В Україні проводитимуть моніторинг якості освіти

Міністерством освіти і науки затверджений Порядок проведення моніторингу якості освіти

В Україні проводитимуть моніторинг якості освіти

Міністерством освіти і науки затверджений Порядок проведення моніторингу якості освіти.

Документ визначає механізм підготовки та проведення моніторингу якості освіти та освітньої діяльності у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти незалежно від їх підпорядкування, типу й форми власності.

Метою проведення моніторингу є виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей.

Об'єктами моніторингу можуть бути освітні та управлінські процеси в закладах освіти, різні види діяльності учасників освітнього процесу, умови здійснення освітньої та управлінської діяльності, результати запровадження освітніх змін, стан організації освітнього процесу в закладі освіти, результати навчання та розвитку здобувачів освіти, формування їх компетентностей тощо.

Суб'єктами моніторингу можуть бути Міністерство освіти і науки, Державна служба якості освіти, Український центр оцінювання якості освіти, його регіональні центри, наукові організації, наукові, науково-методичні установи, інші установи, які належать до сфери управління МОН тощо.

Передбачається, що моніторинг може бути внутрішнім і зовнішнім, а також може проводитися на локальному, регіональному, загальнодержавному або міжнародному рівнях.

Участь закладів освіти та учасників освітнього процесу в зовнішньому моніторингу якості освіти є добровільною, крім моніторингу на загальнодержавному або міжнародному рівнях.

