МОН не скасує проведення ДПА для випускників

Відомство не має намірів скасовувати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО

МОН не скасує проведення ДПА для випускників

Міністерство освіти і науки не має намірів скасовувати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО навіть для випускників, які не планують вступати до закладів вищої освіти.

Відповідна позиція оприлюднена Міністерством освіти і науки у відповідь на ініціативу зміни формату проведення тестування в 2020 році.

У відомстві наголошують, що зовнішнє незалежне оцінювання в Україні має дві основні функції — забезпечення рівного доступу до вищої освіти та оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

«У такий спосіб результати ЗНО не лише визначають конкурсний бал вступників у ЗВО, але й є оцінкою за державну підсумкову атестацію (ДПА) в 11 класі. Сьогодні в Україні немає належної суспільної довіри до шкільного оцінювання, на відміну від ЗНО, яке вже давно довело свою об'єктивність та незаангажованість», - наголошують у Міносвіти.

Також у відомстві зазначають, що 73% українців, які стикалися з системою ЗНО або планують це у близькому майбутньому, переконані, що тестування забезпечує справедливі умови вступу.

«Сьогодні увесь світ потерпає від пандемії коронавірусу, а отже прогнозованими є зміни у вступних кампаніях закордонних університетів. Найімовірніше, вони будуть відтерміновані так само, як і в Україні, особливо з огляду на те, що кордони країн залишаються закритими на невизначений термін. Тому звільнення від ЗНО тих, хто не планує вступати до ЗВО зовсім, або планує вступати до закордонних університетів не є доцільним», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
23.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катя
Давайте підтримаємо петицію про відміну ДПА!Адже деякі діти будуть поступати за границю і їм потрібно видати атестати швидше. https://petition.president.gov.ua/petition/91602
Svetlana
Не ображайте вчителів!! Досить, вже натерпілися!! У спину вчителя плює кожен:батьки, діти, а ще і МОН. Як можно говорити про недовіру до вчителя з позиції суспільства? Ви провели опитування? Ні, ви самі це визначили і поклали думку в суспільство. Хто з освітян сьогодні має садибу з прислугою, авто с власним водієм? Але не забувайте, що ви сидите у своїх крісла тільки тому, що ваша вчителька вас вчила якісно, гарно і від щирого серця! А ви навчилися ганьби її працю.
Михайло
Читаю я цей весь маразм і намагаюсь зрозуміти хто правий, а хто ні... ЗНО обов’язкове, як і ДПА. Чому? Поясню! 1) якщо ви звернете увагу на вступні кампанії інших років, то легко знайдете абітурієнтів з середнім балом атестату 12.0, в яких ЗНО ледь перевалило за 150. Тому найбільше розводять кіпіш мамочки, що платили вчителям в школі за хороший атестат, щоб дитинка поступила в Польщу. Ніфіга! Вчитись треба, а не здобувати все грошима) 2) ЗНО дасть прозорість вступу. Не потрібно говорити щось про нерви дітей. Я в своєму житті 2 рази здавав ЗНО (2 раз для ще однієї вищої) і можу сміливо заявити - не потрібно ходити до репетиторів і мати мегамозок, щоб набрати бали ±170 (це ще після закінчення коледжу. 3) повірте, якщо дитина гарно і сумлінно вчилася в школі, то їй не завадить ні ЗНО, ні ДПА під час карантину. Тим паче, під час карантину є можливість непогано підготуватись до тестів)
Доцент
Для Михайло: похмелись! Де ти бачив 12 середній бал? У 90% бал співпадає з тим ,як студент вчиться!
Антоніна
Доцент. Як ви можете писати такі речі опонентам. У нас дуже часто не збігаються бали атестата з балами ЗНО. учень, який має в атестаті 10-12 балів повинен отримати на ЗНО щонайменше 190 балів. А на практиці бачимо зовсім інше. І не треба розповідати про хвилювання.
Андрій
Таке може трапитися, бо якщо учень не хоче вступати до ВУЗу, то йому і не потрібно виконувати всі завдання ЗНО, а лише частину ДПА. Тому загальний бал ЗНО може бути низьким, а оцінка ДПА високою.
Коментувати
Ірина
