Учителів-пенсіонерів повідомлять про перехід на договори

За словами в.о. міністра освіти, освіта потребує оновлення, зокрема, і кадрового

Учителів-пенсіонерів повідомлять про перехід на договори

Міністерство освіти і науки рекомендує керівникам шкіл до 30 квітня 2020 року поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

У відомстві зазначають, що з усіма вчителями, які погодяться працювати за строковим договором мають бути укладені відповідні договори до 1 липня строком на один рік.

За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, освіта потребує оновлення, як методичного та матеріально-технічного, так і кадрового.

«Однак немає жодних підстав думати, що системі не потрібні досвідчені працівники. Якщо вчитель пенсійного віку, але є професіоналом своєї справи, то школа, учні, батьки, загалом система освіти завжди будуть зацікавлені у ньому. Тому я сподіваюсь, що керівники шкіл поставляться з усією відповідальністю до організації зрозумілого та чесного процесу переведення вчителів-пенсіонерів на строкові договори», – зазначає Мандзій.

Після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатись із вчителями-пенсіонерами на більш тривалий період – до 3-х років.

«Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою – допоки вчитель працює якісно та сумлінно, переукладати договір із ним буде вигідно. Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу буде приймати самостійно», - повідомляють у Міносвіти.

У разі переведення на строкові договори розмір заробітної плати вчителів-пенсіонерів не може бути змінено, так як вони продовжуватимуть обіймати ті ж посади, виконувати той самий обсяг робіт і збережуть відповідну кваліфікаційну категорію.

Зберігаються також щорічна відпустка та інші права вчителя.

За рахунок коштів роботодавця строковим трудовим договором можуть бути передбачені додаткові пільги, гарантії та компенсації – крім тих, що вже встановлені законодавством. У документі можуть бути також відображені гарантії працівникові на випадок дострокового припинення контракту з незалежних від працівника причин та інше.

Зі свого боку вчителі-пенсіонери, які приймуть рішення не переходити на строковий договір і не нададуть до 1 липня 2020 року письмову згоду на продовження трудових відносин, мають бути звільнені керівництвом закладу на підставі пункту 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

