МОН змінить вимоги до заповнення шкільних зошитів

Міністерство освіти і науки планує змінювати вимоги до оформлення учнівських зошитів

МОН змінить вимоги до заповнення шкільних зошитів

Міністерство освіти і науки планує змінювати вимоги до оформлення учнівських зошитів.

Про це в інтерв'ю DW сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, відповідаючи на запитання щодо наявності формальностей у шкільній освіті, які показав карантин.

За її словами, дитина має бути готовою до життя, а не лише виконувати передбачені  вимоги до заповнення зошитів.

«Ми плануємо дещо змінювати, тому що ми, реалізуючи Нову українську школу готуємо дитину до життя. Вона має бути готовою до життя, а не тільки виконувати передбачені чіткі вимоги до заповнення зошитів — скільки клітинок треба відступити, коли ми пишемо дату чи «Класна робота». Думаю, що ці вимоги ми будемо змінювати», - сказала Любомира Мандзій.

Освіта.ua
27.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ніна
У німеччині діти у школі працюють із робочим зошитом. Книги, підручники для самостійної вдома. Робочі зошити то просто і ясно. Мене за це переслідували в педколеджі.
Elena Martsenyuk
Боже, що ви робите з освітою, з системою виховання??? За роки незалежності в Україні виростили молодь, яка не вміє читати, грамотно писати, вільно висловлювати свої думки інтелігентною мовою, вести себе культурно і володіти хоча б мінімальним кругозором homo sapiens. Це не перебільшення - це підсумок планомірного і злочинного перетворення нашої країни в хутірську, відсталу державу. І цей злочин проти наших дітей і держави Україна починається саме з Міністерства освіти і науки. Підкреслюю: ЗЛОЧИН!!! Реформи, які проводить ця контора, настільки шкодять освіті, що з кожним роком кількість неуків, які випускаються зі шкіл і вишів зростає в геометричній прогресії. Цей факт можна спостерігати не тільки серед учнів, а й серед викладачів, які теж проявляють себе невігласами. Чого варті хоча б ті горе - вчителі, які зганьбили себе перед усією країною на телевізійних уроках! У що перетворені сьогодні школи? Повна відсутність дисципліни, матюки, вчителі плазують перед батьками та учнями, беруть хабарі, діти одягнені, як опудала... Так давайте перетворимо на смітники ще й зошити! Адже є таке поняття, як культура письма і культура оформлення записів. Звичайно, вони заважають в бедламі, на що сьогодні перетворені українські школи. Звичайно, чистота й порядок заважають некерованому стаду, яким стали в них учні! Виховання починається з прищеплення дитині навичок упорядкування життя, чистоти, бажання зробити своє існування красивим. Ви, горе - реформатори, цього не знаєте, вмієте тільки руйнувати і співати гімн у вишиванках. Але цього замало, щоб виростити вихованого, освіченого homo sapiens - цього достатньо лише для скачок на майданах і миття унітазів в якійсь - небудь Польщі. Ось до чого прагне нині українська освіта. ГАНЬБА! ГАНЬБА !! ГАНЬБА !!! В.о. міністра освіті України - дурепа без мозку й совісті!!!
Лісовичок
Для Elena Martsenyuk: ось цей допис - це зразок суцільного професійного вигоряння. Пані, йдіть на дачу вирощувати помідори!
Olga
Для Elena Martsenyuk: Молодець!.
людина
Даруйте, але хто дав Вам право так огульно принижувати тих талановитих дітей, які є призерами різних міжнародних заходів, які щиро люблять свій народ і державу, у якій живуть, незважаючи на купу проблем, з якими стикаються дуже часто? Чому Ви так не поважаєте підростаюче покоління України? Ви ватник чи людиноненависник? А, може, те й інше - одночасно?
Коментувати
Анатолій
100 % підтримую Зіну Павлівну. Так. Потрібно готувати для Європи робочу рабсилу.
Зіна Павлівна
Дійсно, навіщо писати дату, тему, відступати абзаци, залишати чистими береги аркуша? А ще змушують грамотно писати... Я бачила зошит дитини, яка повернулася з батьками з Сирії: це був неохайний чорновик... Навіть до рук його було неприємно брати. Зробіть так, щоб той зашит учитель не зобов’язаний був перевярити, вказуючи орфографічні, пункутаційні, змістові, лескичні тощо помилки... Готуймо робочу силу для Европи! Що та Европа означає без наших заробітчан?
