В МОН розробили стандарт виховання дошкільнят

Документ містить норми і положення, що визначать вимоги до рівня розвиненості та вихованості дитини

В МОН розробили стандарт виховання дошкільнят

Міністерством освіти розроблений базовий компонент дошкільної освіти.

Проєкт документа винесений для громадського обговорення.

Базовий компонент є державним стандартом освіти, що містить норми і положення, які визначають державні вимоги до рівня розвиненості, освіченості та вихованості дитини дошкільного віку.

Окрім того, компонент визначає умови, за яких стає досяжним належний рівень освіти дитини старшого дошкільного віку.

Після затвердження проєкта документа, виконання вимог базового компонента дошкільної освіти стане обов’язковим для всіх закладів дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, інших форм здобуття дошкільної освіти.

Автори проєкту базового компонента зазначають, що його норми орієнтовані на світові тенденції та запити українського суспільства.

«Він спрямований на рівність доступу дошкільної освіти для всіх дітей раннього та дошкільного віку, зокрема дітей з особливими освітніми потребами, на збереження загальнолюдських, європейських та національних освітніх традицій українського суспільства, на соціальну підтримку сім’ї та родинних стосунків, на вирішення питань професійної самореалізації та підвищення кваліфікацій працівників закладів дошкільної освіти», - йдеться в описі основних положень проєкта документа.

Базовий компонент утверджує освіту дитини як стартову платформу особистісного розвитку, як першу й обов’язкову сходинку в системі неперервної освіти.

Основні положення базового компоненту дошкільної освіти містять опис цінностей дошкільної освіти, базових принципів реалізації стандартів дошкільної освіти, умов реалізації базового компонента дошкільної освіти, взаємодії закладів дошкільної освіти з родинами дітей, змісту та організації освітнього процесу, наступності між дошкільною та початковою освітою в реалізації перспектив розвитку дитини тощо.

Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 26 листопада 2020 року.

Зауваження та пропозиції можна надсилати на адресу Міністерства освіти domon@mon.gov.ua.

проєкт базового компонента

Освіта.ua
10.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alla
А ще, люди добрі, не завадило б звернути увагу на розвиток і навчання нормальній каліграфії ще у дошкільному віці. Ви бачили, як зараз пишуть старшокласники ? Це просто жах. А як читати і перевіряти власне висловлення під час ЗНО ? Величезна кількість учнів пише просто «нечитабельно». А скільки 11-класників зараз витрачають свій час на виправлення своєї каліграфії, замість того, щоб просто робити уроки, готуватись до зно, просто відпочивати ? Якщо ви цього не знаєте, то я скажу по секрету. Вони тихесенько займаються з репетиторами, а їхні батьки платять, щоб ніхто не здогадався, що вони виправляють почерк, бо їх у школі не навчили розбірливо писати! А правильний почерк- це ж правильна робота мозку. Про це нікому подумати ?! Може ми тому так погано живемо ?! Це зовсім не смішно. Якби ви бачили, як важко виправляти почерк. Діти розуміють, що пишуть погано, але якщо у школі це нікому не треба, то хоч хто-небудь зверніть на цю біду увагу !!! Моторика !
Оксана
Краще б подумали, як створити в дошкільних закладах всі необхідні умови для якісної освітньо-виховної роботи та забезпечити їх необхідним обладнанням, посібниками, щоб не вихователі та батьки про це турбувалися.