Освіта.ua
21.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ПанасюкЮрій
ДЛЯ Профспілкових БОГІВ. Ст.24 Конституції-громадяни мають рівні конституційні права....є рівними перед законом.Не може бути привілеїв чи обмежень за...(перелік), за мовними або іншими ознаками. ----молода особа, а чи літня--це ознаки віку чи ні? Хто з чинодралів має вирішувати чи може працювати учитель-пенсіонер чи ні. У нас на різних рівнях влади не тільки "перепродажність" працює, а й відверта цинічнсть.Як пояснити, що при прийнятті нового закону звузили зміст і обсяг існуючих прав.Ст.22КУ? БОГИ Профспілки-поясніть,коментуйте чи зверніться до КСУ за розясненням.Ми усім миром скидаємось вам на ваше, не таке й уже бідове, утримання.З вас ніхто так, як з нас, не несе відповідальності перед законом, батьками,учнями,суспільством і своєю совістю (якщо її має).
ПанасюкЮрій
Коли настане кадрове оновлення, заміна КУРВІВ ОСВІТИ? Хто цим займеться? Погребище, Вінницька: начвід.освіти Бутенко З.М. покриває роботу географа-педофіла в Павлівські зош, в цій же школі працювала "мертва душа"на посаді техпрацівника, а саме учитель історії Яновець С.А.(працює на Вінницьких хуторах,школа)отримувала кошти рідкісна курва освіти диреХтотараторка Синюченко Н.І-передавала в райво.Навчаються "мертві учнівські душі"-слава члену КПСС директорці опорного закладу Носові Т.А за похриністичне відношення до власної посади та моральних засад суспільства.Пані ТЕТЯНО,--Заперечте про відомі Вам факти ІДІОТИЗМУ підлеглих. Слава продажній ХЕРОЇНІ РМК Сидорук за "присвоєніє" вищої та старшого-учителю географії, та за сумісництвом педофілу,Синюченку Г.В., ЯКЕ не має та невміє користуватись ІКТ. Цей КУРВАЛЬ не має:географічного майданчика,кабінету географії,хімії- одним словом НІХИРА для роботи з учнями, крім "ОЗАБОЧЕНОГО" статевого члену.Але зарплата 14тис.грн.кишень не обриває.
Олекса Позняк
ЦК Профспілки імітує захист пенсіонерів. Ми туди листа на писали, ми сюди телеграму дали. Страйк де? Погіршуються умови праці і пенсіонерів і молодих дебільною сертифікацією і низькою зарплатою Польські педпгоги мали 1000 евро зарплату - забастовали - отримують 1500. А наша профспілка імітує роботу. Пенсіонери, виходим із профспілки, нас зрадили
ПанасюкЮрій
Для Олекса Позняк: Стикався з профспілкою по захисту порушених прав адміністрацією. Такої продажності ще пошукати треба.Що профспілка, що мінти-одна "ХРЕНОТЕНЬ".
Коментувати
Ольга Бузницкая
ЦК Профспілки підготував правове обґрунтування щодо відповідності положень Закону приписам Конституції України та міжнародним правовим актам. У висновку зокрема наголошується, що всупереч конституційним приписам та нормам міжнародного права статтею 22 та підпунктами 1, 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону педагогічним працівникам державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, а також керівникам таких закладів освіти обмежено конституційне право на працю за ознакою віку, звужено зміст та обсяг існуючих прав і свобод цієї категорії працівників, а також порушено конституційне обмеження щодо дії законів та інших нормативно-правових актів у зворотньому часі. Також підкреслено, що у Рішенні Конституційного Суду України від 22.09.2005 р. № 5-рп/2005 зазначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Наведена правова позиція врахована при підготовці звернення ЦК Профспілки до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо Конституційного подання з вимогою про визнання положень абзацу третього частини другої статті 22 та підпунктів 1, 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463-IX такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). https://pon.org.ua/novyny/7812-pravoviy-visnovok-ck-profsplki-schodo-pravomrnost-zvlnennya-pedpracvnikv-pensynogo-vku.html
Ірина
Молодь приходить в школу,а годин дуже мало....ставки немає,зарплати дуже мізерні.Вони в очікуванні ,якщо працювати....то ,щоб видно ,за яку зарплату ти так викладаєшся.Потрібен стаж ,а де ж його взяти.Вакансії є,але на мізерні зарплати.а роботу виконуєш за всіх і берешся за все.У більших містах ,можливо,більше роботи для молоді...а ви поцікавтеся там де невеличкі міста,селища.
були всі молодими
Для Ірина: у школі. Пенсіонерам години, стаж, категорії, вислуга, у молоді- НІЧОГО. Але як щось робити, то:" Нехай роблять молоді, вони розумні, їм у майбутнє йти,..." А доки до того досвіду і вислуги допрацюєш, то така байдужість бере, так крила по житті обламають, що вже розумієш, що просто працюєш автоматично, без того вогнику
Петро Дмитрович
Цікаво: а як працювали ті, нинішні старі, коли були молодими, - без категорій, без стажу, без досвіду...?
Коментувати
Вже стало
Чому ви так переживаєте, шановні пенсіонери? Ніхто ж не звільнить вас зі школи, якщо нема молодшого спеціаліста! Ви продовжите працювати. На чудових умовах: пенсія+ зарплата+ договір. Яка різниця з договором чи без, якщо ви за відсутністю інших пропозицій залишитесь на роботі? Хвилюватися можна лише в тому випадку, коли в школі є , наприклад, два спеціаліста- географа, а ставка тільки одна. І молодший колега не має повного навантаження. То чи справедливо, коли молодий вчитель працює на пів ставки і ви також? У вас вже є пенсія. А в них тільки бажання працювати і бути з сім’єю, бо ж попросити вас нарешті піти-- не етично? І ще, з досвіду, пенсіонери як священні корови в Індії- не нервувати, не перевіряти, не нагружати....
