Міністр закликала освітян провести антикорупційні уроки

Ганна Новосад просить провести заходи, присвячені Міжнародному дню боротьби з корупцією

Міністр закликала освітян провести антикорупційні уроки

Міністр освіти і науки Ганна Новосад закликала керівників закладів освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників провести з учнями та студентами заходи, присвячені негативному впливу корупції. Відповідне звернення міститься у листі міністра до керівників, вчителів, викладачів, науковців та працівників органів управління у сфері освіти.

Зокрема, міністр освіти просить провести бесіди, дискусії або обговорення із учнями та студентами про сутність явища корупції та її негативних руйнівних наслідків у Міжнародний день боротьби з корупцією, що відзначатиметься 9 грудня, або протягом навчального тижня з 9 до 13 грудня.

За словами Ганни Новосад, Міжнародний день боротьби з корупцією це нагода  згадати про те, що нетерпимість до проявів корупції та хабарництва є однією із засад державної політики у сфері освіти та фундаментальним принципом освітньої діяльності.

«Заклади освіти та наукові установи - це ті осередки, в яких закладаються ціннісні орієнтири молодого покоління. Майбутні міністри, народні депутати України, державні службовці органів державної влади та органів місцевого самоврядування, судді, прокурори є сьогоднішніми вихованцями, учнями чи студентами, їхній світогляд, ціннісні переконання, способи мислення є результатом нашої з вами важливої і напруженої роботи», - наголошує міністр.

Також вона зазначила, що нетерпимість до корупції має бути наскрізним принципом реалізації освітніх і наукових програм, роботи зі студентами та учнями, їхніми батьками, загальної політики закладів освіти, наукових установ та щоденної поведінки їхніх працівників.

«Ми закликаємо керівників, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників усіх закладів освіти усіх рівнів та наукових установ 9 грудня чи протягом 9-13 грудня провести бесіди, дискусії, обговорення із учнями/студентами про сутність явища корупції, її негативних руйнівних наслідків для роботи демократичних інституцій, верховенства права, ефективного функціонування усіх органів влади на шляху до розбудови демократичного, справедливого та заможного українського суспільства», - йдеться у зверненні.

У зв'язку з чим, Міністерство освіти просить керівників закладів освіти та наукових установ максимально сприяти всім працівникам та органам учнівського/студентського самоврядування в організації та проведенні відповідних заходів.

«Моє звернення має рекомендаційний та мотиваційний характер. МОН не збиратиме жодної звітної інформації про проведені заходи. Керуючись принципом автономії закладів освіти та поважаючи академічну свободу кожного педагогічного, науково-педагогічного чи наукового працівника, ми не пропонуємо чітко визначених матеріалів для проведення освітніх заходів. У вільному доступі є достатньо інформації, яка буде прийнятною для конкретного викладача та для конкретних здобувачів освіти з урахуванням їхнього віку та/або професії чи спеціальності, яку вони здобувають», - підсумувала міністр освіти Ганна Новосад.

Разом з тим, освітяни за бажанням можуть використовувати наступні допоміжні матеріали для проведення заходів:

