Osvita.ua Середня освіта В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, - міністр
В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, - міністр

Ганна Новосад вважає ймовірним перехід на контрактну основу роботи вчителів

В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, - міністр

Міністр освіти Ганна Новосад вважає ймовірним перехід роботи вчителів на контрактну основу . Про це вона сказала в інтерв'ю Цензор.Нет, відповідаючи на запитання щодо якості викладання в українських школах.

«Вчитель за бажанням може укладати контракт зі школою. В ідеалі з часом взагалі маємо перейти на контрактну основу роботи вчителів, де дуже чітко описуються обов’язки усіх сторін і права усіх сторін. Але що стосується якісного викладання, то дуже складно прописати до деталей у контракті, що ти маєш викладати на уроці. Як на мене, питання того, наскільки якісно і цікаво викладає вчитель – це також фактор постійного професійного зростання і підвищення кваліфікації вчителя», - сказала міністр освіти.

За її словами, необхідно побудувати систему, яка б давала вчителю можливості професійного зростання.

«Тому що дуже багато нарікань на те, що вчителі щось не так викладають, в тому числі з’являються через те, що у вчителів немає насправді доступу до сучасних професійних методик викладання, до сучасного змісту, який змінюється. От що вони вивчили в університеті 30 років тому, і що їм раз на 5 років вкладають в інституті післядипломної освіти в голову - те вони дуже часто і ретранслюють», - сказала Ганна Новосад.

Також вона наголосила, що Міністерство освіти рухається у напрямку, щоб у вчителів була можливість підвищувати свій фаховий рівень і отримувати нові і сучасні навички через неурядові організації і приватні ініціативи, які займаються промоцією освіти.

