В Україні розроблять нову освітню програму для 5-9 класів

Підготовка проєктів типової освітньої програми має завершитись до 23 листопада 2020 року

В Україні розроблять нову освітню програму для 5-9 класів

Міністерство освіти розробить типову освітню програму для 5-9 класів на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти.

За інформацією освітнього відомства, навчання за новою програмою п'ятикласники розпочнуть у 2022 році.

Для розробки програми створена робоча група, до складу якої увійшли спеціалісти МОН та інших освітніх інституцій, науковці, експерти та учителі. Координацію робочої групи забезпечуватиме Український інститут розвитку освіти.

Проєкти типової освітньої програми будуть розроблені для 2-х циклів: адаптаційного циклу для учнів 5-6 класів та циклу базового предметного навчання для 7-9 класів.

Планується, що типова освітня програма складатиметься з варіантів типових навчальних планів та каталогів модельних навчальних програм. Вони враховуватимуть різні підходи: як предметне викладання, так і інтеграцію в межах однієї освітньої галузі або міжгалузеву інтеграцію.

Підготовка проєктів типової освітньої програми має завершитись до кінця листопада, після чого відбудеться громадське обговорення проєктів документів.

Наступним етапом роботи стане написання модельних навчальних програм, що планується затвердити навесні 2021 року. Модельні програми стануть базою для створення підручників та інших навчальних матеріалів.

Освіта.ua
12.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читач
Стануть в нагоді у шкільній програмі твори Лауреатів премій: ім. Т.Шевченка, ім. Г.Андерсена , ім. А.Ліндгрен,... - життєрадісні, що відповідають віковим особливостям учнів, з найкращим словниковим запасом української мови від науковців .
Микола
Хіба нова програма якось вплине на якість навчання. Невже всі ці "складачі" нових програм не розуміють, що постійна зміна програми лише говорить про те, що всі попередні роки ми навчались за якоюсь неправильною або недосконалою програмою. Невже так складно зрозуміти - НЕ В ПРОГРАМІ ДІЛО...
Віктор Логвін
І.В.Сталін - автор сьогоднішньої "сучасної української школи", школи суцільного примушення, де конституційне право на освіту має той самий гумористичний сенс що і "право на труд" в’язня гулагу.
Валентина
Для Віктор Логвін: Ви не праві!!! Сучасна українська школа для тих, хто хоче навчатися! А хто не хоче вчитися, той придумує різні причини, типу "примушення".Тому, не придумуйте нісенітниць!!!
Віктор Логвін
Для Валентина: туман брехливої демагогії і чорнильна бомба освітніх паперів, під нею ховається шкурний інтерес чиновників і освітньої корпорації. Українська школа це заклад суворого режиму, де є тільки примушення і обов’язок, де право на освіту цинічно підміняється обов’язком. Право на освіту це, як і будь яке інше право, в першу чергу ВІЛЬНИЙ ВИБІР, можливість вчити те, що бажаєш вчити, і не вчити те що не бажаєш. "Сучасна українська школа" існує якраз для тих хто НЕ хоче вчитися, щоби їх там примусово навчили хоч чогось, а тому хто бажає вчитися, це тільки колоссальна 11-12 річна перешкода, яка заважає вчитися.
Коментувати
Andrew Brown
Знову будуть передруковувати всі підручники??? Закрадається думка, що вся ця мозгомийка лише для передруковування підручників. Цікаво, чи ще в якійсь країні підручники передруковують кожні три роки... Чи ви подуріли вже зовсім, чи хочете таки доконати нашу кволу освіту?
Валентина
Для Andrew Brown: Підручники друкуються, бо змінюється програма! Стартувала НУШ, тому друкуються зовсім нові підручники! Ви, мабуть далекі від школи і тим паче, від підручників!!! І ще, ви знаєте, що підручник - це паперова книга, яка зношується!
Карусель
А програми змінюють задля того, щоб друкувати підручники.
Світлана
Для Валентини: Про, що ви говорите, колись на одних підручниках виросло не одне грамотне покоління. А тепер тільки і роблять, що міняють підручники, причому не в кращу сторону. Вони стають все складніші для сприйняття дитиною. Будова квітки, яка була в 1981році така і залишилась, а в сучасному підручнику це так закрутили, що дуже складно розібратись!!!!
Коментувати