Дослідження PISA покаже якість нашої школи, - Новосад

Результати міжнародного дослідження якості освіти PISA будуть оприлюднені 3 грудня

Дослідження PISA покаже якість нашої школи, - Новосад

Результати порівняльного дослідження якості освіти PISA стануть відправною точкою для вимірювання змін у шкільній освіті. Про це заявила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час презентації «Ресурси PISA для сучасного вчителя – відповідального професіонала».

За словами міністра, результати міжнародного порівняльного дослідження якості освіти PISA будуть оприлюднені 3 грудня.

«Ми зможемо побачити позицію нашої освітньої системи, поглянути на наші слабкі та сильні сторони. Важливо, що це дослідження покаже якість нашої школи, якої ще не торкнулась освітня реформа: учасниками дослідження є 15-річні школярі, а наразі реформа НУШ охопила лише перші 2 класи. 3 грудня ми отримаємо відправну точку, за допомогою якої зможемо вимірювати наші успіхи надалі», – зазначила міністр.

Вона також наголосила, що результати PISA дадуть ґрунтовне розуміння того, що саме потрібно буде покращити у базовій школі.

«Унікальність PISA в тому, що оцінюється не база знань, а вміння застосовувати їх на практиці. Наша система освіти донедавна здебільшого орієнтувалась на теорію, але не на практику. І відхід від теоретизації знань і перехід до компетентнісного навчання – це саме те, що лежить в основі Нової української школи», – повідомила Ганна Новосад.

Як відомо, PISA – програма міжнародного порівняльного дослідження якості освіти, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку. PISA не дає оцінку учням, а перевіряє їхню здатність користуватись знаннями й уміннями, отриманими в школі.

Україна в 2018 році вперше взяла участь у повноцінному оцінюванні PISA.

Освіта.ua
18.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Учні не вмотивовані до навчання. Вчитель як один у полі воїн. Що він може зробити, якщо переважна більшість учнів не має бажання навчатися. Це страшно! Раніше хоч декілька учнів у кожному класі були з задатками інтелектуальних здібностей. Зараз спостерігаємо повне отупіння і абсолютну байдужість дітей до всієї наукової інформації. Та ви самі почитайте нові підручники за "оновленими!" програмами, на третьому абзаці знудить. В дітей спрацьовує захисна реакція. Як так можна було знищити цікаві і доступні предмети, зокрема - природничі?
маємотещомаємо
Нічого ваша піза не покаже. наші шкільні програми не побудовані під її вимоги. Але це нікого не цікавить: вчителі знову будуть крайні.
unforgiven 2
PISA покаже, що українській школі PISдA. А що ви хотіли при таких міністрах, які жодного дня не працювали в школі і лише використовують популізм, а не реальні методи навчання та виховання дітей?
совесть
Розумієте, п. Новосад, ми побачимо місце нашої країни серед тих, хто брав у цьому дослідженні участь. І все. Як почнемо тренувати дітей виконувати такі завдання, результат покращиться. Але тренувати! у нас талановиті діти, але з такою економікою, відсутністю роботи, оплатою праці людей, які заробляють мізками (не крадуть, а заробляють! не порушують закон , а чесно працюють), діти не бачать потреби напружуватися в навчанні. Давайте без пафоса. Туалети в школах спочатку зробімо для всіх учнів, а вже потім про те, що ми посередині рейтингу за pisa. Чи є така залежність: чим довше країна в піза, тим заможніші її громадяни? Успіхів нам і нашим дітям! Без пафосу!
Сергей Лимонов
Зарплату платіть цивілізовану педагогам- а не крадіям- бюрокаратам - депутатам з 9 річною освітою! А то все збираються перевіряти рядових вчителів- то Писа - то НУШ - то ше якась холєра!
Вася
А яка "ПІЗА" покаже якість наших освітніх чиновників і міністра (їх досвід роботи в школі, якість їх вищої освіти, та ін.)?
Л
Для Вася:Повністю підтримую. Де ж та " ПІЗА" для наших " ВЕЛИКОМУДРИХ МІНІСТЕРОК", які ЖОДНОГО ДНЯ НЕ ПРАЦЮВАЛИ В ШКОЛІ ???
Коментувати
оксана
це прекрасно,що діти питають,що таке пюпітр. набагато гірше, що вони НЕ ПИТАЮТЬ НІЧОГО, НАВІТЬ, ЯКЩО чують слово вперше. коли їм не потрібно знати, ні що воно означає, ні коли його вживати. прочитали і добре. так що радійте, що у вас учні, які питають - це головна рушійна сила пізнання.
Женя
Для оксана: сила не в тому, щоб розжувати і покласти в рот, особливо, коли Інтернет тільки для Лайків. А учні бувають різні, як 20 років тому, так і зараз. А засмикана (учнями-запитайлами, батьками-невігласами, вампіричною адміністрацією) з усіх боків вчителька в 50 років стає старою, і їй вже не потрібні додаткові 21000 в кінці року?
Ігор
Для оксана: Давайте доплачувати учням за те, що вони ще питають.
Коментувати
Любо-мило
А чим же відрізнялися 15-річні школярі, скажімо, 20-30 років тому, в яких були знання шкільні з теорією, від нинішніх, що вміють (читай, повинні вміти) їх, ті знання, застосовувати на практиці? Але чомусь, маючи на руках потужні гаджети із доступом у Всесвіт сюхвилинно, ось такі 15-річні, нинішні, питають вчителя принагідно: "А що таке пюпітр?" Бо, бачте, у вправі з укр.мови зустрілося це слово!..