Фанфарон
Для Зіна Павлівна: нє, ну, правильно! В школу можна в піжамі, на вчителя наскаржитися, як у відро плюнути, висмоктати з нього останні соки, перетворити на менеджера, надавача освітніх послуг... І копійки зарплати....
Коментувати
Діана Гринечко
Ще вчителям таке зробіть, а то поки напишеш всі плани, звіти, конспекти то і вчити дітей нема коли) А жити коли? Чи ми тільки засоби?
AlevtinaMakarova
Точно,писать не умеют: попросила ученика на карантине прочитать то,что он мне прислал на электронную почту,молчал 30 минут,потом только прочитал по телефону, запинаясь.
Наталія57
У кожного документа є свої вимоги оформлення! Заява та ін документи. Учнівська робота - це документ !!! І у цього документа повинні бути правила оформлення. Не займайтеся відсебеньками !!! Діти вже писати розбірливо не вміють.
Вера
Для Наталія57: Согласна на все 100%-Бабушка ученицы 2 класса
Коментувати
Тоха
Так звичайно, замість того щоб змінити застарівшу систему навчання та оновити в деяких школах вчительський склад нас тепер будуть ще вчити як підписувати зошити. Дійсно, система навчання ідеальна, вірші на карантині вчимо 1 в тиждень, дуже багато застарілої інформації якої давно вже слід позбутися, шкільне приладдя на фізиці та подекуди на хімії родом з 90-х, книжки потрібно докуповувати самостійно. Ми що робимо? Правильно, перевчаємося писати в зошиті. Чекаю коли Українську мову ми будемо писати в зошиті в клітинку.
Сирожа
Для Тоха: з правописом нафінтили? Всі навколо побалакали, поплювалися і взяли на озброєння. Так і тут. Хочєтє? Нате!
Коментувати
Ярослава
Треба змінювати однозначно, бо зараз акцентують увагу на на результаті, а скільки клітинок треба пропустити від поля, від стовпчика і т.д. У мене дитина, щоб почати вирішувати завдання, все відраховує, куди що вписати і т.д, а потім береться розв’язувати. Я вже за цей час закипаю, бо не розумію, для чого ці відступи зверху/знизу. Головне вміння рішати задачу, вирішувати рівняння, розуміти їх, а не зациклюватися на оформлені. Все красиво, а розуміння предмету ноль
Софія
Для Ярослава: Повністю згідна з вами. Також не розумію чому, при правильно розв’язаній задачі учням конкретно занижають оцінки через оформлення. Так звісно, якісь основні вимоги є, але щоб прораховувати все. Це дурість!
Філомена
Для Софія: дурістю є те, що ви лізете у навчальний процес.
Сука
Пышла нахой
Коментувати
Виктория Василюк
Наши дети, это наше будущее. Если мы хотим, чтобы это будущее не было как наше нынешнее, мы должны приложить максимум усилий чтобы не вырастить детей как буръян. Наш долг, как родителей вложить в них все самое лучшее. Когда нам рассказывали и учили, как нужно писать мы ХУЖЕ ОТ ЭТОГО НЕ СТАЛИ.
Олена
Дівчинка, яка прийшла до 5 класу, не могла звикнути, що на координатному промені число, яке позначає координату, можна писати на лініях, які обмежують клітинки на сторінці зошита. Бо в початковій школі привчили, що цифри тільки в клітинках. І не можна заходити за межі.
Одіссей Іванович
Для Олена: в садочок прийшов хлопчик і став пісяти на відро, бо жив у бабусі в селі, бо там всі так робили. І що? Перевчили, показали. Таких 0.001% від загальної маси нормальних дітей. Сільські дівчатка, вступивши до вузів у столиці, боялися перший раз ставати на ескалатор у метро. І що? Звикли. На те вона й Людина, щоб адаптуватися до обставин, норм, правил та ін. Ну, затрималася ваша дівчинка у загальному розвитку, гальмує трішки (може, і не трішки). Трагедія? Біда? Що вчителька вимагала писати у клітинках, а не по діагоналі.
Коментувати
Учитель
Люди, не ведіться на це. Ні лист МОНУ, ні бла-бла-бла по телевізору не є нормативними документами. Керуйтесь діючою законодавчою базою - наказами! Решта все, в тому числі і міністри, явище дуже мінливе.
