У Мінкультури пропонують ввести ЗНО з медіаграмотності

Частина ЗНО або ж окремий шкільний іспит мають бути присвячені медіаграмотності

У Мінкультури пропонують ввести ЗНО з медіаграмотності

У Міністерстві культури, молоді та спорту вважають, що частина зовнішнього незалежного оцінювання або ж окремий шкільний іспит мають бути присвячені медіаграмотності.

Про це сказав міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський під час публічної дискусії в Укрінформі на тему: «Свобода слова, захист журналістів та інформаційного простору України від дезінформації (маніпуляції та фейків)».

«Ідея є. Її ще, напевно, зарано вголос проговорювати. Але ми вважаємо, що країна, яка знаходиться в епіцентрі такої потужної інформаційної війни, як наша, повинна займатися цим питанням (медіаграмотності - ред.), починаючи зі школи», - сказав Бородянський.

За його словами, у людини має бути розуміння, як залишатись убезпеченим в інформаційному просторі.

«ЗНО або такого тесту, який є фінальним у школі, повинне бути розуміння людиною, як залишатись убезпеченим в інформаційному просторі. І озвучу не обговорену поки що з Міністерством освіти сентенцію, тому це дуже-дуже наперед, але в принципі я вважаю, що частиною ЗНО або такого тесту, який є фінальним у школі, повинне бути розуміння людиною, як залишатись убезпеченим в інформаційному просторі. Тому ЗНО - це дуже потужний інструмент у цьому випадку. Але його треба обережно використовувати, і ми це теж розуміємо. Тому поки це лише ідея - не більше й не менше того», - пояснив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Освіта.ua
15.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прав
На опыте брехливых и фейкомётных укрсми будут учить медиаграмотности???ню ню....
cos
Пропоную ввести ЗНО на чиновництво і депутатство. Не склав (ла)- забираються всі гроші, дорогі автомобілі, квартири які є у чиновників, та ще й позбавлення депутатського мандату, а виплачувати таким особам мінімалку. Склали ЗНО- надбавка 500 гривень до заробітної плати.
Федя
Для cos: Да они там " наверху" просто зажрались. Сталина на них нет,
Коментувати
Воспоминания.
Краще б Мистецтво в ЗНО було в повному обсязі. А то діти елементарних пам`яток мистецтва не знають: ані всесвітнього, ані українського
Африка- вот их цель
Для Воспоминания.: Дети так и говорят:" А зачем мне это знать? Нам важны предметы,по которым сдаётся ЗНО" Да и вообще. В НУШ музыку ведут уже не специалисты,потому что интегрировали изо и музыку. Учителям музыки можно увольняться. Наши " горе- правители" хотят у нас Африку,чтобы легче было управлять манкуртами.
Коментувати
Алексей
Вот же дебилов набралось там наверху... Или они просто под дурачков косят??? Давайте введем ещё ЗНО с правил поведения, чтоб не мусорили на улице. А ещё лучше ЗНО с взятничества, как надо народные денюшки пилить наверху аккуратненько. И т.д и т.п.
О.В. Тягло
Ідея слушна. Але державна система освіти зазвичай дуже інерційна... А потім - тут йдеться про іспити, а вчити хто і як буде? Так чи інакше, з цього приводу можна подивитися мій текст: "К проблеме безопасности потребления информации" за адресою - https://www.researchgate.net/publication/337151604_K_probleme_bezopasnosti_potreblenia_informacii
Вова
Кожен день-нові ввєдєнія))).Немає межі фантазії нашим новим реформаторам! Що взавтра вони ще придумають-страшно уявити
Ігор Дєдов
Хай міністр культури в своїй галузі наводить порядок а освітяни якось самі розберуться, не вистачало ще щоб ветеринари і зоотехніки вказували як проводити реформи в освіті
Ще  не всі африканські країни ми об
Ще треба ЗНО з футуристики, гіперлупи і правового бульбуляторства, це самі ті предмети які наблизять нас до сузір*я Альдебарана, можна назвати іншим словом(ЄС)