Вчителі зможуть не оцінювати учнів з деяких предметів

Учителі зможуть оцінювати учнів з деяких предметів за принципом «зараховано»/«не зараховано»

Вчителі зможуть не оцінювати учнів з деяких предметів

Міністерство освіти надає дозвіл учителям на здійснення оцінювання учнів з деяких навчальних предметів за принципом «зараховано»/«не зараховано».

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти щодо найпоширеніших запитань вчителів, які стосуються організації освітнього процесу в умовах карантину.

Зокрема, вчителі зможуть здійснювати тематичне, семестрове або річне оцінювання учнів з предметів «Фізична культура», «Трудове навчання», «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво», «Основи здоров’я» та окремих предметів варіативної складової не за 12-бальною шкалою, а - «зараховано»/«не зараховано».

Цей принцип оцінювання вчитель може застосовувати у разі проведення понад 50% уроків у дистанційному форматі.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що можливість запровадження власної шкали оцінювання результатів навчання учнів визначена законом «Про повну загальну середню освіту».

«Згідно із частиною четвертою статті 17 Закону за вибором закладу освіти оцінювання може здійснюватися за власною шкалою оцінювання результатів навчання учнів. У разі запровадження закладом освіти власної шкали оцінювання результатів навчання учнів ним мають бути визначені правила переведення до системи оцінювання, визначеної законодавством», - зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
22.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ну-ну-ну
Молодці! Спочатку зробили укр.мову обов"язкову, а математику, історія- за вибором. Призвело до того, що діти на елементарному рівні волають про незнання математики. Згадалися, зробили з 21-го обов"язковим. Зараз викреслили з переліку, які мають оцінювати трудове, музику, основи.... Нічого, наступного року не потрібно буде оцінювати фізику хімію, біологію- вони ж не всім потрібні, потім- англійську, потім- математику, історію, мову.... Радіймо, тішимося. Але всі хто так файно пише, висловлює свою думку, дає оціночне судження навчалися за повноцінною програмою, предмети всі оцінювалися. Хто дав право позбавляти дітей якісної освіти? Ви чините злочин проти дітей та порушуєте Конвенцію ООН про права дитини, де записано що дитина має право на якісну освіту. Замість того щоб вимагати від учителів якісних уроків, високого рівня знань, просто відмінили оцінки ( проводь- не проводь, хоч байдики бий, все одно оцінка буде "зараховано" і вчителю зарплата. Скільки вчителів можуть нічого не робити?
мнение
Почему выбраны эти предметы. Дело в том, что способные дети занимаются в спортивных, музыкальных или художественных школах. Если у ребёнка нет талантов, чего его мучить. Поставили "зачтено" и иди занимайся тем, что тебе ближе - математика, химия, физика т.д.
Татьяна
Для мнение: Ну и точка зрения!Если Вы родитель думающий о будущем своего Чада, глупо не думать о всестороннем развитии ребёнка, у нас каждый второй безталантливый в математике, давайте ее тоже отменим, а вузы математику ввели даже в гуманитарных вузах и что делать???
К
Для Татьяна:якраз і родитель(коментар мнение) думає про майбутнє свого чада!Чому в нас в школі вчать музику а діти ходять в музичну з першого другого класу?Так само зі спортивними секціями.Якщо останні уроки в початковій школі(бавка на дворі)батьки забирають своїх дітей з фізкультури -діти йдуть на секцію(в нас багато ходять на карате).Трудове в 9 класі-2 уроки,що там вчать?Або міняйте програми і вчіть або не тримайте дітей на таких уроках.Краще би хоч додатково виділили 1 годину на вивчення іноземної мови(вчителька би з дітьми розмовляла діти ще щось перекладають слова вчать а говорити не вміють).Але,що на трудовому в звичайній школі до 9 класу можна вчити?Тому я все казала:Трудове,музика, до 4 класу!Дальше є ,якщо десь в школах немає зробити секції,гуртки і нехай діти ходять хто і де хоче.А за математику -її вже пхають де треба і не треба!Я рахую школа є для загального вивчення всіх предметів!,а дальше вибір професії -нехай вчать!Зараз що зробили 12 років для чого і кому?-життя і так коротке а вони видумують.В перший клас діти мають йти підготовлені,А в 1 класі бавимося-дибілізм!,дітям забирають 1 рік дитинства.
Коментувати
Доктор наук
Тоді можна і неплатити вчителям за "деякі предмети" Жлоби і дурні у міністерстві!!! Даааааапрроророоол пропало на про рорррррррррррррррррооооолло на оооооооо
родитель
Правильно сделали - все равно эти предметы, как правило, учителями не проводятся! Дети просто сидят в классах и занимаются своими делами или дурачатся. Нужно такие уроки или проводить как положено, или вообще убрать из школьной программы!
Галина