У роз"ясненнях МОН щодо ЗНО та ДПА в 11 класах прамо відмічено, що оцінці вчителів немає довіри, тому слід пройти всім ЗНО. А до кого є? Ніхто не пропонує відмінити ЗНО для вступу до вищих навчальних закладів. Згідно чинного законодавства слід відмінити ДПА, бо ми не можемо закінчити навчальний рік до 01 липня 2020 року! МОН всюди пише саме про цей термін. Невже не зрозуміло простої істини. Не варто йди на ЗНО випускникам, які не вступатимуть до ВНЗ. І насамкінець. Вибачтесь за недовіру до оцінки вчителя!
Андрій
Для Ірина: повністю погоджуюся. До того ж, тоді коли та довіра до оцінки вчителів буде? При такому ставленні її ніколи не буде. У такому разі про яку реформу освіти можна говорити без елементарної довіри до вчителів? Маразм зі сторони МОН!
Коментувати
Vlad
Якщо немає належної суспільної довіри до шкільного оцінювання, то краще не враховувати середній бал атестата. А ЗНО залишити тільки для визначення конкурсного бала вступника у ЗВО. Крім того буде економія коштів, а вони у нашій системі освіти не зайві.
Нічого
Взагалі, на офіційному сайті МОН 30 березня 2020р. оприлюднили наказ про скасування ДПА 2019-2020рр. Можу зробити висновок, що цей сайт всім людям просто напросто бреше і розводить шум з нічого. Дякую, за таку "підтверджену" інформацію. Тепер я знаю, що не буду більше заходити на цей сайт і читати ваші новини.
Олександр
Для Нічого: а Ви знаєте різницю між ПОЧАТКОВОЮ, БАЗОВОЮ та ПОВНОЮ середньою освітою? Так отож ;)
Коментувати
Світлана
А що з Пробним ЗНО даром гроші викидали, тільки говорят про основне ЗНО.Скільки потрібно зробити тестів на ЗНО з предметів, щоб набрати 100 балів .
Михайло
Для Світлана: кожного року різний поріг. Він залежить від загальної картини ЗНО.
Коментувати
Екатерина
Для поступления в Польше и других странах не нужно наше ЗНО, но нужен аттестат, а его без ЗНО не могут выдать т.к. не сдал ДПА в формате ЗНО. Т.е. выпускников лишают возможности поступления не в Украине?
Віталік
Для Екатерина: підтримую на всі 100
Vano
Для Екатерина: Чому не вступите в Польщу-до жовтня встигнете,та й польські вузи будуть робити поправку українським абітурієнтам,бо не хочуть втрачати їхні гроші.
Андрій
Можливо польські і поступляться, але більш розумніші діти, які хочуть отримати місце у ВУЗі Австрії або Німеччини не матимуть можливості. Діти вже пішли на навчання у цих країнах, тому там ніхто не буде змінювати дати вступної кампанії. Нехай МОН поцікавиться ситуацією, а не тільки їх прогнозовані думки. Багато чого вони прогнозують. Раціональніше скасувати той "чемодан без сумки" - ДПА, і дайте можливість скласти ЗНО тим, хто хоче вступати в Україні
Коментувати
Vano
Все правильно!Якщо в цьому році скасують дпа і зно,то наступного року мамачкі будуть також верещати і вимагати собі таких самсх преференцій.І тоді повернемось до канвєртав при вступі і масовому відтоку розумних дітей за кордон,бо там буде дешевше вчитись,ніж в Україні.
Олександр
Для Vano: якщо ситуація з короновірусом не покращиться чи повториться, то мамачки будуть праві. Відток йде вже не один рік і там вже зараз дешевше вчитись.
Леся
Для Vano: я бачу Ви прихильник ДПА. Скажіть, що Вам чи вступникам воно дало у минулих роках? Чи може Ви знаєте, що за результатами ДПА когось з недобропорядних вчителів покарали. Бо я від ДПА, як інструменту якогось контролю, поки не бачу ЖОДНОГО результату. Окрім якоїсь теки, що лежить в кабінеті одного керівника департаменту, ой вже, напевно, директорату МОН. І так, я за ЗНО (трансформоване цього року відповідно до викликів пандемії).
Дмитро
Вони там висунуть догану їм і все. Що з тоі догани. Кілька доган буде, то мають іх звільнити. Але цього не роблять, бо: 1) нестача вчителів, 2) є дира, оскільки можна лишитись, пройшовши переатестацію, яка вже щорічна.
Коментувати
...
Удачи всем заболеть каким-то говном на ЗНО 2020????️в цивилизованных странах могут поотменять все массовые скопления людей, а в сверхдержаве нет.
Дмитро
Для ...: подивіться на системи світу. Де ще така невдала система освіти, як у нас? Ніде. Тому і не можуть відмінити, а за 5 хв реформа не зробиться і не всьупить в силу, як ви хочете. .
алінка