Освіта.ua
06.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій Іванович
Треба провести антикорупційні уроки з міністром в першу чергу !!! Платіть освітянам належну зарплату .поновлюйте матеріальну базу шкіл. виділяйте більшу суму грошей на харчування дітей.забезпечте всі школи належними засобами пожежогасіння оце головне !
Местный
От лица освитян, которые уже не первый месяц работают без зарплаты, призывают министра навести порядок с выплатами, для начала.
Анастасія
Як учитель зможе говорити про корупцію, якщо вона у дрібних масштабах процвітає у школі?
Макар
Ага. Це як у притоні наркоманів, в період ейфорії, проводити бесіду про шкідливість маріхуани.
Ego
А можна ми будемо просто виконувати навчальну програму, без відволікання на численні забаганки чиновників?! Можна ми будемо просто робити свою роботу, а не задовольняти прихоті кому чого захочеться?! :(
Кабачок
Для Ego: школа завжди була флюгером усіляких політичних змін, навіть тупіших за тупих. Поставлять раком, примусять рачки лазити. І всі лазять... По кутках шишикають, обурюються, а тут же запопадливо дивляться в очі адміністрації, в срачечку цілують... Система!!!
Коментувати
Jj
Таке питання - чи має право директор скоротити тривалість уроків, якщо о 17 00 наприклад, загальношкільний концерт до ювілею школи? І що йому за це буде? Можуть звільнити?
М
Молоде покоління - наше майбутнє(4 абзац - майбутні міністри і т. д.)- не повинні бути майбутніми корупціонерами ,треба в школі ( в усіх закладах освіти ) провести урок про корупцію ,а тепер хто при посаді( не всі звісно - буває чесна людина ) ,хто їм такий урок прочитає? Може треба треба закони міняти,щоб відповідальність була .
ммм
Для М: омбудсмен повинен вести такий урок, абло його люди.
М
Для МММ: в школі - омбудсмен, а тим хто при посаді ( не всі однакові,є і чесні люди ,але вони напевно на тій посаді довго не затримуються)- омбудсмен не знаю чи поможе ,їх треба садити з конфіскацією майна,щоб майбутні знали ,що в нас закони працюють,то в нас виходить 1 кг картоплі вкраде - 10 років тюрми ,а хто пів України сам обікрав і ще дозволив іншим красти - то, ще й ті закони пише. Відповідальності ні за що немає. Хто крав ,садити їх не можна ,в них зараз - це називається політичне переслідування.
ммм
Для М: у вас виходить, що Нововсад сказала їх посадити когось замість лекцію прочитати дітям у школі. У вас діарея слів разом з запором мислі, а запор скоріш за все від каші у голові. значить ви не знаєте, чим займається омбудсмен. яка різниця кому, головне, щоб матеріал був якісний і профіль "освіта", що в темі, що у тих, хто слухатеме.
Коментувати
Силабуз
Діджиталізація душ молоді народжує моральних уродів типу нашого уряду- ненавидять дітей, школу , вузи , науковців... Самі вчились абияк, тоді поіхали через сороса за бугор , повчились півроку і вже міністр : Маркарова, Новосад, Гончарук,Милованов....
ммм
Для Силабуз: так нашо вчителі їх такими створили та ще за них проголосували?
Ганна
Для ммм: Їх створили батьки, а голосували не за Новосад конкретно, хіба не було серед СПЕЦІАЛІСТІВ людини на посаду міністра? Нагадує давнє " весь мир, до основания, мы разрушим, кто был никем, тот станет всем"
ммм
Для Ганна: а це тіпа, батьки провдять з дітьми час з 7:45 по 14:00, і встигають бути ще на роботі у цей момент. а вчителів діти ніколи не бачили, тому вчителі ні причому. класна логіка.
Коментувати
ммм
Текст лекції повинен скласти не вчитель, не директор, а наприклад контора омбудсмена, з прикладами, відео, законами і шляхом їх примінення. і на тій лекції повинні сидіти самі вчителі. вони самі цю лекцію не подадуть. не мають морального права, як на мене, і знань теж.
ммм
тобто, кому що в голову збреде, то дітям і розказать? це буде згальна вода. а на що ще спроможні люди, для яких це не є профілєм, які самі у ній грузнуть. Класрук розкаже про приклади корупції і примінить до них наочно закони? вони своїх законів не те, що приміняти не вміють, а і не знають. це така хотєлка від МОН: хачу, а що хачу, сама не зна. Ото звертайтесб до засновників Батьки СОС за текстом лекції, або запрошуйте їх зробити лекцію, вони на цьому не одну собаку з"їли. тільки діти потім вчителів почнуть ловити за язик і руку.
Jj
А ПРОТИПОЖЕЖНІ УРОКИ НЕ ТРЕБА ПРОВEСТИ? ДІТИ ПОГОРІЛИ, А ВОНИ СИДЯТЬ ДУРНЬОЮ СТРАЖДАЮТЬ
М
Краще запам’ятовується на практиці ,може поводіть учнів по кабінетах ,покажіть як це все відбувається.Те,що я зараз скажу ,не стосується всіх лікарів,є дійсно віддані своїй справі( дась гроші -добре ,не дась - друге добре; але поможуть як треба і порадять де звернутися );я взагалі лікарів розумію , бо стільки років вчитися,а зарплата яка?,за що жити?.Але Ви лікарі зрозумійте і тих людей ,що вони мають робити ,якщо в них немає грошей - то ,що - вмирати .Ви знали,на які зарплати йшли робити,те що ваша зарплата мала - прості люди в тому не винні ,а ті котрі на верху ,при владі- до них всі питання!. Корупція. А взагалі наші діти все те бачать на практиці ,наприклад зробити дитині УЗД -гроші на стіл ,йдеш до іншого лікар’я ,відповідає (головне сидить в державній установі) ,в мене ставка 200 грн і це говорить при дитині. Але проблема в тому ,що наші діти може не всі знають (особливо малі),хто їм з батьків говорить,що це все називається словом"корупція", - вони те бачать- значить все так повинно бути.