Іван
Оце реформи! Вже треба буде відступати не 6 кліток, а 4? Якість освіти йде вперед семимильними кроками. Та дайте вже тому вчителю трохи автономності, він достатньо притомний для того, щоб самому вирішити, чи вже так необхідно строго оформлювати зошити. СОВОК не йде з голів міністерстких чиновників. ДНО!
Учитель
Ага, залишилось внести хаос ще в зошити і реформу завершено... Якось про них забули... Хоча ні - щось там олівцем, а не ручкою в НУШі почали писати.
Тетяна
І з веденням зошитів починається організація самого навчання, дисципліна, а в дорослому житті - це чітке ведення документації, відповідальність на робочому місці. Ця практика перевірена роками. Годі вже придумувати велосипед. Думайте краще про те, як зацікавити дитину книжкою, як виростити її Людиною.
Наталія
Для Тетяна: Підтримую. Але вимогу підкреслювати лише олівцем я б давно скасувала. Куди краще зеленим, і тему можна записати, і помітку зробити. А зараз офіційно не можна.
Тетяна
+
Коментувати
Tatyana Pankiv
Увесь час щось змінюють тільки не те, що треба. Найперше потрібно скласти мудру програму, забезпечити мудрими, розумними, дієвими підручниками, а тоді говорити про зміни. Від підпису зошита дитина не стане пристосованішою до життя, бо програма така, що складається враження, ніби дитя, навпаки, має стати тупішим від цього всього, що пишуть, задають і вимагають
лариса
Для Tatyana Pankiv: Підтримую!
Вера
Согласна
Коментувати
Маруся
Ага, приходят родители в школу и спрашивают, как заявление писать. Не знают где размещать ФИО, дату, подпись. А и ладно. Украине грамотные люди не нужны. Зачем? Обратите внимание : вовсю хвалят жизнь в Европе, но молчат о жизни а Украине. Ау, штатные патриоты, вы дэээ???
Вікторія
Коли вже освітою будуть керувати мудрі та освічені люди і будуть звертати увагу на щось важливе.?
Лариса
Давайте не вдаватися в крайнощі: грамотність і каліграфія мають бути. Але тиранити дитину, що вона пропустила замість однієї клітинки дві або навпаки, повний маразм. Мій син навчався не так давно (страшенно не любив писати), стосовно задач з математики у нього було одне питання: "Можна розв’язати задачу виразом?". Вчителі в початковій і середній школі були адекватні не забороняли, але на контрольній ставили переважно 9 (все правильно, але задачу потрібно розв’язати ДІЯМИ з ПОЯСНЕННЯМ)??? Моїй дитині пощастило, деяким - ні. У знайомих син - математик від Бога, але вчителька так задовбала тими клітинками, що мусили переводити дитину у іншу школу, більше року водили до психолога. Хіба ті клітинки того варті?
Лук'ян Лук'янович Лук'яненко
Для Лариса: невже важко виконати вимоги вчителя? Ну, сказав вчитель відступити дві клітинки, то а в чому проблема? Чи сразу: а ти чого мене примушуєш? Наше життя - це суцільний примус. Бо такою вседозволеністю можна дійти і до крайнощів: а чого б не проїхати на червоне світло, адже нікого нема, чи, скажімо, залізничний переїзд (а поїзд же далеко). І скільки таких випадків! Проблема не в клітинках, а в дисципліні, бо це теж важливо!
Ірина
Пропуск двох клітинок і ліній потрібен хоча б для того, щоб бачити межі класної і домашньої робіт! І на місці цих пропусків вчитель пише оцінку, а також може написати якийсь коментар, зауваження або подяку.
Ірина
А поля тоді для чого?
Коментувати
Наталія
У психології є таке поняття- впорядкованість мислення. Якщо речі складені-порядок в думках. Система не обмежує, а впорядковує! Але сучасну владу цікавить бардак, так легше керувати, коли в людей в головах бардак. Смєшалісь в кучу коні, люді... Впорядкованість, систематичність мислегня формують! Це нормально! І читання з книги є найкращим способом розвивати мозкову діяльність! І письмо є найкращим способом формувати її! Але тупні, які самі є неуками з бардаком в головах, назвали це "рамками", бо самі невпорядковані і не звикли розвиватися!