Сайти українських шкіл є неінформативними, - ДСЯО

У ході моніторингу було опрацьовано інформацію із вебсайтів понад 50% шкіл

Сайти українських шкіл є неінформативними, - ДСЯО

Результати вивчення забезпечення прозорості та інформаційної відкритості шкіл засвідчують ряд проблем, що потребують невідкладного вирішення.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби якості освіти.

У ході моніторингу Державною службою було опрацьовано інформацію із вебсайтів понад 50% шкіл України.

«Викликає занепокоєння, що значна частина закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) не мають власних вебсайтів. Так, вебсайти відсутні в 1497 (19,2%) шкіл із 7812, переважна більшість ЗЗСО комунальної форми власності – 1473, інші 24 – приватні», - зазначають у ДСЯО.

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти взагалі не оприлюднили 74, 8% шкіл, а план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в школі – 67,2%.

Окрім того, на сайтах 63,2% шкіл відсутня будь-яка інформація щодо ліцензій на провадження освітньої діяльності, що може вказувати також на неналежне виконання органами ліцензування в сфері загальної середньої освіти своїх повноважень.

33,5% шкіл не надають відкритий доступ до інформації про свій кадровий склад та 59,9% – наявність вакантних посад, що не сприяє вирішенню проблеми забезпечення шкіл якісними педагогічними кадрами.

«Залишаються відкритим питання про відсутність на вебсайтах шкіл інформації щодо освітніх програм – 48,9%; закріплену за школою територію обслуговування – 54,1%; дані стосовно фактичної чисельності учнів – 45,5%, правила прийому на навчання – 53,7%», - повідомили у Державній службі якості освіти.

Заклади загальної середньої освіти формують відкриті й загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та зобов’язані надавати доступ до такої інформації на власних вебсайтах, а у разі їх відсутності – на вебсайтах засновників.

