В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, - міністр

Ганна Новосад вважає ймовірним перехід на контрактну основу роботи вчителів

В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, - міністр

Міністр освіти Ганна Новосад вважає ймовірним перехід роботи вчителів на контрактну основу . Про це вона сказала в інтерв'ю Цензор.Нет, відповідаючи на запитання щодо якості викладання в українських школах.

«Вчитель за бажанням може укладати контракт зі школою. В ідеалі з часом взагалі маємо перейти на контрактну основу роботи вчителів, де дуже чітко описуються обов’язки усіх сторін і права усіх сторін. Але що стосується якісного викладання, то дуже складно прописати до деталей у контракті, що ти маєш викладати на уроці. Як на мене, питання того, наскільки якісно і цікаво викладає вчитель – це також фактор постійного професійного зростання і підвищення кваліфікації вчителя», - сказала міністр освіти.

За її словами, необхідно побудувати систему, яка б давала вчителю можливості професійного зростання.

«Тому що дуже багато нарікань на те, що вчителі щось не так викладають, в тому числі з’являються через те, що у вчителів немає насправді доступу до сучасних професійних методик викладання, до сучасного змісту, який змінюється. От що вони вивчили в університеті 30 років тому, і що їм раз на 5 років вкладають в інституті післядипломної освіти в голову - те вони дуже часто і ретранслюють», - сказала Ганна Новосад.

Також вона наголосила, що Міністерство освіти рухається у напрямку, щоб у вчителів була можливість підвищувати свій фаховий рівень і отримувати нові і сучасні навички через неурядові організації і приватні ініціативи, які займаються промоцією освіти.

