Кількість вчителів є більшою, ніж потрібно, - міністр

Ганна Новосад зазначає, що кількість вчителів є більшою, ніж потрібно для контингенту учнів

Кількість вчителів є більшою, ніж потрібно, - міністр

Міністр освіти Ганна Новосад зазначає, що в Україні кількість вчителів є більшою, ніж потрібно для існуючого контингенту учнів. Про це вона сказала в ефірі «Сніданку 1+1», відповідаючи на запитання щодо закриття малокомплектних шкіл і переведення дітей до опорних шкіл.

«У нас дійсно є проблема, що кількість вчителів є більшою, ніж потрібно для того контингенту учнів, які є зараз. Безперечно це річ дуже непопулярна, проте ті вчителі, які працюють у селі, і дітей яких зараз возитимуть до опорних шкіл, їм потрібно буде додатково підвищувати кваліфікацію і перекваліфіковувати», - сказала міністр.

За її словами, відповідна робота має проводитись у співпраці Міністерства освіти та місцевих органів влади.

Освіта.ua
19.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ангеліна
Правда в тому що критично не вистачає вчителів, які реально можуть вчителів дітей. Якщо і їх скоротити- то діти взагалі будуть неосвідчені. Впринципі такими людьми легше керувати і використовувати як робочу силу....
Дмитро
Їм просто потрібні тільки гроші а Україна як країна непотрібна.вони всі тут лише на заробітках от і все.
Вова
Ану признавайтесь,зубожілі вчителі,хто голосував за ....?) .
Фізручка
Ну закриють мою школу, будуть возити дітей до опорної за 30 км. Залишуся я з чоловіком без роботи з 4 дітьми. двоє з них студенти .Покину село і поїду в інше де є школа, залишуться в селі старі батьки , а потім і нікого. Землю продамо. Ось вся правда про сільських вчителів , просто !!!! Все продумано владою до копійок.
Зоя
Нехай економлять гроші на депутатах. Чому не дітей і не вчителів везуть на навчання в Трускавець,даючи на тиждень більше тридцяти тисяч гривень??? А депутатів там навчають, щоб "культурно" відпочивали. Чи не є це "пиром во время чуми"? Знову і ця влада економить на простому народові, на учнях.Жаль. Що ще можна додати.
Inna
Вчителів мало,а не багато. Сільська школа. Опалення пічне. Нема газу в селі. Нема чим доїхати. Йти 1год50хв. Житла нема. Ви приїдете працювати в таку школу вчителем фізики?7кл-2год,8кл-2год,9кл-3год. Всього - 7год( це якщо всі класи повні) Гарні умови праці будуть, зарплата за 7годин космічна! Прогодуєш і себе, і сім’ю. Молодий вчитель не поїде. Хіба що вирішив не одружуватись, не спілкуватись з однолітками. А одружений з дітьми переїде? Варіант 2: Опорна школа. Фізика 14 годин(з астрономією). Йде в дикретну відпустку. В районі спеціаліста НЕМА. Дають місцевому математикові. Щоб підготуватись до одного уроку, людині, яка не володіє матеріалом треба виділити мінімум 3год. І так до кожного уроку. А тепер скажіть, чи затрачений на роботу час відповідає оплаті праці? Час - це гроші. Ти працюєш 14+14х3=56год, а оплата за 14год? Якісно провести 18уроків в тиждень - це міф. Ставка має бути не більше 10год, а заплата така, щоб хоча б на лікування вистачало, про годування сім’ї я взагалі мовчу.
Учитель
У мене таке враження, що освіту хочуть повністю знищити, а згодом і Україну. А що таке опорна школа! звіз вимучених дітей. Про який рівень знань ми говоримо. Спустіться і подивіться, що робиться в школах? Прикро слухати,що МОН заговорило про фінську освіту. Та нам далеко до фін. А як без зрізів, перевірок, моніторінгів, екзаменів, олімпіад... контролю!!!!
Учитель
Всі пишуть і чомусь обурються! Ви ще не зрозуміли, що на наших дітях хочуть зекономити гроші. От і все. Дуже просто. Школи позакривати, вчителів на біржу, залишити одну школу в радіусі 50 км і возити дітей, які будуть прокидатися о 5 годині і трястися в холодному, дірявому автобусі. Це ж на скільки зросте ефективність навчання!!! Але ж економія коштів понад усе!!! Вперед!!! До реформ!!!
учитель
Мені шкода нашу міністерку. Ви ж подумайте наскільки її зробили поганого у шкільні роки, що вона сьогодні на всіх учителях відіграється. Шановні працівники Департаменту освіти Вінницької ОДА! Перевірте, будь ласка, Ладижин і район. Подивіться до чого призвів низький рівень роботи вчителів. Вчтелі м.Ладижин! Як вам вдалося виховати таку ненавість до вчителів?
Антоніна Клименко
Кількість вчителів не може бути більшою, ніж потрібно. Кількість ставок учителів визначається за встановленими законами, постановами Уряду та наказами Мон нормативами залежно від кількості класів, їх наповнюваності, поділу на групи при вивченні окремих предметів та навчальних планів кожної школи, розробленими на основі державного стандарту Базового навчального плану. Згідно зі ст 14 закону "Про загальну середню освіту" наповнюваність учнів у класі може бути не менше 5 осіб. Тобто говорити про те, що у школах є зайві учителі, це безпідставно та незаконно. Жоден контролюючий фінансовий орган не дозволить утримувати зайву кількість ставок учителів. А проблему низької наповнюваності класів не вчителі створили, а політика та економічна ситуація в державі.