результати дослідження

Освіта.ua
26.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Хто веде сайти/блоги, той знає це неблагодарна робота, а якщо керівник ще і абсоютний неук в ІКТ то двічі біда, бо все не так -от хочеться такого свєрхкласного, так звернися на платні сайти та й зроблять, а ні, аби задарма і все було, наглість зашкалює. Як уже надоїли ці горе-керівники, які думають лише за свій імідж та як отримати очередні премію та грамоту.
Жора
За що не платять не і не буде робитись. А на ШАРУ нехай самі роблять! ХОРОШИЙ сайт стоє ХОРОШИХ грошей!а йогшо обслуговування також заберає кучу часу, який має бути оплачений.
Бодя
В нашій школі директор вирішила змусити вчителів зробити власні сайти за власний кошт. Бо ж на безкоштовній платформі сайт працює як старе відро)) Виникло питання: чому за власні кошти я маю для когось робити цю ПОКАЗУХУ?? та й для чого вона потрібна??
Наталія
Сайти потрібно заповнювати, обслуговувати, але питання: хто це повинен робити? Заступник директора, чи вчитель інформатики? Ні! Потрібно ввести у заклади окрему посаду, людину, яка буде займатися сайтом, обслуговувати комп’ютерну техніку, займатися та контролювати роботу платформи для дистанційного навчання, і, взагалі, займатися цифровізацією освіти, керувати та направляти цей процес. Ось тоді і можна вимагати і сваритися пальчиком.
проста школа
Для Наталія: а яку зарплатню ПОВИННА отримувати людина, "буде займатися сайтом, обслуговувати комп’ютерну техніку, займатися та контролювати роботу платформи для дистанційного навчання, і, взагалі, займатися цифровізацією освіти, керувати та направляти цей процес"??? мінімалочку? і щоб все було інформативно та креативно, вчасно і безперебійно...
Він
Ну-ну знайдіть сисадміна на 2500. Інженера електроніка не знайдуть
sasha sasha
Тобто ця людина повинна отримувати зарплатню приблизно в 12-16 тисяч гривень? Тобто більше ніж вчитель і директор? Вам самій не смішно, чи ви вважаєте, що на 4200 прийде людина яка будет і "секретарем" у адміністрації, і робити все те, що ви написали?
Коментувати
serj
"Сайти українських шкіл є неінформативними"!???? Люди, хоч хто знайшов потрібний наказ чи лист на сайті МОН? Ото - НЕІНФОРМАТИВНИЙ сайт!!!
Світлана
От молодці! Пальчиком покивали "но-но, сайти у вас погані!" . Подякуйте, що і такі є. Хто з вас коли бачив толкові рекомендації до створення, нормальну безкоштовну платформу з притомним інтерфейсом і можливостями. Хтось рахував, скільки часу забирає систематичне наповнення сайту організації, яка не має відповідної посади в штаті. Доходить до того, що ти підготував і провів реально крутий захід, так потім отримуєш "дрозда" , що не описав сію прєлєсть і не розмістив на сайті. Допоки немає грошей на сайти і штатної одиниці - вимагати якісних сайтів і звинувачувати школи некоректно.
Sergei
"Сайти українських шкіл є неінформативними"! Висновок багатозначний! У мене відразу виникає простеньке питання, які кошти витрачені МО на функціонування сайтів шкіл? Відповідь однозначна - 0 гривень! А що ви хотіли? Треба відкидати совковий підхід - творити "на шару"! Будь-який товар має ціну, а якісний товар має більшу ціну! А висновки і узагальнення ми всі вміємо робити. Знаю, що більшість сайтів створено вчителями інформатики, які є кріпаками адміністрації навчального закладу і при цьому не заплачено ні копійки!
Eugen Zimmermann
Убоге мон, убогі сайти, які потрібні тільки перевіряльникам, щоб зайвий раз шарпати школи!Хто в своєму розумі добровільно зайде на ці витвори сюреалізму? Так ще й не зроби нормальний сайт на особисто вподобаній платформі - тільки на тій, яку вкаже департамент!
Maksym
Позитивний досвід трансформації сайту гімназії #34 Либідь https://www.lybid.kiev.ua/ завдяки кооперації адміністрації школи, батьків і компанії Wix. Це історія про те, що все можливо, головне бажання і активна громадська позиція
Світлана
Для Maksym: Припиняємо збирати гроші на штори, починаємо на сайти! :)
Eugen Zimmermann
Для Maksym: чудовий сайт. Тут же ще й така мулька - сайт повинен бути виключно на вказаній департаментом платформі!
Коментувати
Федір
А кому, цікаво, зобов’язані???? Може в МОН є якийсь нормативний документ про шкільний сайт? Може в цьому документі прописано в чиї посадові обов’язки входить обслуговування сайту, а в штатному розписі зазначено таку посаду? Може МОН запропонувало ЗЗСО безплатні толкові платформи для шкільних сайтів... Ніхто нічого не зобов’язаний школі, тільки школа усім... А ви собі моніторте... Боролись - боролись з бюрократією... І, нарешті, запечатали - створили службу - моніторщика
LawUK
Для Федір: Закон України «Про освіту» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19 "Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти 1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію ... 2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів: ... 3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством..."
teacher
Для LawUK: Де у тих пунктах про посадові обов’язки, про введення штатної одиниці для обслуговування сайтів? Це переливання з пустого в порожнє. МОН зобов’язало, районні та міські відділи сказали, що на адмістрування сайту коштів немає. Далі що?
Коментувати
Лілія
Кому потрібні ці сайти? Спочатку нехай МОН забезпечує посадою, яка буде працювати із сайтами, а потім вимагати відповідну роботу.
Освіторія
Гарненько так. Діаграми. Дослідження. Оформлення. Хтось заробив ПОДЯКУ. СПІВЧУВАЮ. а от МОН - МОЛДЦІ. Працюйте. Чекаю методичних розробок і рекомендацій. Інакше Вам буде НАСРАНО. Бережіть себе. Мийте руки не менше 20 секунд.
Світлана
А діаграм яких різноманітних наробили... Опанували, молодці! От же ж нема коту, що робить, так він я...ця лиже... Без керівної й направляючої сили партії, чи то аналітика, нам ніяк! А ви дали ПК для роботи? Оплатили обслуговування? Звільнили мені час для роботи? Заплатили за цю роботу?
Рабы не мы
Уважаемые учителя,которых " нагибают" заниматься сайтом. А права свои защищать не пробовали? Если работа неоплачиваемая, то кто имеет право каким- то образом заставлять??
Світлана
Завтра у всіх управління освіти почнеться реакція! На старт, адміністратори! Грошей на цю роботу нема, а робота дурнів завжди знайде! Нам же наприкінці року нема чого робить!
яяяя
Зазвичай "жертвою" стає вчитель інформатики. При тому, що у школі є цілий табун адміністрації. А чому не вчитель малювання? Окрім того, які повноваження і які межі? яка інформація має бути загальнодоступною? вЦяО в цьому щось тямить? Сумніваюсь. Деякі речі, про які пишеться у статті, навіть з точки зору здорового глузду не повинні бути присутніми на сайті. Може, додати у базу даних світлини вчителів у купальниках, які б показували їх методичний інструментарій?
ДепартаментДюсолей
Тут дописувачі мають рацію в тому, що немає офіційно затверджено в штатному розписі посади адміністратора сайту. Саме простіше сказати, що сайти неінформативні, але замовчати чому саме, вони таким є. Як завжди, або неадекватність керівників МОН, або неволодіння інформацією, тобто відірваність від шкільних реалій... Те саме стосується і ліцеїв і коледжів, де, якщо є мудрий керівник, то знайде можливість доплачувати тому педагогу хто обслуговує сайт, а не є недалекоглядний і недолугий директор - там сайт просто відстійний.
Ольга Бузницкая
Хто має підтримувати сайт, відповідати за його наповнення? Адже ця робота займає дуже багато часу. Окрім того потрібне гарне копм’ютерне забезпечення.
Роман
В мене логічне запитання - хто повинен адмініструвати шкільні сайти? Вчителі, секретар, робітник, завгосп, сторож? За штатним розписали більше ніяких посад не передбачено. Хіба на директора навісити
проста школа
А має фінансувати витрати на розробку, розміщення, наповнення, підтримку тощо сайту школи, зокрема державної?
проста школа
прошу вибачення, пропустив слово "хто", правильно: "А хто має..."?
Коментувати