Гриневич пропонує впровадити розвивальний стандарт вчителя

За словами екс-міністра, стандарт учителя має мотивувати педагога до професійного розвитку

Гриневич пропонує впровадити розвивальний стандарт вчителя

Необхідність впровадження реформи НУШ в основній і старшій школі вимагають від  системи освіти іншого стандарту вчителя, який буде зрозумілим і мотивуватиме його до професійного розвитку. Про це у своєму Facebook написала екс-міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, той професійний стандарт учителя, який є зараз – це класичний технічний стандарт, орієнтований на вимірювання і регламентацію його професійної діяльності.

«Але виклики сучасності і необхідність впровадження реформи НУШ в основній і старшій школі вимагають від нашої системи освіти іншого стандарту. Стандарту, з яким учитель буде працювати, який буде зрозумілим і мотивуватиме його до професійного розвитку, допомагатиме в самооцінці професійного рівня і плануванні підвищення кваліфікації», - наголошує Гриневич.

Вона також підкреслила, що таким є розвивальний стандарт, який підкреслює цінності і визначає компетентності вчителя за рівнями кваліфікації. І як показує міжнародний досвід, ефективнішим є саме розвивальний стандарт.

«Цікавим у цьому контексті є австралійський стандарт учителя. Тут ключові сфери педагогічної діяльності розкриваються через дескриптори, у фокусі на кожному етапі кар'єри вчителя. Таким чином, учитель бачить, що він повинен знати і вміти на кожному етапі свого професійного розвитку, які цінності і ставлення є домінуючими. Тому нам потрібно, базуючись на кращому світовому досвіді, визначити виміри, через які потрібно проектувати власну модель, перейти від технічного стандарту до розвивального», - підсумувала екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
19.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВчительКА
Якось я вважала, що мене 5 років навчали чудові спеціалісти універу. Була їм дуже вдячна, а виявляється - мене надурили. Виявляється, мої знання та диплом - то повна лажа. Та ось нарешті з’явилися месії Гриневич та Новосад і відкрили істину: диплом і знання не потрібні, головне - "АВСТРАЛІЙСЬКИЙ СТАНДАРТ У ФІНСЬКІЙ СИСТЕМІ КИТАЙСЬКОЇ ЗБІРКИ".
Випускник
Пропоную замість розвивального стандарту вчителя ввести стандарт межі дебільності керівництва МОНу!
думка
Для Випускник: 10% Згодна.
Коментувати
ПЕДАГОГ
Шановна пані Гриневич! Хватить вчити нас працювати, краще навчіть Кабінет Міністрів платити нам гідну зарплату! Бо при такому розкладі, як зараз, не буде кого Вам вчити. Вчителі- люди, і мають свою гідність.
Ганна
Кар’єра вчителя починається на мінімальній зарплаті і закінчується на двох мінімальних. Так що про дескриптори розказуй своїй молоді й колезі, яка не маючи фахової освіти і найменшого поняття про освіту, зараз плеще язиком у фейсбуках. 5 років вже загубили, добавити ще 5 і країни немає. А ви 30 років поспіль про радянську освіту все розказуєте, як воно було погано, і як зараз не технічна модель повинна бути, а розвиваюча.
Кенгуру
Система освіти має бути така яка нам підходить і не гнатися за фінськими і китайськими. У нас не такий рівень економіки як там по перше, а по друге можна говорити багато. Треба виходити з того що є. Дайте, будь ласка, відповідь на таке питання- як можна скласти з іноземної ЗНО у вузах де навчаються студенти які мають рівень іноземної - на рівні школи. А чому б спочатку такі іспити не зробити для тих хто їх запроваджує. А ті хто проти цієї влади то Дуже раді і руки потирають...
гість
Пропоную Гриневич попрацювати учителем в звичайній школі. А то як згадаю її коментарі-пояснення на каналі 1+1, так зразу згадується "народна мудрість" про лижі і асфальт.
Ирина
Дескриптори!!! Вже надоіли ці іноземні терміни, все нове це наше старе. Скільки можна наложувати обов’язків на вчителя. Ми і вихователі , і психологи, і техперсонал, і скоро медсестри, що далі? В цьому році вперше за 25 років не дали винагороду на день вчителя, І не знають, чи взагалі дадуть в кінці року. Немає коштів.Тож працюємо погано)))А в інших містах дали винагороду.
Кондратюк
Пані Гриневич, хватить займатися словоблудієм!
Салтановка
Гриневич, де в законодавстві є поняття « стандарт» вчителя? Що це за маразм , блатной жаргон аля- Сорос?
Ганьба!
Про що мова? Який рівень стандарту? У вчителів музики НУШ забрала уроки музики, бо тепер раптом вчителі початкової школи навчилися грати, співати, знають методику і знають все краще, ніж спеціалісти, які мають диплом вчителя музики. Це теж австралійський стандарт? Вчителів музики по всій країні куди подінете? Ганьба!!!!
unforgiven 2
Гриневич, арівідерчі! Забирай Совсун і Новосад в Польщу збирати помідори. Там від вас НАБАГАТО більше користі буде.
Австралія
Система освіти має бути така яка нам підходить і не гнатися за фінськими і китайськими. У нас не такий рівень економіки як там по перше, а по друге можна говорити багато. Треба виходити з того що є. Дайте, будь ласка, відповідь на таке питання- як можна скласти з іноземної ЗНО у вузах де навчаються студенти які мають рівень іноземної школи. А чому б спочатку такі іспити не зробити спочатку для тих хто їх запроваджує. А ті хто проти цієї влади то Дуже раді і руки потирають...
недоганяю
Шановна пані, а не змогли б Ви все, про що написали, передати українською мовою, а то від Вашої тарабарщини в очах темно
Вчитель-КА
Мне кажется используя наборы непонятных слов наши министры занимаются ерундой - окозамыливанием. Сделайте высшее образование престижным - появится стимул учиться. Остальное - полная фигня. нашли крайнего - учителя.
Зоя
Ох і набридли ці "казки дідуся Панаса". Грошей для нормальної зарплати нема, а вони далі продовжують жити уявними теоріями. Подивіться зараз на школу. Там кожен день хтось із учителів їде на якусь нараду, семінар, курси. Так без кінця... А вчити коли будемо? Нас чомусь усе намагаються всі перевчити, перевиховати.. Та приземліться нарешті. Може, вистачить "показух". Краще займіться патріотизмом і прочитайте "І мертвим, і Живим.." Т. Г. Шевченуа.
М
Пані Гриневич, Ви, що могли для укр.освіти зробили вже можливе за 5 років,Може вже дайте можливість розвиватися(рости) в тій сфері пані Новосад.Перепрошую, чи Ви може знову міністр освіти?
ми
Для М: І знайшла собі достойну заміну Новосад. ТоГриневич хоч у школі працювала а нова міністерка? Мабуть поставили щоб остаточно зруйнувати освіту в Україні.
М
Для Ми: та працювала у школі, та має заграничний -диплом, що з того вийде? Все беремо із-за ,а своє ?
Коментувати
Olena
Olena То фінська система навчання, то китайська, а тепер вже австралійська... Яка система буде через місяць??? Коли буде наше УКРАЇНСЬКЕ??? То нехай на австралійську систему переходять ті, кому виплатять по 21 тисячі!!! А то їм підтримка, а проваджувати нову систему тим, кому її немає!!!
Зоя
Для Olena: А про австралійську зарплату педагогів чого мовчать? Та й про обладнання австралійських шкіл нехай розкажуть. Про харчування школярів - теж не завадило б...
Коментувати
Торба
Зупиніть її, бо це погано закінчиться для української освіти і України в цілому.