Освіта.ua
19.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Приберіть корупцію в освіті і школа оновиться автоматично.До відома ВСІМ. Примусити Новосад не тільки читати коментарі, але й створити спецкомісію по перевірці подібних фактів. Але це утопія. Причини не створення: 36тис. замала зарплата, пані на роздоріжжі у влаштуванні сімї. Місцеві повії освіти (моральний лик учителя на сьогодні надзвичайна рідкість) сьогодні спроможні зробити все-купити мінтівполіцаїв,відділ освіти, кишенькову зкурвлену профспілку, яка допоможе задушити любого нормального знаючого учителя. Вихід: ядро чесного та професійного колективу здатного на радикально-правові заходи, звільнитися з роботи, відшукати високопрофесійного адвоката. Факти. Далі названі особи -ризикніт подати на мене в суд. Вінницька, Погребищенський від.освіти. с.Павлівка-школа. Директор Синюченко Н.І.за рахунок порізки дерев на території шк. опалювала власне помешкання два роки, отримувала більше двох років кошти за рахунок Яновця С.А.,що числився техпрацівником(зараз учитель історії с.Вінницькі Хутори), приписи учнів-"мертвих душ", систематичні прогули уроків разом з учителем(геогр.біолог... .хімія.муз-41год.навант... аж,.зарпл.. більше 14тис.гр. педофілом, це чолвік директора-вища кат., старш. учитель), нач.від.осв. Бутенко З.М видавала накази заднім числом, оплачувала зарплату учителям за не прочитані години. Про все повідомлено нач.пол. майор Гавриш В.В(відбув на ротацію в м.Липовець) не було відкрито жодного кр.провадження. Висновки за вами-є у нас освіта з лицем чи мордою? Про які НУШі можна говорити? Я пройшов ПЕКЛО освіти і мене звільняли за невеликі вади слуху, а звільнили за "прогул" з 1.09 по 29.09 2015.З повагою до усіх чесних учителів Панасюк Ю.В. 0959069398.
спец
Люди та не слухайте базікання цієї зелені. Працюйте та й усе. Не заморочуйте собі голови. Саме головне - бережіть здоров’я.
ВЧИТЕЛЬ
Все, що робить нова міністерка та її старе оточення - сертифікації, атестації, а ще й тестування та кожного року набирати години-бали для подальшої атестації все це приниження для вчителів - але все банально просто великі гроші, бо тих дармоїдів, що засіли в міністерстві та наукових інститутах та видумують як ще закабалити вчителя потрібно годувати, а скоротили б їх ,а кошти повернули до шкіл було б краще. Новосад-мабуть ти взялася не за свою справу і поки не пізно піди...
Євген
в этой стране, шо?... одни дл...бы у власти. Оце та мвйдонули!... Майдонули Укрїну. И славу, и волю. Продали у МВФ укрїінців долю...
Воспоминания.
Може,з Міністрами теж підписувати контракт?. Так би й зробити Що оже вчитель показати за рік роботи? А вчителі-пенсіонери нехай мають 0, 5 ставки.
зоря
задача как сократить количество учителей ответ придумать новые условия работы для учителей под видом благих намерений и это в 29 лет воистину золотые головы
Марія
Який може бути контракт? А де тоді будуть відпустки та оздоровчі? Нехай пані міністерка так працює, а школі потрібна стабільність, спокійна систематична робота і термінове припинення експериментів над дітьми та знущань над вчителями.
Викладач
Для Марія:в вузах все на контрактах, все тоже самое, отпуски и оздоровительные, только постоянно в подвешенном состоянии, оставят или погонят, многие плюнули, ушли сами, старики работают, пенсия мизерная.
Коментувати
cos
Ганна Новосад- не заважайте вчителям працювати- не потрібно безкінця придумувати нові новації, які тільки погіршують кар’єрний ріст вчителя.Ви заважаєте його підвищувати. Краще подумайте про підвищення зарплат вчителям до 4000 доларів, які ви обіцяли до виборів. Чомусь про це вже забули, як вибори пройшли. Не продовжуйте політику Гриневич та Квіта- вони нищили українську освіту, та зробили вчителів рабами. Не знищуйте освіту, вона вже і так дуже розрушена після того, як Україна підтримала болонський процес. Ще до болонського процесу якась ще наука була, а зараз фактично все знищили. Вимоги тільки до вчителя ростуть. Краще би вимоги росли до міністрів та депутатів Верховної Ради України- це би було набагато краще.
На жаль
ЦЕ ПРОДОВЖЕННЯ ДУМКИ А коли приносиш заяву на звільнення, то такий скандал влаштовують з криком: "А Ви що, навіть, не доведете студентів, як Ви можете і т.д." В минулому році не могли оформити субсидії, бо зарплата була менше мінімальної. Це із свого досвіду. Є й такі, що отримують великі зарплати і контракти у них не на рік. Але - то по рекомендаціях, "не з вулиці" як виразився ректор, який кричав: "Людей надо брать не с улицы, не по расклеенным объявлениях на столбах". І це столиця. Скрізь бардак, хамство і знайомства. І це в усіх сферах та галузях, не тільки в освіті, бо НЕмає ЧЕСНИХ І СПРАВЕДЛИВИХ законів для людей і контролю за їх виконанням та покарання за не виконання. Нажаль, і з кожним новим президентом все гіршає, але ж ніхто із президентів себе не рекламував чесним вчителем історії ГОЛОБОРОДЬКОМ. Цікаво, а Новосад, теж має контракт максимум на рік без оплати відпускних, чи все таки, ми раби для такого новоспеченого і "досвідченого спеціаліста"?
