В Україні розробляють стратегію безпечної та здорової школи

Метою національної стратегії є формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання

В Україні розробляють стратегію безпечної та здорової школи

В Україні розробляють національну стратегію, метою якої є формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання у закладах освіти. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Перебіг підготовки Національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища обговорили перша леді України Олена Зеленська разом з міністром освіти і науки Ганною Новосад, міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим і міністром культури, молоді та спорту Володимиром Бородянським, а також представниками інших профільних установ.

На початку розробки стратегія була сфокусована на трьох основних компонентах: розвитку фізичної культури та посиленні рухової активності школярів, розбудові здорового харчування та формуванні в учнів правильних харчових звичок, а також на покращенні санітарно-гігієнічних умов в українських школах.

Працюючи над документом, міжвідомча робоча група провела аналіз поточного стану справ, за результатами якого було ухвалено рішення про розширення стратегії та включення до неї таких компонентів, як цифрова гігієна та кібербезпека, медичне обслуговування школярів, забезпечення ефективного психологічного супроводу під час освітнього процесу та запобігання булінгу.

За словами Олени Зеленської, національна стратегія містить надважливі компоненти, які є взаємозалежними та доповнюють один одного.

«Погоджуюся, що неможливо говорити про здоров'я дітей, зосереджуючись лише на харчуванні й забуваючи, наприклад, про психологічний комфорт у класі. Або ж – про фізичну рухливість без урахування безпечного простору. Тішить, що команда залучених до проекту фахівців працює насамперед на якість», – прокоментувала Олена Зеленська комплексність підходу, обраного робочою групою.

Розробка стратегії перебуває на завершальній стадії, документ планують затвердити до кінця лютого.

Освіта.ua
17.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Мені, як фахівцю в галузі охорони здоровя, дуже приемно читати про те, що нарешті звернули увагу на здорове харчування, фізичну активність та психологічний супровід навчальної діяльності. Дай Боже, усе зазначене, матеріалузується!
Небайдужа
Шкільні бібліотеки - структурний підрозділ школи. Добре, якщо в учнів з’явиться можливість бігати, стрибати, кричати не під дверями бібліотеки.
М
Ганна Новосад і Зоряне Скалецька-ці дві міністерки-вони зроблять?В Зоряни Скалецької(короновірус-все під контролем),краще спочатку ту проблему(біду)вирішила,бо не дай Бог - не буде,кому в школу ходити,добре як добре. Медичне обслуговування школярів,що це означає?В школі повинна бути:медсестра на місці і вміти надати першу допомогу,а не так,як в нас була ситуація, пробігла і не знає,що має робити,вчителі надавали першу допомогу,аптечка з лікарствами,а не пуста(аптечка в кожному класі напевно є-в нас є,гроші з батьківського комітету),і швидка,щоб скоро приїхала(якщо потрібно,взалежності від ситуації),а не через...А в школі,ще що можуть зробити,я взагалі-не розумію?А за булінг-відповідальність і вчитель-на своєму місці(зі сторони вчителя,також може бути) і адекватні батьки.А який безпечний простір,хіба,що спортзал,(міська школа),класи малі,дітей в класі-32,діти між партами не влазяться. На рахунок фахівців?-потрібно подумати,більше ніж пів року-освіта,медицина,економіка-кращі?
М
Для того,хто не згідний(-1),питання:Ви в іншій державі живете чи з іншої планети?,проблеми школи,для вас-?
Коментувати
Sina Karasova
Хіба в українській мові є таке словосполучення "здорова школа"?.Взялися за школу. Можна подумати, що такого раніше не було. Це рівень влади на місцях, але ніяк не міністерств, а тим паче дружини президента?!
Петрович
Куряще-п’юща шмара буде розробляти стратегію безпечної та здорової школи. Ущипніть мене!
Вчитель
Розумна думка від Дубінського- ці курки не планують щось робити, вони роблять інформаційний привід. Поговорили, зробили піар і забулись про що говорили, головне засвітитись в ЗМІ
Местный
Очередной распил бюджетных средств - наших налогов.