Новосад: у школі мають вивчати сучасних письменників

За словами міністра, необхідно транслювати інші дискурси і патерни через шкільну літературу

Новосад: у школі мають вивчати сучасних письменників

Міністр освіти і науки Ганна Новосад висловила переконання, що до шкільного курсу з української літератури мають бути включені твори сучасних письменників. Про це вона сказала в інтерв'ю Цензор.нет, відповідаючи на запитання щодо наявності у шкільній програмі депресивних і нудних творів.

За словами Ганни Новосад, Міністерство освіти буде переглядати державні стандарти базової та старшої школи.

«Безперечно, це матиме свій вплив… Буде два нові стандарти, відповідно до яких будуть формуватися освітні програми, навчальні плани. І, безперечно, це також торкнеться літератури. Я вважаю, що в українську літературу мають входити більше сучасних письменників. Ми маємо відійти від традиції страждань всього українського народу, які ми транслюємо нашим дітям через українську літературу. Таким чином утверджуючи хибну тезу про те, що українці – це нація, яка приречена на страждання, сльози», - наголосила міністр.

Також вона зазначила, що необхідно транслювати інші дискурси і патерни через літературу.

Освіта.ua
20.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Л
Там думали об’єднувати більшу частину природничих предметів. А коли об’ єднають історії і літератури, адже перша фактично в старших класах вивчає одне й те саме, а друге "про все і ні про що", бо на виході так і виходить, і навіть літа не достасаиньо, щоб прочитати все те не скорочено. І поки мене тут не заганьбили, то подумайте, в деяких країнах історія викладається по принципу "в світі було ьк, а як же воно вплинуло на нас і що ж тоді у нас відбувалося"
8% ганьби
Боже, зайшов почитати новини про освіту, думав побачити адекватні думки людей. Та де там, порохоботи навіть сюди пролізли. Ви як таргани, вас навіть дихлофосом не виженеш, все гидете і гидете своїми вишкребними писками. Скоро Вашого вождя якщо не влада, то військові на гілляку повісять. Тому заспокойтеся, і мовчки покайтеся за підтримку антиукраїнського мародера. А по темі: то вважаю, що це зайве. Потрібно більш щільно вивчати класиків:Шевченко, Франко, твори Григорія Сковороди. Я б іще додав мемуари Петлюри та Скоропадського. А сучасники...Забужко, Жадан, чи прости Господи сепаратист Бузина з його "Вурдалаком"? Сучасна література незрівнянно більш низької якості порівнянно з літературою 19-го чи навіть 20-го століття.
Руслик
Для 8% ганьби: а твій вождь?
Р
А от ти явно нічого з цього не читал. І мемуари ні Петлюри, ні Скоропадського в житті не бачило, а про історію України від Грушевського, навіть в адаптованій версії знати не знаєш. Я б ще список поповнив би щоденниками "Марічки" (позивний), це дівчина з ОУН.
8% ганьби
Нам не так страшні московські воші, як українські гниди(с) У часи Петлюри такі як Порошенко та подібні йому, вже давно були б розстріляні за паплюження української ідеї та мародерство. До речі ваш вождь досі ходить молитися московським священиками? Все таки духовний сан диякона Московії дається пожиттєво, і від цього вже не відмиєшся. Ви такий із себе правильний українець та патріот я бачу, як воно дивитися в очі родичам загиблих на фронті, коли ви підтримуєте фактично організатора котлів?
Коментувати
Маринка
Ось під таким соусом - зробити літературу привабливішою для сучасних учнів - просто приберуть все, що стосується націєтворення, патріотизму та злочинів комуністів проти народу України. Бо ніхто і ніщо насправді не заважає учням на дозвіллі читати те, що їм подобається, і нерозумно робити письменників-класиків "несучасними", "незрозумілими" чи "винуватими" в тому, що нинішнє покоління дітей не любить читати. Хто не любить - той не читатиме НІЧОГО.
Viktor
Думаю, що Новосад права. Молодь любить драйв. Зараз школярів не цікавлять вівці, воли, кріпаки, вічний стогін....
Самсобіпрохвесор
Для Viktor: мене теж не цікавить, хто зараз біля керма влади, і чи є в них хоч якась освіта. Натомість зранку до вечора тільки про них: бубубубубу.... Маніпулятори чортові!!!
Віктор
Для Viktor: Підтримую !
Коментувати
Віра
Є класика, яку не можна викидати! Поверніть Багряного, Маланюка, усе, що вилучили Шевченкове та Франкове! Будемо релаксувати, коли не буде у владі таких безграмотних, як ця Новосад.
Olga
Для Віра: Здуріли зовсім! Кому потрібні Багряний та Маланюк, нудні психопати. Є доволі дитячих письменників, твори яких цікаві для дітей і зрозумілі.
Маринка
Для Ольги. Психопати ті, хто нищив нас, а не ті, хто про це пише. Ви, певно, нащадок тих, хто нищив українців.
