Учителі-бакалаври зможуть отримувати кваліфікаційні категорії

Учителі, які здобули ступінь бакалавра, зможуть претендувати на кваліфікаційну категорію

Учителі-бакалаври зможуть отримувати кваліфікаційні категорії

Учителі, які здобули ступінь бакалавра, зможуть претендувати на присвоєння кваліфікаційних категорій.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти у відповідь на звернення Профспілки працівників освіти щодо врегулювання питань фахової підготовки та присвоєння педагогічним працівникам кваліфікаційних категорій.

Зокрема, у МОН підтримали ініціативу щодо необхідності вирішення проблеми справедливої та об’єктивної оцінки професійної діяльності педагогічних працівників, у тому числі і оплати їх праці, незалежно від рівня вищої освіти, який вони здобули.

Планується, що питання буде реалізовано шляхом внесення змін до Положення про атестацію педагогічних працівників щодо надання можливості присвоювати кваліфікаційні категорії педагогічним працівникам, які здобули ступінь бакалавра.

«Міністерством розпочата робота над змінами до цього Положення, приведення його у відповідність до законів України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про вищу освіту», - повідомили в освітньому відомстві.

Освіта.ua
07.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Успокойтесь
Уважаемые комментаторы? Вы ещё верите? Это пустые обещания,как и зарплата в 4000$, и 21000 молодым специалистам). Вот когда действительно " перепишут" Постановление,тогда и увидим)
Тетяна
Нарешті ! А то люди, які більш фінансово спроможні мають можливість закінчити магістра, оплативши навчання. а ті, хто працюють, стараються, і набули здобутків за роки роботи більше, ніж дехто з колег,( які мають «диплом»і мають вищі категорії) А нам дають лише 9-11 розряд через недостатні фінансові можливості для здобуття освіти. Тим паче зараз не 1, а 1,5 роки вчитись. А раніше після 4 курсу бакалавр прирівнювався до «спеціаліста». Надіюсь, що зміни приймуть! І буде хоча б якась справедливість по відношенню до педагогічних працівників, які викладаються на повну, а отримують мізер.
Iryna
Це занепад всього! Не може бакалавр і магістр однаково здобувати категорії і однаково отримувати оплату...Навіщо тоді ці ступені?! Такого урівнення в правах нема ні де в Світі, а ми станемо першими?! Ганьба і сором тим , хто таке ,взагалі , приймає до розгляду - це несправедливо! Тоді , реально , докорінно змінюйте освітнє середовище!!! Владо, одумайтеся , освіта - це майбутнє країни! А Ви її ведете до повного краху(
Таня Янат
Це несправедливо по відношенню до тих, хто вже здобув повну вищу освіту та тих хто на даний момент здобуває.
Василина Максименко
В школах достатньо ступінь бакалавра...нема якоїсь різниці в школі між бакалаврами і спеціалістами.... Головне не ступінь, а професійна компетентність. А на магістрів вчитись, а потім іти працювати в сільську школу нема сенсу... Та й від тих, хто має повну освіту ніхто нічо не відбирає...вивчились і молодці... Та всі працюють однаково.... , Чи той, хто має вищий ступінь краще урок проводить?я наприклад не помітила супермайстерності
Татьяна
У меня 32 года стажа работы в школе.В своё время не получила высшее образование.В этом году получила степень высшего образования Бакалавр. И сейчас буду проходить аттестацию, а категорию не смогу открыть т.к.в документах значится специалист или магистр.. Сейчас специалиста вообще нет! Как быть?
Коментувати
Ольга
А,чому ж не хочуть доплачувати за вищу освіту? Що люди вчаться дарма,витрачаючи кошти і свій час? Це теж не справедливо. Щоб отримати категорію хтось вчився, отримав вищу освіту, а зараз виходе, що і не треба...
Ганна
Правильно, відтепер вчителі матимуть виключно рівень бакалавра, для чого вчитися ще рік і частіше всього на платній основі?
Володимир
Нарешті!!! Це перемога глузду і верховенства права у питаннях рівних можливостей для громадян