МОН оновить перелік обладнання для STEM-лабораторій

Проект документа пропонує осучаснити вимоги до шкільних засобів навчання та обладнання

МОН оновить перелік обладнання для STEM-лабораторій

Міністерством освіти і науки розроблений новий Типовий перелік навчально-методичного забезпечення, засобів навчання та обладнання для шкільних навчальних кабінетів і STEM-лабораторій. Проект документа винесений для громадського обговорення.

Типовий перелік, після його затвердження, визначатиме вимоги до навчально-методичного забезпечення, засобів навчання та обладнання, якими можуть бути обладнані навчальні кабінети і STEM-лабораторії, з урахуванням вимог новітніх освітніх технологій і методів навчання.

У МІністерстві освіти зазначають, що новий типовий перелік розроблено з метою забезпечення комплектування шкільних навчальних кабінетів і STEM-лабораторій сучасним обладнанням для використання його учасниками освітнього процесу.

Проектом документа пропонується осучаснити вимоги до засобів навчання та обладнання, що має надати можливість зацікавити здобувачів повної загальної середньої освіти у навчанні.

Також планується, що шкільні STEM-лабораторії стануть тими навчальними кабінетами, які будуть оснащені сучасними засобами навчання та обладнанням, для залучення школярів до навчально-дослідницької, дослідницько-експериментальної, конструкторської, винахідницької та пошукової діяльності.

Пропозиції та зауваження до проекту Типового переліку можна надсилати до 7 лютого 2020 року на електронну адресу b_kudrenko@mon.gov.ua з темою повідомлення «STEM».

Проект Типового переліку

Освіта.ua
11.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Готовий до використання комплект без зайвого: https://odo.com.ua/catalog/stem_laboratoriya_laboratoriya_dlya_stemu/
Eugen Zimmermann
Виглядає як рандомний набір обладнання. Поправте мене, але я чомусь не бачив навчальних програм з моделювання, виготовлення відеопродуктів, роботи на верстатах, вакансій для викладачів дизайнерів, токарів-слюсарів тощо. Інакще це буде безсистемне, неефективне використання облажнання.
Сенатор
Проект прочитав. Лише одна пропозиція. Зробити додатково три колонки. В першій написати ціну обладнання. В другій, хто буде оплачувати. В третій, коли нам все це чекати. Якщо це все буде, ми, на місцях розберемось.
042
А крейду будемо купляти за кошти вчителя, чи буде видавати райвно?
Лада Гаврилец
Круто. Дуже сподіваюсь, що до такого обладнання будуть підготовані фахівці - лаборанти, які будуть обслуговувати цю техніку. І НІЯК АЖ НЕ ВЧИТЕЛЬ.
Васек
Для Лада Гаврилец: Мечтай дальше. Будешь и материально-ответственной и ремонтником и лаборантом и стрелочником.
Коментувати