Порядок проведення моніторингу якості освіти

Освіта.ua
18.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
А перевіряти будуть райво, або обл департамент. А інспектор нашого райво, що перевіряє математику не підозрює, що мімобіжні прямі можуть бути перпендикулярними, а що є прямі теореми і обернені..., а інспектор, яка перевіряє іноземну вважає кембріджскі іспити аферою, а сертифікати не дійсними, тому що на них немає мокрої печатки. Це Новомосковське райво Дніпропетровської області. Зачинять нашу малокомплектну школу, я оприлюдню як вбивали мене, як вбили вчительку української мови з іншого села і як райво розраховувалося годинами (зарплатою) та категоріями з тими, хто виконував травлю. Запам’ятайте НЕЛЮДИ, бумеранг повернеться!
Oleg Smirnov
А перевіряти якість освти буде наш добрий знайомий - пан Гурак, у якого в дисертації знайшли тексти, які він "запозичив" з чужих робіт, а посилань не надав. Тобто захистив фальшиву дисертацію. ___ Цікаво, що МОНУ про все це знає (були публікації в інтернеті та газетах), але тримає поважного пана на поважній посаді і дає йому відповідальні доручення. Ганьба!
Olga
Для Oleg Smirnov: У экс - министерки тоже была такая же проблема. Но наказывать министров - не комильфо, они же небожители. Это простого учителя за любой пустяк можно уволить. А высокопоставленные получают повышения.
unforgiven 2
Для Oleg Smirnov: пан Гурак - добрий дядько, але він за спеціальністю - політолог і чекати реального підвищення якості освіти - не варто. Тим більше, що обласні управління державної служби якості очолюють, як правило, тилові "щури".
Правда
Для Oleg Smirnov:з тими дисертаціями,не одних потрібно перевірити(в медицині також).
Коментувати
спец
Та все нормально. Готуйте кошти. Помоніторять, візьмуть і все.Можна зразу, вручити, щоб не віїжджали.
Angry Teacher
Та все нормально із успішністю. Є хорошисти відмінники і двоєчники. І останніх могло б бути набагато менше якби повернули залишення на 2 год. Як же ж задовбала ця істерія: "Не ставте оцінок 2 годи, не вчіть алфавіт півроку", а потім бац - провєрочка, "а чого це у вас немає в кожному класі проЄктора?" Ну інопланєтянє, як ще назвать. Всі школи вирівняти на Печерськ? Та ноль питань дайте кожному директору по мільйону. Селянські діти дурніші за міських? Бо працюють з батьками - трудове виховання, Макаренко. ДАЙТЕ НАМ СПОКІЙНО ПРАЦЮВАТИ.
unforgiven 2
Держава не створила якісного освітнього середовища, відповідно така низька якість освіти. Вимагати високого рівня знань потрібно від учнів, а не вчителів, які за свої гроші купують папір і фарбу до принтера, щоб надрукувати купу непотрібної макулатури для експертів, які школу бачать лише під час перевірок. Моніторинг тут не допоможе. Його ініціатори краще б перевірили якість роботи народних депутатів і міністрів, а не займалися дурницями.
Teacher
Для unforgiven 2: "Експерти, які школу бачать лише під час перевірок" КЛАС!
MetallicA
А нехай промоніторять роботу методистів у районних методкабінетах. За що і чому їм платять гроші?! Та ще й такі, що простому вчителю (особливо сільському), треба пропрацювати місяців три-чотири. Або директорів шкіл та їхніх заступників, яких на НВО 5 - 7 чоловік. Вони також нічогісінько не роблятья а вчитель уроки проводить, працюючи з дітьми(які так нерви вимотують), а заступники у цей час "язики чешуть", або по магазинах гасають , шукаючи чогось смачненького до чайку. Не пора вже за все це взятися?!
Коментувати
Спостерігач
А чому б нам не промоніторити знання міністерки? Впевнена, буде цікаво. Існує вже давно тенденція: якщо людина не компетентна, то завжди хоче перевіряти інших. А про вчителів... Ще кілька років ( максимум три- чотири), і українські школи, ті, що виживуть, залишаються без учителів.
Вчитель-КА
очередные чинуши хотят много денег. Будут теперь всем делать нервы мониторингом - бездельники. Над учителем куча смотрителей - всё он не так делает - учить не умеет, не так излагает материал, не формирует компетентности - набор красивых бессмысленных фраз без взгляда в корент проблемы. Нет смысла учиться - все равно грамотные молодые люди без связей в нашей стране не востребованы. Доктор с копеечной зарплатой после 9 лет учёбы - это действительно трэш. И зачем учиться и напрягаться?
Герман
Для Вчитель-КА: Где Вы видели докторов с копеечной зарплатой? Конкурс в мединститут сумасшедший, учатся там дети врачей и богачей. Отчего бы они туда лезли, если бы им не выгодно было?
Коментувати
М
Для міністрів-Новосад,Мілованова( приватні-університети):читаю все щось нове"розумне",а люди у вас вірили,прийдуть молоді,розумні,будуть життя в Україні змінювати в кращу сторону,а Ви...?
Учасник
"Метою проведення моніторингу є виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти...." Краще зробить моніторинг якості освітніх програм.
Допекло
Уявімо таке: дике поле, поросле багаторічними бур’янами, а поде-куди ще й чагарником. Приводять людину, дають у руки лопату і сапу і призначають завдання: до осені маєш виростити збіжжя. Все літо "моніторять", а толку немає, бо нічим працювати, немає насіння, добрив і т.п. Абсурд? А в школі те ж саме: за останні тридцять років матеріально-технічна база кабінету математики (та й не тільки математики) не оновлювалася, інтернет наявний лише в кабінеті інформатики і у директора, одна смарт дошка на всю школу. Банальний циркуль бережу як зіницю ока. І "дайош" моніторинг якості освіти. А якість забезпечення школи засобами навчання за державні кошти (бо з батьків збирати гроші заборонено) промоніторити слабо? Щира подяка батькам, які розуміючи ситуацію, самі проводять у класи інтернет, купують ноутбуки, телевізори, хоча вони не замінять смарт дошку. І ганьба державі, яка вміє лише моніторити.
Учасник
Для Допекло: Все правильно Ви пишете, і попередні дописувачі теж, і ще не один напише... Але чи прочитають це ті чиновники, до яких всі ці звернення адресовані?. Щось мені це нагадує запобіжний клапан у паровому котлі, через який стравлюють (зменшують) надмірний тиск, щоб не стався вибух. Але додам ще і своє (може легше на душі стане...): про підняття зарплати уже мовчать; "докинули" трохи грошей на освіту і пустили слух, що витрачатимуть на збільшення доплати за престижність, а тепер тихенько уточнюють, що неправильно зрозуміли, що то збільшилась кількість учнів у цьому році, а відповідно -- і вчителів, і ці гроші підуть на зарплати для них і для виплати премій... А кому у нас платять премії? Правильно! Керівникам управлінь/відділів освіти і "своїм" директорам. А ви решта -- сапайте, сапайте!
5
Для Допекло: Зажрались, еще им смарт-доску подавай
Коментувати
Майстер UA
Шановні вчителі України! І знову моніторинг на всіх рівнях бо моніторинг математики показав, що з математикою туго, потім виясниться , що і по іншим предметам у нас завал і якщо цей рік математики то наступний буде роком фізики і так далі, а діти як не вчаться так і не будуть вчитися , та ось ще й домашні завдання відмінять і кінцевий результат, що в міністерстві роблять полегшення для учня, а з нас вимагають якість освіти...
Олена
Для Майстер UA: Повністю згідна,нам у сільській місцевості"найкраще",коли діти,особисто моя дитина до школи добиралася пішки 7 кілометрів і ніяка організація не захотіла давати автобуса навіть за наші кошти,а вони говорять про якість освіти,краще б вирішували питання такого плану,а то школу в селі закрили,а як діти добирають в сусідні школи , нікого не цікавить
М
Для Майстер Ua:домашнє відміняють і ще добавлять один рік,вже є 12,скоро буде 13- вони в міністерстві-все можуть,якщо в мед.хотіли збільшити навчання (роки).
Коментувати
САННА
Уже стільки домоніторились,що наші підлітки уже з порушенням психики.А ми дивуємося звідки ця підліткова агресивність.Дуже багато нагрузки і для вчителів і для дітей.А що робити з тими які нехочуть вчитися?Але ж з них непогані робітники.Треба розвивати профтехучилища.Побільше практики...Дипломованих стільки хоч греблю гати...а толку то...
Светлана
Для САННА: Нагрузка по программе непосильная, если все учить, то реально умом тронуться можно. Кто и зачем такие программы создаёт?! Учителя тоже разные есть. Я столкнулась с занижение оценок. Детям помогаю, вытягиваю. Вот недавно был скандал: за ведение тетради учитель поставила 6 баллов. В тетради все идеально. Сын сказал, что вообще больше ничего делать не будет. У кого родители богатые или (и) на высоких должностях у тех одни оценки, у всех остальных - другие. Как мотивировать учиться после всего этого?
Коментувати
Василь Сухомлинський
Скільки можна моніторити. Дайте спокій вчителям. Ж ЗНО, екзамени, олімпіади, конкурси... Невже цього мало. Хай би тих, що моніторять, на місце тих, кого моніторять! Замоніторили уже!
Ірина
Скільки вже можна моніторити, ми вже стільки раз через це проходили. Знов купляй зошити, створюй комісії, здавай купу звітів, а в результаті у всьому буде звинувачений вчитель!