В Україні оновлять регламент харчування дітей у школах

Новий регламент харчування надасть нові можливості для організації харчування у школах

В Україні оновлять регламент харчування дітей у школах

В Україні буде оновлений регламент харчування дітей у школах, який дозволить зробити шкільне меню більш різноманітним та враховувати особливі дієтичні потреби дітей.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила дружина президента Олена Зеленська.

Оновлений санітарний регламент харчування буде спрямований на державну реєстрацію в Міністерство юстиції.

За словами дружини президента, у новому документі чітко визначено, що можна і що заборонено продавати у шкільних буфетах, а також надані нові можливості для організації харчування у школах.

«Поясню, чому це – привід для радості. Неможливо готувати корисну та смачну їжу для школярів за старим санітарним регламентом (якому невдовзі мало виповнитися 20 років!). Застарілий регламент не давав можливості ані зробити шкільне меню більш різноманітним, ані врахувати особливі дієтичні потреби дітей», - підкреслила перша леді.

Також Олена Зеленська повідомила, що в Україні вже розроблено й затверджено Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти.

«Основна мета цих рекомендацій – допомогти замовникам вчасно та якісно підготуватися до тендерних процедур, встановити важливі критерії для відбору доброчесних постачальників харчових продуктів та послуг з харчування школярів, не припуститися помилок через недостатнє знання вимог законодавства. Інакше кажучи – запобігти постачанню до шкільних їдалень небезпечних або неякісних харчових продуктів», - розповіла Олена Зеленська.

Освіта.ua
03.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бідна Україна
Це все п.Зеленська ви добре кажите,але якщо ніхто ні за що не буде нести юридичної відповідальності нічого не вийде,всі і всюди хочуть вкрасти.Вже написали в коментарі закуповують за завищеними цінами,порції малі.В нас школі піци продають,вже не одна дитина отравилася,сердельки були ванючі!,а скільки носили додому два роки тому свині,кури годувати,я думаю нічого зараз не помінялося.Чому це все не перевіряють,де ті служби без попередження, ще скоріше писали на сайті,що батьки можуть самі йти в їдальню перевіряти,за Радянського Союзу таке було,боялися несли відповідальність!А така надія була на Зеленського і він обіцяв!
Татьяна
В ОТГ ещё круче! Голова вместе со своим другом " бизнесменом"( поставщиком продуктов) отмывают на этом бюджетные деньги,выдумывая цены на продукты какие им вздумается(суперзавышенные). Контроля нет?
Ірина
В організації дитячого харчування одна біда - освітянські та навколоосвітянські паразити. Як інакше можна зрозуміти, що ціни в постачальників продуктів в їдальні значно вищі за ринкові? Дешевий сир по ціні Пармезану, варена ковбаса по ціні салямі. Та і порції - коту на один зуб. А котлету, приготовлену в їдальні діти називають хліб-сіль. Ніхто нічого вже давно не контролює. Ось така вона видимість безкоштовного харчування.
Гість
Для Ірина: Слишком далеки они от народа.
Коментувати