Мовний омбудсмен перевірить перехід шкіл на українську

Уповноважений із захисту державної мови буде контролювати виконання мовного закону

Мовний омбудсмен перевірить перехід шкіл на українську

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови здійснюватиме моніторинг дотримання мовного законодавства, в тому числі щодо переходу російських шкіл на українську мову навчання.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів з посиланням на слова уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня в ефірі Радіо «НВ».

«Я дуже радий, що з 1 вересня, відповідно до закону про освіту, який був ухвалений Парламентом у 2017 році, всі російськомовні школи перейшли на державну мову навчання. Це величезний позитив - і це стосується і півдня, і сходу України. Це величезний сигнал для українського народу, що рівень володіння державною мовою має всі шанси підвищуватися», - зазначив він.

За його словами, згідно із законодавством, контролем за навчально-виховним процесом займаються місцеві органи управління освітою і МОН.

«Уповноважений із захисту державної мови, відповідно до покладених на нього функцій, буде контролювати виконання мовного закону Міністерством освіти і науки України. Тому щодо виконання мовного законодавства, щодо можливих порушень, ми, звичайно, будемо проводити відповідний моніторинг і в цьому році, і в подальшій перспективі», - наголосив Кремінь.

Він також нагадав, що норма закону щодо штрафних санкцій за порушення мовного законодавства почне діяти за 2 роки.

«Сьогодні ми можемо готувати виключно звернення до тих чи інших установ, організацій за зверненням громадян та за результатами моніторингу діяльності державних установ у різних сферах», - сказав мовний омбудсмен.

Освіта.ua
09.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ОЛЬГА
Первіряти всі майстри, але чому ви не забезпечили дітей підручниками . Коли щось починаєте з початку треба організовувати процес ,а потім ходити і перевіряти . Це не вивчення укр. мови , а знущання над учнями. Кого це непокоїт ,головне перевіряти .
cos
Батьки самі повинні вибирати мову навчання, держава не повинна нав’язувати мову. Рекомендую вчителям при перевірці викладати українською, а як перевірка закінчиться, то російською (як дітям легше, на тій мові і навчати). Раз в нашій державі демократія- то це демократичний вибір батьків та дітей. Ігнорувати укази МОН.
М
Для cos: про що ви говорите?Ми вчилися в Польщі,мали великий вибір,могли вибирати мову на якій хотіли навчатися!,але вибір був не великий!,так як ми в Польщі там польська мова,причому державна і хто б не хотів там в школі вчитися-тільки на польській мові!Ніде не було ні на українській ні на російській ні на німецькій мові-навчання,додатково вивчалась анг м.Мені так "дивно"стало,як це в Польщі і польська мова?- не то що в нас ?-Україна і ще має бути російська мова-бо вони мову села не будуть вчити!Хочите вибирати мову навчання для своєї дитини?,у вас є тільки один варіант-в Росію,так як ви в Україні,повинні знати вчитися на українській мові!І не говоріть що вам якісь права забирають-це як поганого кота пустити під стіл,а він вже на столі в сметані!-вам дозволити не вчити українську мову,через років10 ви її знищити!Хто кого запрошував в Донецк?,якщо вас принижують через мову(так завжди і у всіх країнах було,де своїх громадян принижують),забирає країна своїх громадян і все -а не лізе на чужі території!Як почалася війна на сході Польща забрала своїх громадян!,забрала хоч один сантиметр землі?,в мирний час таке робити?,в Росії мало території?Через такий як ви і немає сильної держави України -ви за руский мир,беріть з собою Медведчука і його подібних і на родину.Або живете в Україні і вивчайте українську мову-вона є державна і Ви її повинні знати,а розмовляйте собі на російській(це добре що ви знаєте стільки мов!,ще й іспанську вивчіть,вивчення мов для мозгу дуже добре),що вас хтось принизив за російську мову?
Коментувати
1234
Это что это такое? Под шконочку обратно любители русского мира. Здесь нет ни блинов с лопаты, ни фунфырей, ни пустой бутылки. Этот сайт создан для конструктивных дискуссий, а не для вашего словесного поноса. Так что неуважаемые тролли, прошу вас пройти вас на три буквы, и забыть сюда дорогу.
1
Для 1234: Дай угадаю, написано на русском, что бы любители блинов с лопаты смогли прочитать? Стыдоба.
1234
Для 1: Именно так. Ведь давно доказано, что любители русского мира не могут в иностранные языки. Их как чертей от святой воды воротит от украинского языка, и они его ненавидят всем сердцем. В нормальных странах языки меньшинств преподаются факультативом, и это происходит не за счет государства, а за счет специальных фондов или за деньги общины. Русскоязычные украинцы не ровно этнические русские. Хотите изучать родной язык пожалуйста, но не за счет украинского государства. Обращайтесь к ОПЗЖ, Путину, и прочим чтобы профинансировали обучение на русском языке. Только вот мне кажется что они сделают вид что ничего не знают.
Правда
Для 1234: утырок с биполярным расстройством, типа тебя, нам не указ! На каком языке хотим, на таком и учим своих детей.
Коментувати
ъ
Будет онанировать на свою "мову".
Солнце
Шпрехенфюрер. Называйте вещи своими именами. Фашисты у власти. .