МОН розробило новий стандарт базової освіти

Документ розроблений на засадах компетентнісного, діяльнісного та особистісного підходів

МОН розробило новий стандарт базової освіти

Міністерство освіти і науки розробило проект нового Державного стандарту базової середньої освіти. Проект документа винесений для громадського обговорення.

За інформацією відомства, документ розроблений на засадах компетентнісного, діяльнісного та особистісно зорієнтованого підходів у відповідності до Концепції Нової Української школи.

Концепцією документу передбачено визначення рамки змісту освітнього процесу у вигляді ціннісного підґрунтя, ключових компетентностей та спільних  для них умінь (м’яких навичок).

У доопрацьованому проекті додано розширений опис компетентнісного потенціалу кожної освітньої галузі, що унаочнює можливість інтеграції всіх ключових компетентностей та їх реалізації через навчальний зміст кожної галузі.

На відміну від попередньої версії, проект містить конкретні результати навчання та індикатори оцінювання, додатково до загальних результатів. Конкретизацію вимог здійснено з метою забезпечення можливості розроблення модельних навчальних програм та розроблення критеріїв оцінювання навчальних результатів учнів на підставі Державного стандарту.

Опис результатів навчання здійснено з орієнтуванням на достатній рівень засвоєння учнями.

Змістове наповнення освітніх галузей представлено через «ядро змісту», яке окреслює коло обов’язкових для засвоєння понять, але буде розширено на рівні модельних навчальних програм.

Також в освітніх галузях не визначено навчальних предметів, що дозволить у подальшому розробити кілька типових навчальних планів як складових типової освітньої програми, з різними варіантами вивчення освітніх галузей (через окремі предмети та інтегровані курси).

Заклади освіти зможуть обирати один із запропонованих планів або розробляти свій відповідно до наданої автономії.

проект державного стандарту

Освіта.ua
04.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр Ляшенко
Та то Шаров розумиэ о його скоро мітлою погонять з міністерства і намагається на останок наробити якоїсь фігні.
МАРУСЯ
Шо ? ОПЯТЬ ? ? Нет слов...
Петро Дмитрович
А що, "старих" стандартів ми вже досягли? Чи наше МОН, як Пилип по-верхах хапайко: того вхопив, того, а в результаті - нічого...
Владимир Белый
ЗМІСТ ДЕРЖСТАНДАРТУ ОСВІТИ - це лише початок для досягнення СТАНДАРТІВ ОСВІТИ І мова не лише про те, що "..Державний стандарт також є основою для розробки типових та інших освітніх програм". Якщо оглянутися дещо назад, то стандарти освіти у такому описово-інвентарному форматі, наприклад у Польщі, були прийняті задовго до нашого випадку. І спочатку вони просто «десь там були» - їх ніхто з практикуючих вчителів навіть не читав більше ніж півразу. Натомість все кардинально змінилося, коли до змісту стандартів були додані збірки типових завдань з кожного предмета як орієнтир до того, що чекатиме на випускника під час їхньої матури (аналог нашого ЗНО, але там не має питань на вибір відповіді з ряду запропонованих варіантів). З того часу ті стандарти стали у вчителів настільною книгою. А потім і результати PISA порадували. Україна зараз лише на початку цього шляху.
гість
учні не лошаки , але відомо, що в спеціалізованих школах- там де учні і батьки вмотивовані треба пахать, тому тільки поєднання " пряника і батога",- нічого кращого людство не придумало. А якщо хтось розуміє цей вираз буквально, це його проблема і нічого тут не вдієш.
Геннадий
Не буде толку від реформ, поки не дойде, що головним мотиватором є не "пряник", а кнут!
простий вчитель
Для Геннадий: якщо учні для вас це лошаки, то тоді дійсно тільки кнут
Коментувати
George Smith
buy dissertation UK papers online I am a writer of Hire Researcher. Basically, we are the point of academic writers and provide the best writing service to our clients. My team is also aware of the terminologies of writing and known for the aspects it. We attempt all the possible facilities that we offer you and also give the best piece of content. Our ordering price is minimum and enjoys the discount offer periodically.
George Smith
Для buy dissertation UK papers online:
Коментувати
Вчитель математики
Не звертайте уваги на кількість сторінок, вивчіть таблиці розподілу годин. Кожен для свого закладу. Програмові вимоги потрібно знати, але найголовніше кількість годин на вивчення окремої освітньої галузі. 5-6 клас 5 годин на тиждень матиматики, уже свідчить , що почало "потроху" доходити, без математики "0" всим реформам.
E=mc2
Для Вчитель математики: Це - повний абсурд!!!! "Чому саме математика?", подумає кожен учитель. Чому не українська мова, або іноземна? Або інший предмет... Далі мова піде про години, ніхто про учнів тут не подумає, кожен буде діяти в своїх інтересах - більше годин в класах їхнього предмета, значить, більша з/п. Вчителі один одному горлянки перегризуть! А так як директорам надали більше повноважень. - із ставками будуть його сраколизи та ябеди-підлабузники.. Повної ж*** ще такої не було, як за ці 6 років останніх.... НУШ - це такий ідіотизм, який зробить дітей рабами та бидлом. На це і сподівається уряд України... Для чого розумні люди в державі? Бидлом краще керувати...
Коментувати
Учасник
Гримуча суміш абсолютно різношерстих ідей, яка насправді покликана остаточно добити ледь животіючу систе у освіти в Україні. Кабздець повний... А міністеркиня Ганя Новосад вирішила вчасно покинути посаду, а чого ж : попіарилась і вистачить! Пора заробляти гроші, бо на міністерські 36 тис грн лсобливо ж не розженешся...
Даниил
300 страниц!!! Сколько денег потрачено на эту лабуду?? Какую зарплату получили за это " писатели"? Кто защитил диссертации?
Владимир Белый
Для Даниил: Проект документа на волонтерських засадах розробила робоча група. а остаточно відредагував новий директорат МОН.
Коментувати