Освіта.ua
19.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
зоря
задача как сократить количество учителей ответ придумать новые условия работы для учителей под видом благих намерений и это в 29 лет воистину золотые головы
Марія
Який може бути контракт? А де тоді будуть відпустки та оздоровчі? Нехай пані міністерка так працює, а школі потрібна стабільність, спокійна систематична робота і термінове припинення експериментів над дітьми та знущань над вчителями.
cos
Ганна Новосад- не заважайте вчителям працювати- не потрібно безкінця придумувати нові новації, які тільки погіршують кар’єрний ріст вчителя.Ви заважаєте його підвищувати. Краще подумайте про підвищення зарплат вчителям до 4000 доларів, які ви обіцяли до виборів. Чомусь про це вже забули, як вибори пройшли. Не продовжуйте політику Гриневич та Квіта- вони нищили українську освіту, та зробили вчителів рабами. Не знищуйте освіту, вона вже і так дуже розрушена після того, як Україна підтримала болонський процес. Ще до болонського процесу якась ще наука була, а зараз фактично все знищили. Вимоги тільки до вчителя ростуть. Краще би вимоги росли до міністрів та депутатів Верховної Ради України- це би було набагато краще.
На жаль
ЦЕ ПРОДОВЖЕННЯ ДУМКИ А коли приносиш заяву на звільнення, то такий скандал влаштовують з криком: "А Ви що, навіть, не доведете студентів, як Ви можете і т.д." В минулому році не могли оформити субсидії, бо зарплата була менше мінімальної. Це із свого досвіду. Є й такі, що отримують великі зарплати і контракти у них не на рік. Але - то по рекомендаціях, "не з вулиці" як виразився ректор, який кричав: "Людей надо брать не с улицы, не по расклеенным объявлениях на столбах". І це столиця. Скрізь бардак, хамство і знайомства. І це в усіх сферах та галузях, не тільки в освіті, бо НЕмає ЧЕСНИХ І СПРАВЕДЛИВИХ законів для людей і контролю за їх виконанням та покарання за не виконання. Нажаль, і з кожним новим президентом все гіршає, але ж ніхто із президентів себе не рекламував чесним вчителем історії ГОЛОБОРОДЬКОМ. Цікаво, а Новосад, теж має контракт максимум на рік без оплати відпускних, чи все таки, ми раби для такого новоспеченого і "досвідченого спеціаліста"?
На жаль
Приватні вузи і багато державних теж вже давно використовують практику роботи по контракту. Максимум - на рік, або на декілька місяців з виконанням повного річного навантаження, для того, щоб платити зарплату тільки за ці декілька місяців. Далі, якщо викладач НЕ своя людина, то контракт не продовжують, а беруть на роботу такого ж раба. Одні викладачі працюють декілька тижнів, інші - декілька місяців, бо зарплати платять вересень - травень тисяч так 4000, а січень та червень взагалі виходить біля 1000-1500, за липень-серпень - зарплати не платять.
Олекса Позняк
Для На жаль: ЩИРА ПРАВДА
Коментувати
Luna
Тобто найближче майбутнє бачу, приблизно, так. Перевели вчителя на контрактну форму роботи. Про відпускні можна забути (восени прийняли, наприкінці літа - звільнили), цілий навчальний рік по всіляких курсах за власний кошт, а потім не домовився з директоркою - не отримав роботу (хто буде дивитися на якість освіти при таких можливостях).
Ігор Дєдов
А в наказі буде прописано скільки хабаря буде брати директор школи щоб продовжити контракт?
Психолог
В ідеалі школа повинна забезпечити усім необхідним для виокнання посадових обов’язків. І коли педагоги будуть масово відмовлятись підписувати контракт у зв’язку з відсутністю матеріально-технічного забезпечення, а будуть отримувати кошти в центрах зайнятості у зв’язку із закінченням контракту та йти працювати в інші сфери, саме тоді Ваше Міністерство буде говорити, що не вистачає вчителів. Ганна Новосад підпише контаркт і працюватиме вчителем у звичайній школі.
Ганна
Для Психолог: її не візьмуть, немає педосвіти. Вона політолог, вбийте, не розумію, що це за професія
Коментувати
Ганна
При нинішній комунікації немає доступу до сучасного змісту і методик? Насправді міністриня думає, що на курсах нам щось вкладають в голови? 90 відсотків програми курсової перепідготовки є абсолютним баластом і витраченим часом. . Для того, щоб викладати за зміненими та оновленими програмами яких тільки методик не випробовуєш! А від різного виду тренінгів вже нудить, їй богу! Хто проводив моніторинг, скільки грошей витрачено на оновлення матеріальної бази шкіл? Маю на увазі обладнання для кабінетів. Не треба придумувати щось, є програма, а забезпечити її виконання вчитель не може тому, що відсутні прилади, реактиви тощо. І думати треба про це, а не про контракт для вчителя. Якраз на таку зарплату прямо черга бажаючих буде. І, правильно колега гоаорить, що вчитель на контракті попросить забезпечити умови своєї праці.
Лисогор Таміла Веніамінівна