На жаль
Приватні вузи і багато державних теж вже давно використовують практику роботи по контракту. Максимум - на рік, або на декілька місяців з виконанням повного річного навантаження, для того, щоб платити зарплату тільки за ці декілька місяців. Далі, якщо викладач НЕ своя людина, то контракт не продовжують, а беруть на роботу такого ж раба. Одні викладачі працюють декілька тижнів, інші - декілька місяців, бо зарплати платять вересень - травень тисяч так 4000, а січень та червень взагалі виходить біля 1000-1500, за липень-серпень - зарплати не платять.
Олекса Позняк
Для На жаль: ЩИРА ПРАВДА
Коментувати
Luna
Тобто найближче майбутнє бачу, приблизно, так. Перевели вчителя на контрактну форму роботи. Про відпускні можна забути (восени прийняли, наприкінці літа - звільнили), цілий навчальний рік по всіляких курсах за власний кошт, а потім не домовився з директоркою - не отримав роботу (хто буде дивитися на якість освіти при таких можливостях).
Ігор Дєдов
А в наказі буде прописано скільки хабаря буде брати директор школи щоб продовжити контракт?
Психолог
В ідеалі школа повинна забезпечити усім необхідним для виокнання посадових обов’язків. І коли педагоги будуть масово відмовлятись підписувати контракт у зв’язку з відсутністю матеріально-технічного забезпечення, а будуть отримувати кошти в центрах зайнятості у зв’язку із закінченням контракту та йти працювати в інші сфери, саме тоді Ваше Міністерство буде говорити, що не вистачає вчителів. Ганна Новосад підпише контаркт і працюватиме вчителем у звичайній школі.
Ганна
Для Психолог: її не візьмуть, немає педосвіти. Вона політолог, вбийте, не розумію, що це за професія
Коментувати
Ганна
При нинішній комунікації немає доступу до сучасного змісту і методик? Насправді міністриня думає, що на курсах нам щось вкладають в голови? 90 відсотків програми курсової перепідготовки є абсолютним баластом і витраченим часом. . Для того, щоб викладати за зміненими та оновленими програмами яких тільки методик не випробовуєш! А від різного виду тренінгів вже нудить, їй богу! Хто проводив моніторинг, скільки грошей витрачено на оновлення матеріальної бази шкіл? Маю на увазі обладнання для кабінетів. Не треба придумувати щось, є програма, а забезпечити її виконання вчитель не може тому, що відсутні прилади, реактиви тощо. І думати треба про це, а не про контракт для вчителя. Якраз на таку зарплату прямо черга бажаючих буде. І, правильно колега гоаорить, що вчитель на контракті попросить забезпечити умови своєї праці.
Лисогор Таміла Веніамінівна
Щодо контракту. А як тоді вирішити питання про громадські доручення: ведення засідань ШМО, обов"язки голови ПК, формування ЦЗ, а відкриті уроки, завідування кабінетами і т.д.
Саша
Я хотів би побачити атестат Ганни Новосад. В неї клепки не хватає і поваги до вчителів не має. Вона мабуть двієшниця. Це логічне пояснення з вчителівської сторони. Ганна Вам двійка. Вчителівство - це людский фактор, в якому не можливо поставити рамки. Діти самі вирішують гарний вяитель чи поганий і контракт цьому не допоможе.
Саша
Давайте тоді всім держ службовцям в контрактах пропишемо скільки вони повинні бути в кабінеті на роботі. Начнемо з депутатів і президента.
Саша
Тупа ідея... Вчитель у всіх країнах це держ службовець. Переведіть спочатку депутатів та контракт і всіх інших, а потім трогайте найнищі ланки.
Свiтлана
У наших міністрів дуже багато часу на всілякі вигадки типу абсолютно тупих критеріїв відповідності співробітника, замість того щоб нарешті зробити гідну мотивацію до праці. Адже саме вона буде спонукати співробітника до самовдосконалення. Що таке гідна мотивація? Заробітна ставка не менше 20000 грн., медична страховка, картка в спортклуб, нормальне робоче місце (не сидіти в тулупі через холод, мати комп’ютер, канцелярське знаряддя, туалет що змивається). Слабо таку реформу зробити? А це мінімум того, що потрібно було зробити ще багато років тому. Все що роблять в черговій новій владі, так це тільки скорочують зп та підвищують податки. Вибачте, пора вже звітувати не тільки громадянам перед державою, а й державі перед кожним громадянином. Я хочу знати куди йде кожна копійка моїх податків (як в Німеччині), щоб контролювати це свавілля "реформ". Бо коли кожен громадянин буде бачити на що пішли його гроші, то не потрібні теоретичні критерії.
Малютка
http://www.volynpost.com/news/152598-groshej-bilshe-ne-bude-chym-osoblyva-nova-systema-vyplaty-zarplaty-osvitianam