Witalina
Для Антоніна Клименко: Чому безпідставно??? Зараз так!!!! Але якщо скоротити школи ,де не має 25 учнв 5-9 класів, і 40учнів 10-11 класів,то , цілком "підставно.Так і буде. Ніхто нас слухати не буде! Чхати їм на нас і на наших дітей! Село НЕОБХІДНО ЗНИЩИТИ !! Землю підготувати допродажу!
Коментувати
Дарина
Давайте вже щиро! У нас давно працюючого населення з освітою забагато, того й "вичавлюють" то на базари торгувати, то за межі країни наймитувати. А дітлахів, взагалі, вчити - тільки гроші, що по своїх кишенях розіпхали, марно витрачати. Кріпакам освіта зайва!
школьник
Учителя - это бедные, несчастные люди! Вот пример вам. Сегодня наша англичанка чаю решила попить на уроке. Заварила, оставила на столе и вышла за конфеткой. А ученик (скотина такая) захотел мобилку зарядить. А розетка за учительским столом была. Пришлось ему стол этот чуть-чуть подвинуть. А чай то и пролился! Что тут было! Что было! Класс - вы не дети, а уроды конченые и т.д. А ученик с мобилкой тут же (с матюками) был отведен к завучу и строго наказан. Вот так то сейчас в школах. Трудно очень!
саша
Для школьник: не треба всіх однією міркою міряти. А то десь один вчитель щось не так зробить, а вині всі.
NT
А чого він поліз мобілку заряджати? От і проблема, дома потрібно, а не в школі.
Коментувати
Юрій
То кількість міністрів, депутатів та управлінь "є більшою, ніж потрібно". Який уряд вимагає закриття шкіл ? А зупинення фінансування ВНЗ ?
Вчитель
Пані Новосад!Ви ще трошки покеруєте, то вчителів в школах взагалі не буде! а рахуєте зайвих! Таке враження складається ,що МОН саме по собі, а школи так, поки що виживають. Але це не довго. Що Гриневич не розвалила , то розвалите!!! СХАМЕНІТЬСЯ!
unforgiven 2
Значна частина кваліфікованих учителів поїхали працювати за кордон ще при Гриневич, звичайно, не від хорошого життя. А Новосад пропонує розігнати тих, хто залишився, плюс закрити школи. Ось такі реФФорми на сьогоднішній день. Уряд Азірова відпочиває.
Местный
Для unforgiven 2: Вы и Вам подобные ещё будете плакать за "Урядом Азірова".
Янык
Для unforgiven 2: Допрыгались, обезьяны майдановские!!!
Ст
В мене при Азарову відпускні були 1200 доларів, при Порошенку і тепер - 500.... Із закриттям шкіл взагалі не буде... Яка ж зарплата у нашої міністерки?!)
Коментувати
Наталія
А чи не забагато учнів у міських школах на одного вчителя? Хай пані міністерка спробує навчити 32-38 дітей, перевірити їхні зошити вчасно, кожному приділити увагу, з батьками поспілкуватися, немислиму програму виконати! З кабінетів добре розмірковувати про те, чого не знаєш. Ганьба!
Для Ірини
А вона що в школі працювала? Чи хоча б в очі бачила і просто спілкувалась з живим школярем чи студентом.
Учителька
32-38 учнів - то ще добре, а як по 42 + серед них інклюзивники (без асистентів, бо з 5 класу їм асистента "не полагаєцця")
Коментувати
Oksana Loitarenko
і коли вони перекваліфікуються, їх стане менше? проблема, здається, в тому, що вчителів більше ніж потрібно, то хіба перекваліфікація її вирішить?
Оксана, вчитель з "села"
То працювати у селі на сьогодні - вирок? А дипломи вже до уваги не беруть??? То може треба університети поприкривати, щоб менше дипломів видавали, тобі не буде кого перекваліфіковувати, звільняти, реформувати...
Світлана
Для Оксана, вчитель з "села": А можливо потрібно аби вчителі які вже ледь ноги переставляють і мають проблеми з пам’яттю вже пішли на заслужегий відпочинок. А ті що з університетів мали б робочі місця.
Светлана Исаенко
ті що з університетів хотят работать в Министерстве! В крайнем случае, в теплом светлом офисе с чашечкой кофе и сигаретой. А на тех, кто ледь ноги переставляють держится еще современная школа! И молиться нужно за их здоровье и долгую работоспособность!
дшб
пенсіонери жаліються, як вони мають жити на малу пенсію, а молоді вчителі не те що пенсії, а й зарплати не мають, такі справи.
Коментувати
Юлія
Шановна пані меністерко!А як бути тим вчеталям,чиї школи підлягають реорганізації?Забезпечити роботою відділ освіти всих не зможе,бо у нас ,як Ви кажете "багато вчителів".Можливо в нас пенціонерів працюючих багато?Чому я чи хтось інший має лишитися без роботи,маючи двоє неповнолітніх дітей??? І зарплата,як Ви звикли казати на повну ставку не 7-8 тис ,а 5 і це при12-тирічному стажі...Якщо молодь розійдеться по іншим сферам діяльності,то гадаю,що через декілька років - це призведе до катастрофи в освіті...Чесно кажучи,я розчарована і обурена...
Akselrod
У нас багато дурнів, які керують краіною , зокрема Міносвіти . Якщо будем терпіти- нам хана!!! До єднання!!!! Борімося і пoборемо!!