Для родитель: Ви не уважно прочитали. неоцінюватись вони будуть лише за умови 50%-го дистанційного навчання. А якщо "сидять в класі і нічого не роблять", то все одно мають оцінюватись
сенецька лариса
І де це ви таке бачили, щоб учитель не проводив уроки? Прийдіть і спробуйте нічого не робити у класі. Чи витримає стеля тих, хто "сидять у класі і нічого не роблять"?
vfvf
Якщо Вам відомі факти того, що нічого не роблять, то чому не піднімаєте питання перед адміністрацією НЗ, а тут анонімно пишите? Чому не відстоюєте право дітей на якісну освіту?
Коментувати
Воспоминания.
Чушь! До каких пор малообразованніе люди в Министерстве будут главніе предметі делать второстепенніми? Образование по жизни и здоровью, искусству ценится во всем мире, а у нас, как всегда..А потом удивляемсянеобразованному поколениюродителей, для которых " Мурка"- вот и все знания в области музыки
родитель
Для Воспоминания.: У вас столько ошибок в тексте! Еще кого-то необразованным называете!
Коментувати
О! Боги!
Ну ніяк ми не можемо бути втренді. Весь світ впроваджує в обов"язковий перелік предмети на кшалт нашого трудового навчання, вчать снови виживання, популяризують фізичну культуру та заоохочують... А ми такі предмети рішенням МОН переносять у ранг "і інших". Ну-ну, курчат восени рахують. ПочекаймО
Атеїст
Для О! Боги!: Якщо дійсно "основи виживання", то згоден, а "основи здоров’я" з їхніми цінностями за пірамідою Маслова, то краще вже "зар". І де ви тут Богів бачили? Немає їм до нас діла.
ABCD
Для О! Боги!: Девочка в тренде)) А о "тренде" с правом самому себе составлять расписание и учить что хочешь в старших классах не слышал?
Tea
Для Атеїст: рокіі з 15 тому про Піраміду Маслрю говорили лише на основах здоров*я, тоді ОБЖ. Сьогодні оту Піраміду Мвслоу знають усі юристи, відстрючу права людини, економісти, складаючи бюджети та багато інших фазівців. На жаль, не здатні широко думати. Тому і страждаємо. А стосовно основ виживання, то достатньо матеріаоу в програмі щоб нввчмти дітей виживати в екстремальних ситуаціях. Неодноразово під час нарад лікарі екстренної допомоги дякуюють учителям основ здоров*я, що навчають Домедичній допомозі - частенько діти діють грамотніше та правильніше, ніж батьки
Коментувати
Татьяна
Во всем мире здоровье на первом плане, а у нас как всегда, только на словах. Мало того, что у всех детей гиподинамия с трудом обучаешь регулярным занятиям,а теперь бац!!!! И нет оценки...
Аскет
«Згідно із частиною четвертою статті 17 Закону за вибором закладу освіти оцінювання може здійснюватися за власною шкалою оцінювання результатів навчання учнів. У разі запровадження закладом освіти власної шкали оцінювання результатів навчання учнів ним мають бути визначені правила переведення до системи оцінювання, визначеної законодавством», - зазначили у Міністерстві освіти і науки". - То навіщо город городити ?
Тетяна Кіба
Для Аскет: Цікаво, як це перевести "до системи оцінювання, визначеної законодавством"? Адже там для "зарах" є цілих 12 балів, а для "незарах" нуля немає ))
Коментувати
Правда
А говорите что у нас в министерстве дилетанты сидят...Ученики фактически будут учиться в университете, и сдавать зачеты! Это еще больше их подготовит ко взрослой жизни. А можно вообще объединить высшее и среднее образование, чтобы после окончания школы давали два диплома, о среднем и высшем образовании. А все университеты закрыть, ради экономии денег и реформ государственных служб. А если серьёзно, то вот этим решением показывают что эти предметы никому не нужны, фактически легализуется возможность просто забивать на них болт. Хорошо это или плохо? Кто знает...
М
коли минулого навчального року був карантин деякі батьки розказували,що ті перераховані предмети в статті- вони не робили.Я рахую щоб на ті предмети не забили болт,потрібно щоб половина тем була здана.Але як минулого року одна мама писала,з трудового завдання вчителька вислала завдання:знайти в інтернеті,як зв’зати шапочку і сфотографувати вислати, добре хоч що не по почті додому-такі завдання?-вчитель має показати як робити,навчити!Діти яким інтересно з трудового і малювання робити ті чи інші завдання вони їх і роблять,а решта?,якщо ще в класі зі всіма дітьми-то один перед одним,хто скоріше і хто кращу оцінку буде мати(молодші класи).Старшим вже трудове не цікаве,вишиття в 9 класах на 6,7 уроці-діти одні на маршрутку,другі-додому і на репетиторство.З тими уроками багато запитань особливо в старших класах-вони є і одночасно їх немає.Може це в різних школах по різному.
учителька
Для М: Знаєте, я икладаю основи здлоров"я. Всі уроки, згідно планування, провела, ждного не пропустила. Проводила, враховуючиможливості учнів, доступ до Інтернту, наявність гаджетів. Але, я проводила і діти працювали
Марія
Для учителька: ваш текст повідомлення з стількома помилками, що я сумніваюся, що ви вчителька!
Коментувати