Коментувати
М
Програму в школі потрібно міняти , не тільки літ.чит. В тому , що треба вводити твори і т. д. сучасних письменників також .Візьміть шкільну програму подивітсь , почитайте ,що діти мають вчити ,але вводити нове , щось міняти- треба все з головою. Батьки, діти , яких зараз ходять до школи мене зрозуміють. Краще поміняти , нове ввести в програму, щоб дітям було цікаво , а не не робити 12 років , вистачає вже тих 11 років .Музика до 4 класу- діти і так ходять в музичну, кому потрібно;минулого року 9 клас , трудове навчання ,6,7 урок , для чого ?Батьки,чиї діти ходять зараз до школи , знаєте що на тих уроках роблять , може то не у всіх школах, я говорю про школу ,де вчилися.
Мария
Для М: А що, ВСІ діти ходять до музичної школи? В школі ЗАГАЛЬНА ОСВІТА. і вона повинна бути ДЛЯ ВСІХ однаковою. Доречі, для тих батьків, хто не знає що входить в програму музичного мистецтва повідомляю, що часи співів на цілий урок однієї пісні УЖЕ ДАВНО ЗНИКЛИ! Уроки музичного мистецтва 1-7 класів включають в себе найцікавіші матеріали розвитку музичного мистецтва в різних країнах світу, знайомство з традиціями і фольк-культурою різних народів, знайомство з творчістю багатьох геніїв класичної, сучасної музики та видатних її виконавців, а також знайомство з архітектурою та скульптурою на прикладі видатних архітектурних споруд у вигляді оперних театрів, соборів, церков тощо. Уроки музичного мистецтва напрацьовують ДУХОВНИЙ СВІТ ВАШОЇ ДИТИНИ! А уроки трудового навчання в 9 класах не дають змоги ВИРОСТИ ВАШіМ ДІТЯМ ЛЕДАЩАМИ, і хоч трішечки навчитися працювати руками, бо ваші діточки у 9 класі своїми руками вміють тільки гратися на смартфоні.
М
Для Марія: кому треба , хто має можливість - той ходить в музичну. Хто казав ?, що загальна освіта не повинна бути Для Всіх не однакова - в тім річ , що однакова! ,а ще , цікава, в жітті пригодилася! Не знаю , що там входить в вашу програму , я знаю , що в нашу програму входило " приходив вчитель- про розвиток музичного мистецтва , там не було ні слова і.т.д.- якусь там пісню повторювали" . Знайомства з архітектурою та скульптурою на прикладі видатних архітектурних споруд і т.д.як Ви пишите , там ще є інший урок у 8 чи (і)9 класі, точно не памятаю- називається - мистецтво ( точно не скажу як урок називається) , на ньому вчили про архітектуру і скульптуру. Спитайте тут батьків, чи після тих уроків напрацювався Духовний Світ їхньої дитини , може Вашої, бо моєї ні! Про яке Ви тут трудове навчання говорити в 9 класі , я зараз говорю про дівчат , що вони робили минулого року на ньому. Два уроки 6- 7 останні , прийшла вчителька , 10 хв. посидіть і йдіть додому, або сиділи цілий урок , як коли- хто вишивав , хто- що , багато втікали ( правильно і зрозуміло як сказати , йшли без відпрошування додому) , дехто зразу відпрошувався .В кінці навчального року вчителька роздала кусочки панами ( матерія , на чому вишивають) , пару дітей вишивали самі, більшість - вишивали мами - це поздавали і мали оцінку.Моя дитина вміє вишивати , вишивати навчила я , а не в школі!А тепер мені скажіть , якщо вона - не любить вишивати - вона читає , їй це подобається , в математиці сильна - вона має на такий урок ходити і тратити свій час .Після такого уроку моя дитина не навчилася працювати руками, може ваша! Вже в таких класах дитина має вибирати , на який урок ходити , а на який - ні! Вчителю , йде стаж , зарплата . Ви напевно вчитель і боїтеся за свої години!
М
Для Марія: може ваші діточки в 9 класі вміють гратися на смарфоні , а мої діточки - виросли в селі - садять, сапають і копають , ще сіно возили !
Коментувати
Dima
Може й правильно? Час не стоїть на місці. Може спочатку стоїло глянути, які твори на які хочуть змінити? а не зразу "вівця". Зовсім неадекватна реакція.. щось їй старість мудрості й розуму не додає, а наоборот.
Alcor
І що ж пропонується викинути? Може Шевченка? Там же сплошні страждання! "Кавказ", "Сон", "Катерина"... Може Коцюбинського? "Тіні забутих предків"... Може Лесю Українку? "Contra spem spero"... Може Франка? "Мойсей"... Все ж таке "депресивне". А що залишимо? Пожрать, поржать, по@рать? Все в дусі 95 кварталу - надсміятися над святим, поблазнювати над високим, приколотися над духовним! Зато не депресивно! Зарано, пані Новосад всілася в міністерське крісло! Для того, щоб щось розуміти, треба багато чого пережити!
Учитель-батько
