Україні потрібно понад 2 тисячі опорних шкіл

Кабінет Міністрів створив карту, на якій змодельовано всі об’єкти надання публічних послуг

Україні потрібно понад 2 тисячі опорних шкіл

Кабінет Міністрів створив карту, на якій змодельовано всі існуючі об’єкти надання публічних послуг та ті, які ще необхідно побудувати. Про це, під час наради з керівниками обласних адміністрацій, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Спочатку ми зібрали на карті інформацію про те, що зараз у нас фізично вже є. Паралельно міністерства розробили власні стандарти забезпечення надання (доступності) до публічних сервісів та послуг для людей. Ми проаналізували, що у нас є, співставили їх зі стандартами, які надали міністерства. На основі цього моделюємо ідеальну мережу соціальних та інфраструктурних об’єктів, яка має існувати в країні», — сказав Гончарук.

За його словами, зараз в країні функціонує 856 опорних шкіл, а потрібно — понад 2 100 таких закладів освіти.

«Уряд разом з місцевою владою має сформувати таку інфраструктуру, яка має існувати не для зручності держави, а співпадати з реальними потребами людей», - наголосив прем’єр.

Освіта.ua
17.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор Сай
Ми з довірою поставились до команди Зе: молодь, не були при владі, ніби прості... А потім неочікувано ці «дітки» миттєво витягли закони , розроблені соросгрантожерами , яких навіть порохоіди соросомились , і почали громити украінську освіту!! Не нищити , а громити! Як іх задурили, обробили психічно, просто жах! Хлопчина з Чернігівчини , з бідноі сім‘і раптом такий ненависник всього украінського. Це прем‘єр. Така ж і його подруга міністерка... Як з цим бути?? Переконати іх неможливо. Потрібно іх просто усунути з політики, бо вони виконують волю чужих краін.
Ольга Пустовойт
Вже ФАпи позакривали. Давайте закриємо школи. На сьогодні у нашій школі 100 дітей і 16 дошкільнят. Починається навчання о 8-00. діти з дому виїжджають о 7-00. А закінчують о 16-00. Вдома близько 17-00. Про яке здоров’я дошкільнят і учнів можна говорити. А тепер планують ще провести оптимізацію і діти будуть їздити ще на 15 км далі. Просто супер...
123
Для Ольга Пустовойт: Ну так скрізь дошкільнята в садочку цілий день, а учні початкової школи до 17.00 (після уроків на продленці). Не розумію в чому проблема.
Коментувати
Вчитель
Про реальну інфраструктуру ми вже знаємо з реформи медицини: Лікар сімейної амбулаторії знаходиться за 30 км. в той час, як до району 15. Як таке може бути - по карті, навпростець через глибоку та широку річку (без моста) всього лише 4. Так буде і з опорними школами: візьме дурень лінійку в руки і проведе на карті лінію до найближчої школи. Через яри, через ріки, через карьєри і болота - Україна ж велика, можна і експеримент провести і награтися в Монополію а-ля Україна. От лише фантіками є живі люди, наші УКРАЇНСЬКІ діти, але ні правил гри, ні здорового глузду не вистачає.
Валентина
Реорганізуйте Верховну раду, політичні партіі, а не змушуйте маленьких дітей возити в школи за 20-40 км. Ви своіх дітей спробуйте так хоча б кілька місяців повчити: нехай вони кожного дня встають в 5 - 6 годин ранку, поіздять в шкільних автобусах 2-3 години в обидві сторони, провчаться 5-7 уроків, може тоді до вас, творців закону, хоть щось дійде. А забули про головне: багато дітей вкачується, особливо по таких дорогах, де яма на ямі. Вранці, щоб дитину не стошнило перед такою поіздкою, снідати немає як ій давати, а в школі дочекатися обіду - довго. Поки приіде дитина зі школи, то це буде не раніше, як 16.30-17.30. Якраз повечеряти, годину на уроки, і - спати. Переведемо дітей на дворазове харчування?! Починайте такий пілотний проект із своіх дітей!
Мама учня
А у нас у громаді хочуть зробити опорную школу де +7 - +11 градусів у кабінетах, внутрішніх туалетів немає, вчителі передпенсійного і пенсійного віку. На результати роботи інших шкіл навіть не звернають увагу, бо то Авторська школа, "перлина України". За результатами ЗНО найнижчі показники у громаді і районі. Розташована у тупіку району. Енергоносіів споживає стільки, скільки три інші школи разом. Здорового глузду немає, аргументів інших шкіл ніхто не хоче слухати.
Корвалол
Для Мама учня: коли тобі 30 років, то це вже передпенсійний вік чи ще молодий учитель? А 45? Що тобі та пенсія очі їсть?
Коментувати
прем'єру
Від активісти Буковини. Україні треба здорового глузду. Покажіть пальцем де опорні школи по матеріально-технічному забезпеченню відповідають своєму статусу. Де аналітика по ЗНО? Окремо звичайні школи та окремо опорні школи. Не Україні, а вам треба оптимізувати декілька тисяч шкіл, от і ви тут розповідайте басні Крилова про опорні школи. Після війни малокомплектні школи не закривали. А вам все не почом. Соромно має бути. Ваша влада нічим не краща за владу попередників.
Наталія
Для прем’єру: все робиться для нашої влади. а не для опорних шкіл. собі знайшли гроші для підвищення зарплати держслужбовцям, а для вчителів зась. вони придумали , а ви за свої грошики, кохані вчителі , втілюйте в життя їхні придумання. ще й атестацію пройдете і сертифікацію отримаєте. А персона, у 26 років, працюючи в міністерстві юстиції, має вже мільйони на збереженні, не враховуючи машини , квартири. ЗАДОВБАЛИ. вчителів мають ні за що. вже все набридло.ь одні балачки . собі купили планшети за 27 тис. . а на нуш ноутбуки за 2 тис. ДОВГО ПОПРАЦЮЮТЬ? ОДНІ БАЛАЧКИ НАБРИДЛО,
Коментувати