Мовний омбудсмен скаржиться на російську в школах столиці

Мовний омбудсмен каже, що отримує звернення і критику на мову навчання у столиці України

Мовний омбудсмен скаржиться на російську в школах столиці

У столичних школах значна частина вчителів достатньо часто використовує російську мову замість української.

Про це під час прес-конференції заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє Укрінформ.

За його словами, він отримує звернення і критику щодо мови навчання, яку використовують учителі столиці України.

Також Кремінь висловив сподівання, що йому вдасться обговорити це питання зі столичною владою.

«Ми щиро сподіваємося на найближчу зустріч з очільником української столиці, з яким ми б хотіли провести досить плідну і важливу зустріч. Вона буде полягати у розборі тієї проблематики, яку ми помітили за результатами десятків звернень. Бо, підкреслю, що величезна кількість звернень і критики на мову навчання стосується закладів освіти міста Києва. Разом із тим є якісь шляхи у розв'язанні цієї проблеми», - сказав мовний омбудсмен.

Окрім того він повідомив, що на позашкільних заходах російською спілкується чверть педагогічних працівників. Ще більшою мірою російська мова замість української поширена в закладах позашкільної освіти — музичних школах, дитячо-юнацьких спортивних школах, у гуртковій роботі тощо.

«Така частка нарікань є особливо помітною. Крім контролю, крім захисту, органи місцевого самоврядування та органи управління освітою повинні подбати про створення кращих умов, про підвищення кваліфікації педагогічних працівників», - вважає Кремінь.

Освіта.ua
06.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пан патріот
Почистили коментарі гниди москальські? Правду не приховаєте. Усі бачили як кляті "защитники русскага язика" погрожували тут розправами, та називали українську мову тваринною. Дочекайтеся, на всіх шибенеці вистачить.
Местный
Для Пан патріот: ну да, все так и поверили. Как раз наоборот.. поцреоты тут выписывали гадости.
Власов В.В.
Для Пан патріот: Оце так перемога над москалями! Пропоную викласти герб України з сала на честь цього!
Пан патріот
Для Власов В.В.: У мене є краща ідея. Можемо висекти герб України на твоїй спині. А потім, якщо ти так полюбляєш сало, відправити тебе до найближчого м’ясокомбінату, де з тебе зроблять те, з чого ти хотів викласти герб нашої країни. Взагалі ніякої поваги, я тобі вже казав вибачитися, що ти такий недоумок та вишкребок, і де вибачення? Продовжуєш якісь нісенітниці нести на угро-фінській мові.
Коментувати
Ганна
Як же задовбали нагнітанням істерії щодо мови! Які там скарги? Якої в Бога різниці, якою мовою спілкуються між собою люди? Уроки проводяться державною? Діти абсолютно не звертають уваги на мову спілкування, хоч на хінді. Вони розуміють одне одного. Самі розвезли цю тему, а тепер смакуємо. Краще скаржіться на відсутність матеріального забезпечення в школах, уроки фізики, хімії та біології проводимо на доісторичному обладнанні. А Карбон і Гідроген одинаково читається любою мовою.
за державу
Для Ганна: Якщо вам не має різниці - спілкуйтесь українською.
Местный
Для за державу: если мне нет разницы - то мне и указывать никто не должен.
Коментувати