Твори, на яких виховувалися люди старшого покоління, - це твори з глибоким змістом. Мабуть, не хоче сучасна влада класичної української літератури, бо життя ХХІ століття в селах, окремих сім’ях сьогодні стає таким же, яке було в ХІХ ст. Є багаті і є бідні. Є пани (підприємці), на яких працюють кріпаки (простий люд), бо робочих місць обмаль, зарплата мізерна. Тож не хочуть чиновки показати, що сучасне життя докотилося до рівня життя ХІХ ст. Значить не потрібні твори, які проведеть паралель між двома епохами життя. Сумно, до чого ми дійшли. А діти як не читали, так і не будуть читати. Не у тіорах справа, а в кількості творів, які вивчаються. Діти сьогодні ослаблені, батьки зневірені. Лише діти з багатих сімей відчувають себе панками. Це видно на перервах і по одягу школярів, і по харчуванню, і навіть по обкладинках на зошитах та підручниках. Боляче. Сподівалися на краще, а маємо значно гірше...
Вчитель
Для Учитель-батько: А ще діти не вміють здійснювати елементарні математичні операції: множити чи ділити зручним способом, не знають тварин і рослин своєї місцевості, не розуміють суті основних законів фізики та хімії тощо. Бо все галопом, а навчання вимагає багаторазового повторювання, розвязання практичних задач, логічного мислення, пошукових дій мозку... Все це в наших дітей відібрали, відібрали батьки, коли казку лінувались діткам прочитати, а тицьнули в руки телефон з іграми, відібрала держава, коли склала непомірні програми з усіх предметів, крадуть і вчителі, бо неспроможні розвинути якісь навички з предмета і виконати програму - часу не вистачає не лише на закріплення, а і на одноразове пояснення. Ось тут і допомагають репетитори, додаючи час на вивчення предметів, той час, який дитина не спроможна сама позайматися, бо не привчена. Попросіть когось перемножити 64 на 25. Більшість зробить це з калькулятором, а можна 64 поділити 4 і помножити на 100. Мене цього вчили в школі, а зараз?
Коментувати
словесник
Пані Новосад, памятаєте, як казав Великий Кобзар: "Схаменіться люде, бо лихо вам буде". Може, варто прислухатися?
Афіногегитиможна
Від того, що будеш їсти гнилу картоплю, а вважатимеш, що високу кухню, легше не стане. Бо вже через кілька місяців вилізуть всі проблеми, пов’язані з недостачею вітамінів. Класичні твори - це як вітаміни, що підтримають здоров’я, коли будеш вживати фастфуд і нічого більше. Чим же завинив "Маленький грішник" чи "Морозенко", що треба позбавлятися таких творів? Сльозливо? Депресивно? Неактуальної? Давайте ж будемо прикрашати життя, говорячи, що наші предки були не кріпаками, а панами, їздили на бали у каретах, розважалися, програвали у карти цілі маєтки. А ті заробітчани, що ішли під дощем, ішли та йшли собі, зникаючи у безвість...це не про українців...це просто Коцюбинський розважався... Це його наснилося десь на Капрі.... Ой, накоєте біди, новобранці!
валіна
Для Афіногегитиможна: Так-так. Як це вже втілилося в дебільному серіалі "Кріпосна". Де пересолоденькнута брехлива реальність "про вишуканих панів" зображена для нерозвинутих мізків.
Коментувати
Лара Ф.
ОСЬ ВОНО. ПОЧАЛОСЯ. Недовго чекати прийшлося. Поперло 95 кварталом. Еге ж там веселіше.
Вчитель-КА
Правильно - треба вивчати гумор 95 кварталу)) У нас Новосад знову береться за передрукування підручників - золоте дно дляя збагачення чиновників освіти.
дотепно
А у нас є сучасні письменники рівня Франко, Шевченко, Сковорда. Покажіть де? Розсмішили.
М
Згідна з тим ,діти мають - в школі , вчити те, щоб потім в житті пригодилося ; читати- виносити з твору , мораль. 3 клас , літературне читання , казка"У царя трояна цапині вуха" . Мораль, яка? нічого не чув , нічого не бачив, довше проживеш.Якщо так вчити , наших дітей , то який закон , буде дальше так , як є - нічого не поміняється .
Коментувати
Светлана
Правильно, она сказала! Я - за! Очень многих писателей, нужно исключить из программы. Да и поэтов, тоже! У многих, длинные,тоскливые, нудные произведения. И когда читаешь, то на третьей странице, забываешь, что написано на первой.
Читач
Для Светлана: Наприклад. Який це такий твір, що читаючи третю сторінку, забуваєте , про що йде мова на першій.
Костюк галина
Для Светлана: Вся причина у вашій короткій пам’яті, пані Світлана. Пийте пігулки і читайте класику. Здоровші будете!
Для Светлана:
Таке можеш говорити про свою російську літературу, а до ураїнської - зась.
Коментувати
Вчитель
всі задумки молодої недоміністрині можна охарактеризувати словами класика нової української літератури Леся Подерев*янського -"Ху..ня"
Анастасія
Для Вчитель: Це точно! Не вистачало ще, щоб учні такі "твори" вивчали..
Коментувати
Правда!
Згоден! Тут у Подерев"янського ідеально про зе-команду: Повинні ми любити всіх підорасів, злодіїв, убивць. Бо кожний з них - народ, всі - богоносці.