Щодо контракту. А як тоді вирішити питання про громадські доручення: ведення засідань ШМО, обов"язки голови ПК, формування ЦЗ, а відкриті уроки, завідування кабінетами і т.д.
Саша
Я хотів би побачити атестат Ганни Новосад. В неї клепки не хватає і поваги до вчителів не має. Вона мабуть двієшниця. Це логічне пояснення з вчителівської сторони. Ганна Вам двійка. Вчителівство - це людский фактор, в якому не можливо поставити рамки. Діти самі вирішують гарний вяитель чи поганий і контракт цьому не допоможе.
Саша
Давайте тоді всім держ службовцям в контрактах пропишемо скільки вони повинні бути в кабінеті на роботі. Начнемо з депутатів і президента.
Саша
Тупа ідея... Вчитель у всіх країнах це держ службовець. Переведіть спочатку депутатів та контракт і всіх інших, а потім трогайте найнищі ланки.
Свiтлана
У наших міністрів дуже багато часу на всілякі вигадки типу абсолютно тупих критеріїв відповідності співробітника, замість того щоб нарешті зробити гідну мотивацію до праці. Адже саме вона буде спонукати співробітника до самовдосконалення. Що таке гідна мотивація? Заробітна ставка не менше 20000 грн., медична страховка, картка в спортклуб, нормальне робоче місце (не сидіти в тулупі через холод, мати комп’ютер, канцелярське знаряддя, туалет що змивається). Слабо таку реформу зробити? А це мінімум того, що потрібно було зробити ще багато років тому. Все що роблять в черговій новій владі, так це тільки скорочують зп та підвищують податки. Вибачте, пора вже звітувати не тільки громадянам перед державою, а й державі перед кожним громадянином. Я хочу знати куди йде кожна копійка моїх податків (як в Німеччині), щоб контролювати це свавілля "реформ". Бо коли кожен громадянин буде бачити на що пішли його гроші, то не потрібні теоретичні критерії.
Малютка
http://www.volynpost.com/news/152598-groshej-bilshe-ne-bude-chym-osoblyva-nova-systema-vyplaty-zarplaty-osvitianam
unforgiven 2
В ідеалі зарплату міністру освіти і науки України повинен призначати не кабінет міністрів, а український народ.
Олекса Позняк
Для unforgiven 2: їй без зарплати заносять мішками
Коментувати
Марія
Вчитель - це найголовніша професія тому, що в їхніх руках наше майбутнє, це наші дітки і замість того щоб підвищити їм зарплати, щоб вони змогли жити а не виживати, в нас щось видумовують. Та за такі зарплати вчитель має лише прийти в клас і прочитати тему, а не псувати нерви з дітками який батьки просто не виховують, зате від учителя все вимагають, він їм у всьому зобов’язаний. Я це пишу так як в мене дитина ходить в третій клас і коли бачу які діти і скільки вчитель тратить нервів, то скажу великий вам уклін і сподіваюся, що наша влада буде розумною і підтримає вчителів, а не буде давати права лише дітям, які сидять у вчителів на головах.
Новосадша
Для Марії (вчительки): "хвали мене мій ротику, хвали"
Местный
Для Марія: "Та за такі зарплати вчитель має лише прийти в клас і прочитати тему, а не псувати нерви з дітками який батьки просто не виховують, " - вот так и делаю и всех призываю так делать.
Коментувати
Малютка
Реформа освіти полягає у скороченні кількості вчителів і шкіл, якщо ви ще це не зрозуміли. Це означає збільшення навантаження на вчителів, закриття сільських шкіл, збільшення учнів у класі. Як діти з села будуть у зимку добиратися до переповненої школи? Не думаю, що дітям нададуть транспортні можливості.
Малютка
Олю, невже ви думаєте, що вчителі будуть бігти працювати в школу? За умов зменшення ставок в школах і збільшення навантаження на одного вчителя, працівники освіти перетворюються на рабів. Ви навіть не уявляєте, що відбудеться у громадських школах. І будете Ви шукати для своєї дитини приватні школи з високою оплатою за навчання, щоб в класі було не 50 учнів а хоча 20. Булінг в школах громадських розквітне ще більше. Ви бачите коренем зла вчителів. Приписуєте їм хабарництво. І вважаєте, що учень має достатню компетентність оцінити професійний рівень вчителя? Тоді навіщо Вашим дітям вчителі, якщо вони вже можуть оцінити компетентність вчителя їм не треба ходити до школи.
Вчитель
Дайте вчителю зарплату як в депутатів чи суддів , тоді він не буде тримати три свині два коня і гектар городу щоб вижити, а буде вдосконалюватися і думати як цікаво провести урок. Тоді можна і вимагати якість освіти. Не ті часи щоб працювати за ідею на інтузіазмі і патріотизмі. Від цього ситий не будеш і на відпочинок за море не поїдеш. В селі немає альтернативи, працюють на пів ставки бо немає куди дітися. Влітку їдуть на заробітки до Польщі бо не вистачає щоб жити і вчити своїх дітей чи то на ремонт чи щось інше земне. В містах здібні викладачі вчителями не працюють бо є куди піти за достойну оплату. Є вибір... Одним словом хочете результат, платіть достойно.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!