МОН скасує обов'язковість паперових шкільних журналів

Школи, які перейдуть на ведення е-журналів, зможуть відмовитись від паперових

МОН скасує обов'язковість паперових шкільних журналів

Українські школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, уже найближчим часом зможуть відмовитися від їх дублювання в паперовому вигляді.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

За інформацією освітнього відомства, для можливої відмови шкіл від паперових журналів будуть підготовані відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

У Міносвіти повідомляють, що відомство вже розпочало проєкт із пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів і щоденників.

У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше дві-три заклади з кожної області.

Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня. Усі отримані від учителів та адміністрацій шкіл зауваження будуть опрацьовані та враховані при налаштуванні системи. Після завершення цього етапу державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі.

Також очікується, що переваги широкого застосування електронних щоденників зможуть відчути й батьки, які в режимі онлайн бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі вчителів тощо.

У разі переведення учнів на дистанційне навчання е-щоденники теж стануть у пригоді. Через них учні зможуть отримувати завдання та слідкувати за змінами, що відбуваються у школі.

«Нове програмне забезпечення розроблене на базі державної модульної системи АІКОМ, яка відома багатьом освітянам як інструмент зі збору освітньої статистики. Система має доволі зручний та зрозумілий для освітян інтерфейс. Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів», – наголошують у Міністерстві освіти і науки.

За словами заступника міністра освіти Артура Селецького, це дозволить прибрати зайве навантаження на вчителів.

Також у МОН розраховують, що в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо буде прямувати за ним до нового навчального закладу.

Освіта.ua
05.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ніна
Підтримую електронну документацію. Дійсно, вести обидва журналы-це зайва робота, і вона повинна додатково оплачватись.
Лєна
Ви б краще забезпечили у 100% порядку для всіх шкіл книги. А то приходиться купляти батькам. А не постіно якусь тупість придумовуєте.
Світлана
ВИХОВАТЕЛІ ТАКОЖ МАЮТЬ КУПУ ПИСАНИНИ, А ДЕ ДОПЛАТА? ПЛАНИ НА ЗАНЯТТЯ ПИШЕМО, ТАБЕЛЯ, ЯК БУХГАЛТЕРИ ЗАПОВНЮЄМО І В КІНЦІ МІСЯЦЯ ПІДРАХОВУЄМО І ЗДАЄМО!!! ????????
Надія
Надія А хто забезпече безперервним швидким інтернетом та ноутбуком кожну класну кімнату? Щоб не вчитель бігав по класах зі своїм ноутбуком, а в кожному класі повинна бути налаштована робоча зона вчителя. Чи я не вірно міркую?
Анна
Система Smart school платна від 1 жовтня 2020 р., про який безкоштовний щоденник ви пишете????
Людмила
От як раз електроннi журнали i э додатковим навантаженням.За роботу з комп ютером передбачаэться доплата.Чи вчитель ,як завжди Маэ працювати за покликанням?
Людмила
От як раз таки для вчителя електроннi журнали i э додатковим навантаженням.I за роботу з комп,ютером також передбачаэться оплата.Вчителю будуть доплачивати ? Чи. ,як завжди, це його покликання?
Игорь
Комментарий удалять не хорошо, особенно где написана вся правда. Админ хватит лизать яйца правительству
Марія
Добрий день..А як бути з тими учнями і батьками,які не мають доступу до інтернет- мережі???!!!
Ніна
Для Марія: І у традиційному режимі контролю є батьки, які жодного разу не жаглядабть ні в журнал, ні в щоденник. А може і в табель. Треба орієнтуватися на свідому більшість.
Коментувати
Phonk
Ну так уже не интересно нету никакой тайны от родителей ... рН... среды в которой будет лет через пять минут назад я вам говорю что я не могу найти в интернете и не обманывай так как я понимаю что это за что я не могу найти в интернете и не обманывай так как я понимаю что это не так уж и много других интересных вещах от души поздравляю вас с наступающим новым годом и рождеством христовым и не обманывай так как я понимаю что это не так уж и много других интересных вещах от души поздравляю вас с наступающим новым годом и рождеством христовым и не обманывай так как я понимаю что это не так уж и много других интересных вещах от души поздравляю вас с наступающим новым годом и рождеством христовым и не обманывай так как я понимаю что это не так уж и много других интересных вещах от души поздравляю вас с наступающим новым годом и наступающим новым годом и рождеством христовым и не обманывай так как я понимаю что это не так уж и много других интересных вещах от души поздравляю
Альона
Перевагу електронних щоденників вже побачила. Дякую, дуже зручно. Але в нашій школі є багато вчителів, які ще досі не навчилися виставляти оцінки, не мають відповідних пристроїв. Роблять це навмання, не розуміючи взагалі кому ставиться оцінка. Оцінки всі не виставляються, а дитина вчиться і старається. На мою думку, потрібно взяти під контроль школи, так як керівництво з цим не справляється.
Игорь
Зная эту систему в рашке, могу сказать 1, после полного ( частичного ) внедрения этой дичи в школах, данные от этих журналов будут гулять интернетом, будут так же и взломы этих журналов, а так же воровство данных от журнала с помощью софта с компа учителей. Затея хлам, ибо защитить их не в силах таким помойным странам.
serj
Тестування триватиме АЖ два тижні??? Не забагато? Ну-ну... Видно, буде толк!