У МО вважають, що у школах мають навчати інфобезпеці

Міністр оборони наголошує на необхідності вивчення у школі принципів інформаційної безпеки

У МО вважають, що у школах мають навчати інфобезпеці

Міністр оборони Андрій Загороднюк наголошує на необхідності вивчення у школі принципів інформаційної та кібернетичної безпеки. Про це він сказав під час участі у щорічному Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, повідомляють у Міністерстві оборони.

Зокрема, виступаючи на панельній дискусії з тематики гібридного впливу та кіберзагроз Андрій Загороднюк наголосив на тому, що на сьогодні Україна є країною, яка не лише протистоїть збройній агресії, а фактично стала й «полем битви» і постійно відбиває атаки - як в інформаційному, так і в кібернетичному просторі.

«Ми постійно вчимося, багато чого знаємо і розуміємо. Ми вже навчилися відбивати такі атаки, але простір постійно розвивається, спонукаючи нас діяти набагато активніше. Сьогодні багато країн інвестують в розвиток кібернетичного напряму, але, на жаль, ми ніколи не будемо діяти швидше ніж ті, хто цілеспрямовано розробляє нові форми ведення інформаційних і кібернетичних війн. Тому єдиним можливим фактором спротиву є загальні зусилля країн, а також людей, які в них проживають, протистояти таким викликам», - зазначив Андрій Загороднюк.

На думку міністра, це має викладатися у школах, аби змалечку навчати громадян, як відрізняти правду від неправди, як перевіряти інформацію і дотримуватися «цифрової гігієни».

У якості прикладу Андрій Загороднюк навів досвід Бельгії, де наразі школярі проходять такі уроки і навчаються орієнтуватися в інформаційних потоках. Міністр оборони також підкреслив, що подібні приклади мають стати загальним підходом та однією зі складових загальної культури людей.

Освіта.ua
25.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Міністр фізкультури
А ще, щоб наша збірна з футболу і далі успішно виступала, пропоную замість уроків математики ввести уроки футболу. Навіщо дітям забивати голову дурними формулами. Хай, краще, зайвий раз побігають.
М
Такий зробити ляп, не знати , що в школі вчуть,- ото міністр?! ! ! Міністра треба , який працював вчителем спочатку і йшов вище .
Андрій Федоров
Для М: до чого тут вчитель - це виступ Міністра Оборони
М
Для Андрій Федоров : добре заголовок прочитайте : "МО вважають, що у школах мають навчати інфобезпеці" ; дальше читайте-"На думку міністра і т. д." ; Тепер читайте нижче відгук - в шкільному курсі інформатики ця.вивчається. Вчитель тут до того що міністер як би починала зі школи працювати і йшла вище по посаді - вона би знала , що робити і як! За пів року в міністерстві не знати які предмети викладаються в школі!
Коментувати
Бец
В першу чергу потрібно вимкнути укротелевізор і ти вже у безпеці.
Алевтина
Для Бец: Это точно!!! Один негатив,агрессия и русофобия.
Коментувати
Віктор Іценко
Пане міністр, в шкільному курсі інформатики ця тема вже вивчається в 5, 7, 9 класах. Та як модуль за вибором в 10-11 класах