ДепартаментДюсолей
Для Вже стало: ЗАРАЗ НАЛЕТЯТЬ ПЕНСІОНЕРИ, ПРОЧИТАЮТЬ ВАШ ПОСТ, і ЗАМІНУСУЮТЬ! Вони ж правди не люблять! ))
пенсіонер
Якщо, навіть , примусово звільнити всіх пенсіонерів, то молоді спеціалісти не будуть отримувати таку ж з/п, як пенсіонер, тому що в нього немає стажу, категорії. Не пенсіонери винні в тому, що молодь не йде працювати до школи, а мізерні зарплати, ставлення держави до вчителя. А зараз, в умовах карантину, ще й місцева влада однаково з усіх намагається зняти доплати, пояснюючи тим, що не приходить субвенція. Оклад вчителя Вищої категорії зі званням "старший вчитель" і більше 25 років стажу становить 5 100 грн., а потім вже доплати: стаж, зошити (якщо ти мовник чи математик), класне керівництво.
ПанасюкЮрій
А якщо педофіл-то14000 зразу та 32 години навантаження. чотири предмети, жодного кабінету, навіть на папері. Щорічно,уже роками, проводить "дистанційне" навчання починаючи з 1 вересня до 25травня. Флюгер роками показує напрям наХЕРсон.Да ще почалась пенсія, майже,4000грн.
Коментувати
Ірина
Я не в освіті,не в Де і не в Дикреті...як ви пишете...а те що хочеться висловитися ,не дивлячись на телефон,який постійно змінює слова,це факт.Це тільки пенсіонери можуть так писати і принижувати.вони ж рахують,що вони наймудріші.частина є таких,погоджуюся....а більша з них наглих,все мало їм .Чують тільки себе.Ви почуйте молодь,яких ви вчили.одне розчарування.вгрохали космічні суми за своє навчання і чекають....коли це наші пенсіонери вже місце звільнять.Ще молодь краще працює! Куди не піди ,скрізь пенсіонери.А ви їх вчили,надихали,підтримували !Куди їм іти з дипломами...????На Польщу їхати?Молодь хоче працювати і заробляти.
Witalina
Для Ірина: МОЛОДЬ хоче заробляти, це правда. А зарплата у молодого вчителя жебрацька. На таку зарплату зніми квартиру, одягнися,прохарчуйся,про інше ,не говорю. А моральний,психологічний тиск з сторони учнів,батьків,адміністрації.Тому і не спішить молодь у школу. Ви зайдіть на сайти по трудовлаштуванню і подивіться скільки вакансій у школах, вже через фейсбук шукають вчителів.Майбутнє школи - молодь,це правда. Але пенсіонери - НЕ "вороги народу.",тобто,молоді.
пенсіонер
Повністю погоджуюся з автором
Коментувати
Ірина
За пенсіонерами молодь після закінчення вузу ніде не може влаштуватися на роботу маючи вищу освіту.Одні отримують пенсії і високі зарплати,а молоді мами з двома вищими світами після дикрету роботи не можуть найти.Де справедливість?Тому,на сьогоднішній день, так багато розводів,недомовленостей,суперечок ,безгрошів’я в молодих сім’ях,які починають жити і платити за квартири,що здаються....за будівництво.а жити і годувати дітей за що.?Тож давайте по-справедливому:пенсія-ідіть,люди добрі ,на пенсію,хочете залишатися на роботі,але без пенсії і на повну котушку,без тиску і боляк,як всі колеги.а то в пенсіонері більше лікарняних ніж тої роботи,а молодь за них робить.З усієї поваги до вас-ідіть на відпочинок і бережіть своє здоров’я.,ви вже відпрацювали,отримали звання найкращий вчитель,педагог....але час вже закінчувати.,молодь дочекалася з дипломами під порогом на працевлаштування за свою працю.Не розчаровуйте їх!
Witalina
Для Ірина: А може вся причина в "дИкреті"? і в тому,що "молодь дочекалася з дипломами під порогом на працевлаштування за свою працю". Якби Ви були в декреті,і не чекали під порогом...то роботу, думаю, знайшли б. Це щодо Вашої грамотності. Хоча я, особисто, вважаю,що пенсіонери повинні працювати при умові, що не має молодих спеціалістів.
Vlad
Для Ірина: Я вже писав про це, але для Вас повторю: у 2002 році в школу прийняли на роботу вчительку-пенсіонерку з умовою "до приходу молодого спеціаліста", до 2020 року молодий спеціаліст так до школи не дійшов. Покажіть, будь ласка, той поріг, під яким стоїть черга молодих спеціалістів.
Коментувати
Великий бонус після карантину
Вчителів пенсіонерів чекає «велике спасибі» від держави після карантину, особливо тих, хто опановує нові онлайн сервіси самотужки, за свій кошт: (інтернет, телефон, комп’ютер). «За словами міністра... освіта потребує оновлення, як методичного,.. так і кадрового»...То напевне, після «примусового переведення на контракт» пенсіонери помолодшають ... чи на їх місце візьмуть інших, (не пенсіонерів), і таким чином «оновлять кадри», а пенсіонери можуть і не дочекатися контракту. Ось з такими почестями закінчиться педагогічна кар’єра вчителів-пенсіонерів.
Віконт
Для Великий бонус після карантину: В коменті чітко прослідковуються ноти негодування зі сторони напевно пенсіонера, який зрозумів, що опанувати нові технології для нього неможливо нереально, ось його і бере ненависть до підписаного закону!))
Witalina
Для Віконт: Є такі вчителі-пенсіонери,що володіють технологіями краще молодих.Вся справа в особистості" а не у віці.
Віконт
