В Україні встановлять єдині вимоги для шкільних психологів

Проект Професійного стандарту для практичних психологів розроблений у Міносвіти

В Україні встановлять єдині вимоги для шкільних психологів

В Україні будуть встановлені єдині вимоги до практичних психологів, які працюватимуть в закладах та установах освіти.

Відповідний проект Професійного стандарту за професією «Практичний психолог» розроблений та представлений для громадського обговорення Міністерством освіти і науки.

Метою професійного стандарту є опис основних трудових функцій, встановлення єдиних вимог до загальних та професійних компетентностей практичних психологів, їх допуску до роботи та умов праці.

У Міносвіти зазначають, що під час розроблення документа було здійснено дослідження міжнародного досвіду створення професійних стандартів та проведено он-лайн обговорення документа у фокус-групах практичних психологів.

Стандарт створювався за участі практиків, науковців, керівників закладів освіти, громадських організацій.

Зауваження та пропозиції до проекту документа прийматимуться до 23 червня 2020 року за адресами: Міністерство освіти і науки, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135 або e-mail: [email protected].

стандарт за професією «Практичний психолог»

Освіта.ua
26.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
вивчіть ще будь ласка міжнародний досвід по оплаті праці, бо доки психологи будуть мати зп таку, як прибиральники, то й діла не буде. З одного боку психолог не має дієвих важклів впливу, щ другого - має тиск з боку адміністрації. Зробити оьовязковим тестування і співбесіди з психологом для вчителів, як прийнято у світі, бо бувають такі смтуації в житті, коли вчителю краще тиждень побути дома і прийти до себе, а не травмувати дітей.
мама
Для Олена: Давайте будемо відбирати психологів по тому Міжнародному дрсвіду і сттавити такі ж вимоги як у світі. Цікаво як мають ставитися вчителі, батьки та діти, якщо поведінка аморальна у психолога? А зарплата? Так єдина таріфна сітка. Психологи не боги
Коментувати
Марина Довженко
Не потрібно всіх психологів рівняти.всі різні.і всі працюють по своїй совісті. Є таке що вчитель біології +психолог+класний керівник ... але є психологи які відповідально ставляться до своєї роботи та люблять її...
Kornélia Nyiri
Вітаю. Це все що я читаю в коментах,для мене особисто незрозуміло.Чому всі так негативно настраєні проти нас психологів!? Я працюю в ЗОШ психологом,і можу сказати впевнено,що дуже багато що змінилось. Як і учням так і педаґогам надається псих.доп. і консультація батьків. До мене особисто збертаються за доп. інші батьки інших шкіл.
хотілося б таке бачити
Для Kornélia Nyiri: у мене колега психолог у школі. Роботи у неї завжди багато, її люблять, поважають як учні, так і батьки, вчителі. Чудовий фахівець,але, на жаль, вона працює в іншій школі
Коментувати
Вікторія
читаю коментарії, жах, хоч кожен має право на свою думку. Я психолог, пройшла всі сходинки у освіті, зараз працюю з дітьми які мають розумові, фізичні вади. Дивлячись по результатах дітей, батьків- психолог як фахівець потрібний.
Вишняк Лариса Алексеевна
Для Вікторія: читаючи ці рядки хочу подякувати вам за вашу працю,але нажаль,я з таким фахівцем я не зустрілася в нашій школі .У моєї дитини є непідтверджений аутизм 2 ступеня.Ще з садочка мені не могли допомогти,бо не було в садочку психолога. Пішовши в школу ,я зверталась до психолога шкільного і нажаль,моя дитина в 6 класі,але допомоги ми так і не отримали.
Коментувати
Віталіна
Нда. Я психолог у дитячому закладі освіти. Дуже багато роботи проходить індивідуально та конфеденційно. До мене звертаються як батьків, так і педагоги. І все це не висвітлюється та не офішуєтя. Я можу не з’явитися на заняття, бо вирішую конфлікт між батьками в іншій групі. Шановні ,,труляжки,, , які вважають, що психолог нічого не робить, те, що ви не бачите роботу фахівців не доказує,що він не працює. Якщо психолог не втручається у проблему - напевно він бачить вашу професійну компетентність.
Мама
Для Віталіна: мені такі психологи не ще не трапились. Моїй дитині буде 13,допомогу потребуємо з 4 років і ,нажаль ,тільки слова,що в нашій школі є психолог. Ніяких дій,ніякого результату
Коментувати
Олена
ЦІєї посади не потрібно в школах. Нічого взагалі не роблять лише якісь бумажки для відписки пишуть
Катерина
Для Олена: Не багато на себе берете: вирішувати, які посади треба, а які - ні!?!! Як тільки проблема реальна з’явиться, то зразу всі до психолога діло мають! Що ж зробиш, що роботу психолога не оформиш оцінками в журналі і не продемонструєш кубками та грамотами... А велика кількість паперової роботи - то, на жаль, не примха чи бажання створити видимість роботи, а вимоги професійної діяльності! А взагалі, професійна і вчасна порада психолога в житті може знадобитися іноді більше, ніж багаж знань з якогось предмета.
PP
Для Катерина: за 30 років роботи скільки було проблем, жодного разу психологи не допомогли. Навпаки, тільки за вугла дивилися і ручки терли від насолоди. Психологи потрібні тільки не такі які зараз працюють. ( Не всі, є досить гарні психологи!)
Катерина
Певно, вся справа в тому, що працюючи 30 років, педагоги звикли вирішувати все самостійно, не звертаючись до психолога, бо ще доволі міцно тримається стереотип, що до психолога ходять лише "психічно неврівноважені" або ж твердження "раніше не було психологів і проблеми якось вирішували"... Чомусь багато педагогів вважають, що психолог має визначати наявність проблеми екстрасенсорно і вирішувати її помахом чарівної палички, ще й так, щоб РОБОТУ БУЛО ВИДНО!
Коментувати
хотілося б таке бачити
ой! Ви їм хоч 10 стандартів виписуйте. Це абсолютний рудимент освіти. наші психологи нічого не роблять, тільки понабирали годин, гуртків, факультативів та класне керівництво. Майже 3 місяці НІЧОГО не робили, а зарплату славну отримували
Наталя
Для хотілося б таке бачити: А ви, як видно, знавець у галузі рудиментів... Понабирали, бо певно надзвичайно велику "славну" зарплату мають... Якщо мають можливість і сили поєднувати набране з роботою психолога, чому ж не взяти?!! Не гребіть усіх під свій власний "стандарт"!
Табачник
Для хотілося б таке бачити: Что бы все твои родные на 100 лет вперед жили на такую чудесную зарплату. Аминь, епта.
хотілося б таке бачити
Для Наталя: от у тому всі справа щоб могли поєднувати, а то вони своє нічого не роблять, лише збирають плітки та спворюють антураж роботи. Стосовно знань про рудименти- саме психологи повинні про це знати найкраще, бо рудименти це біологія, а біологія основа для гарного психолога...
Коментувати