, і для них денний сон в садочку - мука. Пам’ятаю, що коли пішла в школу, раділа, що не треба їсти і спати!
Мед
Для Мама: не всі готові!Ви говорите про дівчат,а хлопці-через одного готові!Чому кажуть хлопці два роки відстають від дівчат!Це що ви дуже багато знали і знаєте видно і досі!Чому ви обзиваєте людину?,хто вам дав на це право?Людина говорить(робить висновок) зі своєї практики,якщо працює в дит садку-знає!А ви робите висновки по собі(у вас дочка?)і в кума дочка.А те що в садочку діти в обід не хочуть спати це вже інше питання,проблема і вона має вирішуватися в садочку!
Лол
Для Мама: Это классика, вы мамзель живой пример почему в нашей стране такая жопа с образованием, а именно потому что каждый освоивший клавиатуру и интернетик, точно знает когда учить, как учить и тд
Коментувати
Подумайте
Думаю?,писати чи ні,але напишу!Якби головним пріорітетом Міністерства були інтереси дітей-ви б хер...не займались!З вашими американськими європейськими нововеденнями,переймання досвіду,скоро садочки в школі будете відкривати!Ви краще б досвід перейняли-продовження життя для українців,щоб не вчилися половину життя!В Європі довше живуть. В мене таке питання до Міністерства:"зараз по НУШ дитина перед тим як йти в школу має вміти багато чого,колись вчили в першому класі,а зараз бавляться"для чого в дітей забирати один рік дитинства?,може з цим порадьтесь з психологами,вчителями початкової школи?,а не просто щось нове видумуєте!,чи може ви "радились"?-вийшло одноголосно.Зараз діти і в 6 років не готові йти в школу,не то що в 5.Різниця між школою і садочком є!Не буде вчитель в якого в класі 20-38 учнів-бавитись кошки-мишки і бути за маму!Або він буде їх вчити,а скоріш за все дупи витирати,буде вкладати в ліжко спати чи то батьки будуть забирати додому?Щось не те,постійно все через одне місце. І таке все Pisa і математика!,чому ви про фізику забуваєте?Програми перегляньте!У вас в пріорітеті інтереси дітей!?
Катерина
Для Подумайте: що малось на увазі фізика. Давайте заборонимо все і ростимо рабів для Європи та панів. Ото добре. А взагалі обговорення сам з собою. Чому не зробити його для всіх батьків та не побачити реальну картину. Як от 12 років кому і за що? Вже Ніколаєнко в свій час на цьому руки прогрів. Хто наступний?
Подумайте
Для Катерина:фізика в школі не вивчається на такому рівні на якому має-це також важливий предмет.Ваші слова:"Давайте...."-Ви що мали на увазі?
Коментувати
Рут
Я бы в рожу харкнул (смачно, зеленым таким) тому, кто пр думал отправлять детей в шкалку в 5 лет.
Тримач
В 5 років сідати не будуть, проте у вісімнадцять років відправляться прямим рейсом до армії. Дуже цікаво
Павлович
Для Тримач: У 18 років- по бажанню. Чоловіки віком 20-27 років, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України. І ще питання:чому ви так від військової служби бздите?
Коментувати