Чверть шкільних меню не відповідає нормам харчування

У 25% шкільних меню були виявлені порушення норм натурального харчування

Чверть шкільних меню не відповідає нормам харчування

У чверті шкільних меню виявлені порушення щодо виконання норм натурального харчування. Про це повідомила в.о. голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко.

За її словами, Держслужба розглянула понад 13 тисяч примірників шкільних двотижневих меню на предмет виконання норм натурального харчування дітей.

Недотримання перспективних меню в закладах освіти спричинене, зокрема, обмеженим асортиментом харчових продуктів у закладах освіти.

Також за даними державного санітарного-епідеміологічного нагляду, торік у закладах середньої освіти норми харчування в середньому виконувались лише на 64-83%.

«У раціоні харчування дітей недостатньо молока, вершкового масла, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів, риби, м’яса (виконання норм харчування з основних продуктів тваринного походження забезпечено лише на 40-60%). Калорійність добового раціону переважно забезпечується за рахунок продуктів з високим вмістом вуглеводів (цукор, крупи, макаронні вироби, рослина олія), внаслідок чого не дотримується необхідне співвідношення в харчуванні дітей біохімічних складових раціону (білки, жири, вуглеводи), що свідчить про нераціональне та незбалансоване харчування дітей», - наголошують у Державній службі з питань безпечності харчових продуктів.

У службі також повідомили, що за результатами паспортизації харчоблоків визначено першочергові заходи щодо зміцнення їх матеріально-технічної бази, покращення організації харчування дітей та впровадження сучасних страв протягом 2020 року.

Освіта.ua
06.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро Дмитрович
Я тут трохи "погуглив" і зробив висновок: чим відсталіша країна, тим більше "піклуються" про дітей. Почитайте, там не багато, може і ви такого висновку дійдете. https://naurok.com.ua/post/shkilni-obidi-u-dalnyah-10-kra-n-svitu
М
Не тільки про дітей,про всіх,де пахне грошима,вигодою,а-вони як завжди,хто при кориті,гроші заробить.Буде,так як -все,на папері одне, в їдальні,на столі-інше,смердючі сердельки.Ніяких перевірок,ніякої відповідальності,а якщо когось там притягнуто до відповідальності,то ті штрафи-то смішно,навіть ніхто уваги не звертає.
Коментувати
Віктор
Полтавська область. Отримали заробітну плату за січень 2020 і знову маємо надбавку за престижність 5%, як і у попередні роки. Але ж існує обіцянка міністра http://osvita.ua/school/66563/. Не розумію, кому ми вже маємо вірити?
Какая там забота
В ОТГ уже отмывают деньги бюджетные на питании. Схема проще простого: есть голова ОТГ,у него " в подчинении"( типа платят налоги) т.н. предприниматели- владельцы магазинчиков, все его друзья,по совместительству депутаты.Продукты ( часто сомнительной свежести)для школ ОТГ возят именно они,по ценам " каким хотят"( никто не контролирует). Налоги тоже сами себе устанавливают. Все в " шоколаде") Какая там забота о детях! Просто бизнес)
Katarina
При чем тут вообще школьники? Продукты для питания в школах - огромное количество бюджетных денег. Это абсолютно легальные надёжные схемы распила бюджета. Представляете, сколько денег уйдет "детишкам на молочишко". А прикрывают все заботой о детях. Такие потоки бюджетных денег... Это ж просто" молочные реки, кисельные берега"... А дети тут вообще ни при чем.
М
"Покращення організації харчування дітей",не дітей,а хто там працює,час від часу ,без попередження з перевірками приходіть в їдальню,може ,щось від того поміняється.Молоко,... закуплять в інших державах-та воно роками,те все стоїть-не псується,що від нього,є якась користь?Чи дві(4)бабулі,які продають в пластмасових пляшках-будуть постачати-все на цілу школу?Економіку піднімайте,а потім,щось можна видумувати,ферми,робочі місця-робіть. В Польщі,дітям дають підливу зі сметани,а та сметана,такими купками(грудками),по картоплі полита-то,що натуральна сметана?-це все з порошку,і в нас таке саме буде!,зате сметана-буде включена в шкільне меню,а користь з неї яка?.
Вчитель
«масла, сметани, сиру...» - та його зараз нормального не знайти в магазинах, а про молоко взагалі мовчу. Вже село худобу дорізає, де ви того молока гостовського наберете, а ще вкрасти щось треба! Цікаво як це все буде реалізовуватись?
М
Для Вчитель: як це все буде реалізовуватися?,так,як все,ні як!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!