В українських школярів розвиватимуть м’які навички

В Україні розпочалась робота із впровадження системи з розвитку м’яких навичок

В українських школярів розвиватимуть м’які навички

Впродовж 5 років 26 шкіл із різних областей країни впроваджуватимуть систему з розвитку м’яких навичок, соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning). Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною Новосад.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, м’які навички є невід’ємною складовою успішного навчання й обов’язковою компетентністю, якою має володіти випускник Нової української школи.

«Адже накопичувати знання з предметів сьогодні недостатньо, щоб реалізуватися свої вміння та стати успішним. Важливо також розуміти, що «м’які навички» є широким поняттям, яке передбачає вміння розв’язувати складні завдання, креативно і критично мислити, комунікувати і співпрацювати. Ми прагнемо, щоб такі навички пов’язували усі навчальні предмети, які нині викладаються в українських школах», - сказала міністр.

Також вона зазначила, оскільки СЕЕН є гнучкою та інклюзивною програмою, Міністерство освіти і науки хоче наповнити її кращими українськими практиками з урахуванням національних особливостей.

Для участі у програмі загалом було надіслано 182 заявки, серед яких було відібрано 26.

Представники цих закладів у жовтні пройшли перший тренінг з розробниками програми з Університету Еморі (США) та українськими експертами-консультантами. Автори програми очікують, що учасникам експерименту вдасться покращити академічну успішність, а також знизити рівень булінгу.

Окрім того, система СЕЕН має змінити загальну атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, навчання, одне до одного та до самих себе.

 

Освіта.ua
19.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Який жаль, Ганнусю, що, коли ти була малою, батьки не понадавали тобі по м’якому місцю.