Міністр: маємо побороти страх дітей перед математикою

За словами Новосад, коли діти щось не розуміють, вони цього бояться, а потім ненавидять

Міністр: маємо побороти страх дітей перед математикою

Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує, що страх дітей перед вивченням предметів має зникнути зі шкільного життя.

Про це вона сказала в інтерв'ю РБК-Україна, коментуючи запитання щодо запланованих змін у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з математики.

Міністр нагадала, що з 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим.

«Воно буде дворівневим, але не потрібно цього лякатися. Нам потрібно усвідомити, що проблема є по знанням з математики. Ми маємо загалом побороти страх дітей перед математикою – це має стати результатом зміни змісту освіти та методик викладання», - сказала міністр.

За її словами, коли діти щось не розуміють, вони спочатку цього бояться, а потім ненавидять.

«І потім це супроводжує все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний зміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість у собі», - зауважила Ганна Новосад.

Освіта.ua
11.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дед
У дітей проблеми з математикою. Зробимо математикою обов‘язковим ЗНО!!! Чому б спочатку не почати зі змін в програмі чи передивитися кваліфікацію викладачів (їх здатність пояснити предмет потрібними словами)? Наше міністерство впроваджує дуже радикальні заходи, це прикро.
Наталі
Шановні,візьміть і подивіться розклад ваших дітей!!Наприклад,в моєї доньки в 11 класі/історичний профіль/1,5 години алгебри у неділю!!!Про яку математичну грамотність йде мова, тільки репетитора!Зате мистецтво 3 рази у неділю,фізики 3 рази,а алгебри НАГОЛОШУЮ,1,5 години!!!Ось з чого почнуть,пані Новосад!!
Олена
Математика складна, бо вона неперервна.Не можна пропустити декілька уроків ( з будь- яких причин) і бути успішним у вивченні наступних тем.Тому діти і" бояться" цього предмету. Батьки в день контрольної роботи залишають дитину вдома( за сімейними обставинами) замість того,щоб налаштувать дитину на долання труднощів, на підтримку в разі не вдалого рузультату. Тай вдома діти не відпрацьовують вміння та навички, сидять " в телефонах" і все.
лора
Зачем детям высшая математика в школе? Вся крутизна математики и высший ее пилотаж изучается в институтах. Зачем детям забивают мозги тем, что многим в жизни не понадобится? Не все любят этот предмет,потому что он тяжелый. Если нет у человека аналитического склада ума,ну не дано ему это от природы, зачем навязывать,насиловать? Вот и идет отторжение,ненависть к предмету.Рожденный ползать.летать не может,не так ли? Дети идут на уроки алгебры как на голгофу. Нет интереса из-за программы, которая душит.Есть задачи, которые учителя не сразу могут решить,а не то .что ученик за 45 несчастных минут!
.
Для лора: И?
Коментувати
Микола Аверін
Почуття страху, якого б і від чого б то не було, генерується у людській психіці інстинктом страху. Це - добрий інстинкт. Завдяки йому, людство вижило і житиме, поки той інстинкт у ньому буде присутній. Тому страх треба не побороти. а сублімувати у процеси діяльності інших трьох "І" як стійких опор людського єства: інтуїції, інтересу та інтелекту. Перша навчає індивіда передбаченню (антиципації), другий - самоаналізу (рефлексії), третій - осмисленню життєвих речей (самосвідомості). Найефективнішим педагогічним методом у приведенні формули чотирьох "І" у життєву дію є МЕТОД СОЛ - МЕТОД САМООРГАНІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ ЛЮДИНИ. Проводжу спеціальний семінар! Мій тел.(097)191-17-08,Аверін Микола Олексійович, автор Концепції і Методу СОЛ.
Андрій
Знайшов сучасні засоби для математики тут: https://odo.com.ua/catalog/nush/matematichna_og/
небайдужа
деякі учні в старших класах не знають таблиці множення...Пам’ять погана? залишати на другий рік, поки не вивчать?
І я там був
Для небайдужа: Можна так вивчати множення https://www.youtube.com/watch?v=BFLRaedxLZY
Коментувати
Любовь
Вам потрібно поговорити про страх гідних зарплат і кваліфікованих вчителів. А то більшість вчителів математики у нас дуже погано викладають або взагалі тільки зляться.Це взагалі результат поганою оплати праці і не потрібно чіплятися до дітей.
Людмила
А вы попробуйте перевести математику на русский, не пробовали? Проблем с химией и физикой и биологией, случайно, нет? ;) Может, не с того конца беретесь?
Гала
Для Людмила: а навіщо їх перекладати на російський? до речі, в 1993 році ми випускники міських роційських шкіл вступили до київського вишу і в момент перейшли з математики російською мовою викладання на математику українською. спочатку було трохи складно і лячно, але за міссяць втяглись.
Анна
Для Людмила: У нас є чудові українські математичні терміни, якщо ви їх не знаєте, то не означає, що ці терміни погані і через них діти не вчать. Математика вимагає постійної праці, до чого тут російська взагалі?
Коментувати
Чув дзвін