Для Witalina: Якщо молодий педагог гірше володіє ІКТ ніж пенсіонер, то такому молодому явно не місце у навчальному закладі. Але то неправда. Будь-який молодий педагог, який більш-менш, сумлінно навчався і має практичні навики ніколи не повинен гірше володіти ІКТ. Скільки бачив педагогів-пенсіонерів, то тільки одиниці з новими технологіями "на ти", решта мовить, що їм того не потрібно і заставляє молодих колег замість них виставляти матеріали в Інтернет! Тобто йде пряме використання пенсіонерами непенсіонерів! Працювати пенсіонери на повну вже не хочуть, а от отримувати і зарплату і пенсію по повній то дуже хочуть!
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Cтроковий договір це не вирок, а звичайні ділові відносини з педагогом-пенсіонером. А таке враження, що переживають тільки недобросовістні пенсіонери-педагоги, оскільки знають, що ловити їм в такому випадку буде нічого, їх тупо позбудуться, або вони муситимуть занести хабаря керівництву, щоб залишитися на роботі. А ті пенсіонери, які добросовістно виконують свою роботу, то таким переживати немає чого. От суть всієї проблеми. А то під "соусом" дискримінації за віком скриваються справжні шкурні інтереси недобросовісних педагогів-пенсіонерів! Тобто пенсіонери стараються будь-яким чином перенести це питання в іншу площину!
Автор
Схема отработанная на Вузах. Выгоняем на лето без отпускных, не путать с компенсацией (две большие разницы в денежном эквиваленте) и принимаем с 1 сентября. Слов нет, какая новация в поиске привлечения профессиональных кадров.
Vlad
"...мають бути звільнені керівництвом закладу на підставі пункту 9 ..." таким чином це розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. А це передбачено ст.40 КЗПП. Мені вже відповіли, що мають місце суттєві зміни умов праці. Але де вони? Цитую: "У разі переведення на строкові договори розмір заробітної плати вчителів-пенсіонерів не може бути змінено, так як вони продовжуватимуть обіймати ті ж посади, виконувати той самий обсяг робіт і збережуть відповідну кваліфікаційну категорію. Зберігаються також щорічна відпустка та інші права вчителя." Ст. 40 такої підстави для звільнення працівника, як відмова перейти на строковий договір не містить.
Марина
Чи стосується цей Закон учителів - пенсіонерів, які отримують пільгову пенсію за віком?
Валентина
А якщо вчитель стане пенсіонером за віком, наприклад, у серпні, він теж повинен укладати договір?
ДепартаментДюсолей
Зважаючи, що допоки чинним законодавством не встановлено механізму виконання норм підпунктів 1 та 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту», виборні профспілкові органи мають неухильно дотримуватися норм Кодексу, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», а також положень колективних договорів, укладених з дотриманням положень Закону України «Про колективні договори і угоди» у разі зміни трудових відносин, а саме припинення безстрокових трудових договорів та запровадження замість них строкових, з керівниками закладів загальної середньої освіти та з педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, за ініціативою роботодавця чи уповноваженого ним органу.
ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ
Для ДепартаментДюсолей: цитата на цитату "чинним законодавством НЕ ВСТАНОВЛЕНО механізму виконання норм підпунктів 1 та 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту»"
ДепартаментДюсолей
Для ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ: А поки не ВСТАНОВЛЕНО, то мають НЕУХИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЯ норм Кодексу, тобто переводити пенсіонерів на контракт!!!
ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ
Для ДепартаментДюсолей: продовжу цитувати, наприклад, підпункт 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту»: "До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані ПРИПИНИТИ безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України", ТОБТО про ніяке "переведення" не йдеться, слова "припинити" та "перевести" між собою не мають нічого спільного;
Коментувати
ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ
Конституційне подання 56 народних депутатів до КСУ щодо вчителів-пенсіонерів. __https://pon.org.ua/novyny/7760-konstitucyne-podannya-56-narodnih-deputatv-do-ksu-schodo-vchitelv-pensonerv.html
ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ
Припинення безстрокових договорів з учителями-пенсіонерами – в нормах законодавства. __https://pon.org.ua/novyny/7779-pripinennya-bezstrokovih-dogovorv-z-vchitelyami-pensonerami-v-normah-zakonodavstva.html
Математик
А якщо молодой учитель працює неякісно і несумлінно?Що з ним робити? Зараз багато в школах молодих вчителів , які безвідповідально ставляться до своїх обов’язків.
Віконт
Для Математик: Не атестувати їх і все. При атестації вказати, що не відповідають займаній посаді.
Ттт
А вчителів-пенсіонерів, якщо хтось з них погано працює, не атестувати не можна? Треба обов’язково заставити всіх пройти принизливе звільнення або заставити доводити, що вони люди і мають права? Від приниження людей якість освіти не зросте.
Віконт
Для Ттт: Вони перш за все пенсіонери і ніякого приниження тут немає. Чисто ділові стосунки з людьми, які вже на пенсії.
Коментувати