Родион
Передбачаю, що старшокласники зададуть мені багато незручних запитань про корупцію в місті, в відділі освіти, в своїй школі. Лукавити не вмію, відповісти чесно не зможу. Просто боюся. Сміливі - вперед. До чого тут діти, коли державні та правоохоронні органи не бачать корупції та і сами там купаються.
k.jones
Пані Новосад! Буде краще, якщо ви будете мовчати!
ммм
Для k.jones: тоді ти скажеш, що вона не працює.
Коментувати
Дістало
Пані Новосад!Краще зроби так,щоб Закон Про освіту виконувався.Де Заккон Про загальну середню освіту? А лозунги кидати , це не те,що чекаємо.Приїдьте в одну з віддалених шкіл і проведіть.
ммм
Для Дістало: треба, щоб лекції проводили ті, хто з корупцією бореться. Наприклад Батьки СОС. Вчителів самі законів не знають, тому у школі корупція.
Коментувати
Вчитель-КА
врать детям нельзя. Хотите - идите лицемерьте сами - я не буду. В стране победившей коррупции рассказывать как это плохо.
ммм
Для Вчитель-КА: Запросіть засновників Батьки СОС зробити вам лекцію. самі нарийте у ютубі їх інтерв"ю на телеканалах, їх багато, зробіть нарізку і покажіть дітям. і не будете брехати, подасте через відео усе як є. чим не варіант, якщо МОН тільки хотєлки на вєнтілятор закидує, а само нічого не дає.
ммм
Для Вчитель-КА: бо саме це треба: показати приклад корупції, продемонструвати закон, який підходить до ситуації, і пояснити, як користуватись. усе це є у відео від Батьки СОС. може вже є щось у омбудсмена, з перших рук, фейсбук, коментарі - усе, звідки молодняк бере інфу.
Коментувати
вчителька
коли ж навчати дітей? Кожного дня як не єдині уроки так бесіди, диспути. А як же виконання програм? Перевантажувати дітей ні-ні.
ммм
Для вчителька: як сказав вяликий експерд Онацький - сядть на шпагат.
I
Для ммм: вяликий експерд Онацький не сказав ,що СОС ,тобі не поможе.Що за відгуки?,що за вирази?- ні в тин ,ні в вората!
ммм
Для I: про які відгуки мова? з якої огранічєнної дірки ти вилізло? може і сказав, но воно усе видаляє, що каже, наче чмо гебняве.
Коментувати
Юрий
А пусть, сначала, учителям зарплаты сделают как у судей и депутатов. Судьям же зарплаты космическим сделали, чтобы они взяток не брали, хотя это и не помогло. А по поводу урока борьбы с коррупцией, так пусть пани Министерка ездит по школам, и как волонтер проводит такие уроки.
ммм
Для Юрий: це не її профіль. то ото новоспечений омбусмен нехай свій десант висаджує. це його парафія. бо Бтьки СОС. У Новосад лише хотєлка - зліпіть з говна пулю.
Коментувати
Олексій
Чим би дитя не тішилося, якби тільки не плакало... Ці уроки допоможуть побороти корупцію, бо поліція вже безсила...
Сергей Лимонов
Для Олексій: Чергове "дон-кіхотство"від МОН ! Скільки вже в цій нещасній країні наплодили всіляких антикорупційних бюро- НАБУ-ГБР + старі ГПУ та інші! Чим же займаються насправді всі ці органи ??? Правильно- саме вони є осередками корупції (згадайте свіжий скандал з Трубою з ГБР), вчителі цапи-відбувайли і тут! Чи це натяк на "найкорумпованіших " людей в Україні!?
ммм
Для Сергей Лимонов: нє, звичайний пук у басейні - бульбашки пішли, а нічого не сталося.
Коментувати
Руслан
Давайте не урок, а екскурсію проведемо для порівняння під районну чи обласні адміністрації. Чиновник з зарплатою в 20-25 тис. грн приїжджає на роботу на машинці за 25-30 тис. доларів. От і вся боротьба з корупцією. Діти порівняють з тими машинками, які стоять під школами, де вчитель в кращому випадку на Ланосі приїхав на роботу. Але всі канали трублять в один голос, що вчитель хабарник, бо за гроші репетиторством займається.
небайдужа громадянка
Для Руслан: під час розслідування головне - не вийти на себе))))
Ганна
Для Руслан: А ще під суд або прокуратуру . А, взагалі, пішли ви зі своїми уроками під зад коліном. В наші посадові обов’язки не входить такий вид діяльності і в тарифікації такого урока не передбачено. А за любу додаткову роботу треба платити.
М
Для Ганна : чому Ви так відповідаєте "для Руслан", він вам не казав антикорупційні уроки проводити ,а міністр -Новосад. А як би Вам за такий урок заплатили - то , що Ви б дітям сказали ,що Ви би їм пояснили? Зараз Вас може те не стосується - то перепрошую ,я не знаю ,що Ви за вчитель? Але в мене таке до Вас ( взалі до вчителів)питання - подарунки - на день вчителя ,на день народження вчителю - це корупція? ,чи це -дяка батьків?Гроші кожен місяць на школу з учня ( не всі хотіли здавати) 20 грн - це на вашу думку корупція,чи так повинно бути ,бо тут Новосад говорить скільки виділяють на освіту - то ті гроші куди йдуть?
Коментувати