Щоб Ви знали наші діти гарно навчаються в закордонних вузах.А система освіти в багатьох країнх також базується на незалежних тестах ,до речі ,якщо взяти сусідню Польщу ,то там Матуру не можуть здати до 40% відсотків випускників
Коментувати
Ольга
Забавно, годовую оценку в 11 классе я ставлю за темы, изученные в 11 классе.. Внешне тестирование предполагает знание тем 5- 11 классов, наличие мышления, умения практически применить теорию и т.д. К нему нужно готовиться, желательно с репетитором.или самому, но это если ребенок понимает необходимость, а не расчитывает на "авось " или деньги родителей
Дмитро
Ользі: брехня. Бо вчителі мають не лише давати сухий матеріал, а батьки мають не розв’язувати за дітей. Ви всі маєте навчити дитину вчитись, а вміння вчитись враховує усі уміння, що ви перерахували.
Коментувати
Леся
А дійсно, де звіти МОН про оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти написані за допомогою ДПА за минулі роки? Як він вплинув на учнів в яких виявили невідповідність між ДПА і річною оцінкою? Як він вплинув на учителів, які завищили шкільні оцінки? Чи виявили вчителів, які навпаки - занизили шкільні оцінки? Як це вплинуло на постраждалих учнів? Хотілось би почитати і зрозуміти це ДПА потрібно, не тільки під час карантину, а й у звичайних умовах.
Олександр
"Сьогодні в Україні немає належної суспільної довіри до шкільного оцінювання", тому проводимо ДПА з ТРЬОХ предметів. Тобто до шкільного оцінювання мистецтва, праці, фізкультури, праці довіра є, а до укрмови, математики та історії немає. Я правильно зрозумів трактування незрозуміло ким і коли заміряної суспільної думки МОНом? А про релевантність та актуальність опитувань в МОНі щось чули? Де опитування щодо доцільності ДПА для тих, хто не буде вступати до вишів в умовах пандемії? Про всяк випадок зазначу, що соцопитування має проводити одна з типових соцслужб, а не рогакопита. Ну і питання по суті. Яку смислову нагрузку для держави матиме виявлена різниця ДПА і річної оцінки в 1,2,3,4,5 балів у, наприклад, 10% хабародавців і блатних (ну всі ж учні не заплатять)? Що мені, вам, державі дасть це знання? І чи потрібно таке знання добувати в умовах підвищеної епідеміологічної небезпеки? А взагалі - не довіряєте скасуйте тих 10% за середній бал атестата в конкурсному балі.
Alexander Koni
Для Олександр: Повністю підтримую логічну і обгрунтовану думку свого тезки. Тільки, на жаль, страх прийняти нове рішення і помилитися завжди притаманний недалеким керівникам.
Олександр
Для Alexander Koni: тезко, дякую за Ваші слова. Між іншим, оскільки я не у фейсбук-спільноті, то можете, за потреби, використовувати мої аргументи і на інших площадках. Бачив Вас на сторінках Дзеркала тижня і здається МОНу ;)
Коментувати
Олена
Я вважаю, що проводити ЗНО в цьому році це тільки + для відмивання потрачених коштів та + для возвеличення монополії УЦОЯО. Для випускників це категоричний - . Для ВИШів це ще один геморой , їм би з поточними проблемами справитись, а тут ще невідомо коли і невідомо з чим школьники пожалують. Ота маячня,що корупція в ВИШах буде під час вступної кампанії , що розумні не поступлять - здається з космосу прилетіла. А то ми не знаємо де корупція у нас !?
Випускниця 2019
Для Олена: Цьогорічним випускникам дуже пощастило із ЗНО, адже карантин - це ідеальні умови для підготовки до Зно. Сидиш цілий день дома і вчиш лише 3-4 предмети Зно!!!! Часу вдосталь, за цей час вже давно напам’ять можна вивчити те Зно, вже по триста разів знову все повторити. Немає школи, уроків, сиди й вчи! Ми про це і не мріяли в минулому році!!!
Alex
Для Випускниця 2019. А хто Вам сказав, що вчиш лише 3-4 предмети. А від решти уроків Ви думаєте хтось звільняв? У нас всі уроки за розкладом. Тільки вам, випускникам минулих років розповідали ці уроки вчителі. А нам випускникам 2020 треба самим розібратися в темі (прочитати, переглянути відео або презентацію) і ще виконати домашнє завдання. На це витрачається значно більше часу.
Олена
Согласна, нынешним випускникам не повезло, готовились к одному, пробное ЗНО не привели своевременно, теперь ещё и основное переносят(зачем?) дети без отдыха, сессия сдвигается, сплошной стресс
Коментувати