У дитсадках можна буде працювати без педосвіти

Кабінет Міністрів вніс зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

У дитсадках можна буде працювати без педосвіти

Дошкільні заклади зможуть залучати компанії для забезпечення харчування і медичного обслуговування, а також наймати на роботу не лише педагогічних працівників. Відповідні зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності ухвалені Кабінетом Міністрів.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, доступ кожної дитини до якісної дошкільної освіти є одним із пріоритетів, тому уряд продовжує надавати дошкіллю нові можливості.

«Зміни, ухвалені сьогодні, дозволять розширювати мережу дитячих садочків та підвищувати доступ до дошкільної освіти. Стане простіше відкривати приватні дитсадки, залучати до навчальної роботи необхідних фахівців та забезпечувати дітей якісним харчуванням», – зазначила міністр.

Відтепер для започаткування діяльності у сфері дошкільної освіти не обов'язково мати власні харчоблоки, пральні та штатних медичних працівників. У такому випадку відповідні послуги мають забезпечувати юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають право надавати такі послуги.

У Міністерстві освіти сподіваються, що це сприятиме відкриттю невеличких закладів дошкільної освіти у пристосованих приміщеннях.

Також згідно зі змінами, дитячі садочки матимуть можливість залучати до роботи не лише педагогічних працівників, а й інших фізичних осіб, послуг яких потребуватиме заклад під час освітнього процесу. Це допоможе у виконанні варіативної складової навчання, яку заклад визначає з урахуванням особливостей регіону, індивідуальних запитів дітей або побажань батьків.

Такі особи мають відповідати вимогам до педагогічних працівників, визначеним законами «Про освіту» та «Про дошкільну освіту»: мати високі моральні якості, вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечувати результативність та якість роботи, мати фізичний і психічний стан, який дозволяє виконувати професійні обов'язки.

Постанова про зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності набере чинності через два місяці з дня її опублікування.

Освіта.ua
03.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
А действительно, зачем в садике работники с образованием? Возьмите лаборанта завода ферросплавов и пусть воспитывает детей
Учасник
Може, у зв’язку з відставкою уряду, нарешті зупиниться той триндець, що почався, зокрема, і в освіті? Ви як гадаєте? Я чомусь переконаний, що не лише не зупиниться, а ще й посилиться! Може взагалі закрити педагогічні заклади вищої освіти?
Анатолий
Так в державному секторі у вищих ешелонах влади так і працюють ..а з вищою освітою - за кордоном клубнику збирають, сраки підтерають і бетон заливають. Гей, гей - ми українці, доля в нас така....
Торба
Для Анатолий: Бо може не така вона й вища?
Ірина
Бо може оплата в 3-4 тисячі не задовільняє потреби людини з вищою освітою?
Лариса
Навiщо педагоги дошкiльної освiти, дитячi психологи? Ну що, будемо i тут економити!
Коментувати