Новосади пропонують то страх ліквідувати, то булінг, то сертифікацію, то про прибирання класів, то щеякусь фігню. Ви хоч раз в школі були , хоч чули вчителів і батьків?
Наталія57
Дайте нормальні підручники з математики. Алгебра 9 клас, 5 підручників пишуть "віткі параболи", а три "Гілки параболи". А як дітям правильно говорити. Дайте один нормальний підручник !!! Навіщо їх 8. Ну два від сили.
Доброго дня!
перестаньте лякати розказувати різні лякалки і страшилки, чи це робота для психологів
12
http://osvita.ua/news/polls/66616/ Експерименти, експерименти і експерименти, а коли вже буде якась стабільність, а не вранці розплющуєш очі і думаєш а шото нового сьогодні видадуть
Вчитель
Почитайте, будь ласка, рейтинг міністрів освіти незалежної України - там лідирує Ніколаєнко. А все, шановні, через те, що п. Ніколаєнко тверезо оцінював і зважував усі реформи і не сунув нікому нічого насильно, а лише те, що треба комусь. Після школи абсолютно ніде не зустрілася з математикою, з англійською, з біологією, фізикою і т.д. Закінчивши благополучно ВУЗ. Дайте можливість кожному вибирати те що треба, і не гребти усіх під одну гребінку, як ото було таке в союзі. І не налаштовуйте проти себе вчителів, батьків і студентів. http://osvita.ua/news/polls/66616/
Бася
Для Вчитель: Той, хто ніби був Такий Добрий, просто ще стояв біля витоків усього цього бедламу. Не встиг...
Колега
Не треба. Ніколаєнко добрий десяток років вів послідовну лінію на користь вчителя і дитини в парламенті.
Ирина
Цікава ви людина! Аж заздрю! Як можна жити в реальному світі і не зустрітися з предметами природничо-математичного циклу? Платіжок не маєте, спільний рахунок ніколи ні з ким не сплачували, диван не перевищували? Англійська надає можливість розширити свій світ, спілкуватися з цікавими людьми, дивитися на світ за межами "всьо включено". Дурню якусь несете. Ви зустрічається і стикаєтесь, але не розумієте.
Коментувати
Сусід Сусід
Приходит министр сельского хозяйства к М. С. Горбачеву. - Михаил Сергеевич, беда, в стране куры дохнут. - Ничего страшного, нарисуйте перед каждой курицей желтый круг. Пожал плечами министр, ушел. Через две недели приходит: - Михаил Сергеевич, все равно дохнут. - Впишите в желтый круг зеленый квадрат. Пожал плечами, ушел. Приходит через неделю: - Михаил Сергеевич, дохнут ведь, совсем мало осталось. - Впишите в зеленый квадрат красный треугольник Проходит месяц, встречает Горбачев Министра и воспрашает, а чтож вы не заходите не рассказываете как там куры? - Да понимаете Михаил Сергеевич, сдохли все. - Ах как жаль, у меня еще так много идей!
Сергій
Треба не страх поборювати, а дітей вчити. МОН усі попередні роки вихвалялось, що наші учні здобували призові місця на міжнародних олімпіадах. АЛЕ ТАКИХ БУЛО ОДИНИЦІ. Тисячі в цей час відстали від своїх закордонних ровесників. Ми далі: ігрові засоби навчвння, не вимоглеве ствлення до учнів, дуальна освіта, коли студент не ходить на пари. А результат: назріла криза кваліфікованих працівників для економіки. НАВЧАННЯ, ВДОСКОНАЛЕННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК ЦЕ ПРАЦЯ - труд до сьомого поту. Бажано щоб міністри МОН цікавились не освітою Північної Европи, а освітою Китаю, Південної Кореї, там де є сучасні технологічні виробництва.
V.v.
Для Сергій: Шановний, але й математика - це наука для одиниць. Іншим вона взагалі не потрібна. Бо ,як казав Шоу, 2% населення - мислять, ще 3% - вважають, що вони мислять, а 95% - краще помруть , аніж почнуть мислить.
Коментувати
1
Разве можно побороть то, чего ещё нет? А вот сделать всё возможное, чтобы этого не случалось - это да. Но для этого у нас ничего нет.
Роман
Поясніть мені, тупому , чому діти з профільних класів, маючи 9 годин математики на тиждень, 2 години профільного спецкурсу, ще і відвідують курси по підготовці до ЗНО? Це програма така чи діти такі, що не можуть засвоїти матеріал?
Ирина
Для Роман: тому, шо хочуть 200 балів. Бо конкуренція і достігатори.
Роман
Значить, ви стверджуєте, що дитина не здатна здати ЗНО на 200, при нормальній кількості годин на викладання математики? Дитина здає три- чотири ЗНО. З інших предметів за програмою в математичному класі по дві години максимум. І якось здають? Тому недоречно відкривати класи з поглибленим вивченням математики, якщо однак треба відвідувати додаткові заняття.
Ирина
Я стверджую, що кожен сам вирішує чи потрібні йому курси або додаткові заняття. А ваші висновки - дивні.
Коментувати
Віктор Логвін
система освіти нікуди не годиться і ні на що не здатна, в тому числі не здатна це визнати. Її треба ліквідувати і будувати щось нове. А весь цей "ньюсмейк" від міністра і міністерства - лише захисна "чорнильна бомба", традиційний трюк освітян напускати туман слів. Це єдина "продукція" МОН - слова, мегатонни слів.
Ирина
Для Віктор Логвін: Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим — Кто был ничем, тот станет всем. Было уже. Дрликвидироваоись уже.
Коментувати
Батько
У розумних дітей страху немає, є тільки у олігофренів та вирожденців. Хай такі діти працюють у майбутньому двірниками та прибиральниками