Професія вчителя поступово починає бути творчою, - Новосад

За словами міністра, учитель має можливість самостійно конструювати уроки та навчальні плани

Професія вчителя поступово починає бути творчою, - Новосад

Міністр освіти і науки Ганна Новосад підкреслює, що професія вчителя поступово починає бути творчою. Про це вона сказала в інтерв'ю Цензор.нет.

«Вчитель тепер поступово починає бути дійсно творчою професією, в межах якої він чи вона має можливість самому конструювати уроки, навчальні плани. Самому вирішувати, а не чекати, поки міністерство спустить якийсь план. Зараз ці перепони зняті. Але вони дуже часто залишаються в головах», - зазначає міністр.

За її словами, для того, щоб змінилась ментальність, необхідний час.

«Другий важливий інструмент – це професійне зростання вчителів. Яке має мотивувати їх в тому числі до кращої роботи. Але казати, що можливо 100-відсотково професійно зростати в межах також такої державної системи – було б теж нечесно. Адже говорити, що наші інститути, які підвищують кваліфікацію, є натхненниками, - теж було б нечесно. Тому, повертаючись до закону про освіту й інших нормативних актів на його виконання, хочу сказати: вони дають можливість з 2020-го року дати учителям можливість підвищувати власну кваліфікацію в неурядових організаціях, громадських спілках, організаціях, в якихось приватних установах», - сказала Ганна Новосад.

Вона також висловила переконання, що підвищення кваліфікації в неурядових організаціях може бути ефективнішим.

«У мене є така думка, що вони дадуть вам кращу якість послуг. Яка вас більше мотивуватиме до професійного зростання, надихатиме, професійно підтримуватиме краще, ніж деякі наші державні установи», - зауважила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
13.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Українець
Почитайте, як міністр освіти висловлює свої думки, зверніть увагу на побудову речень, на логічну послідовність і т.д. А тепер згадайте вимоги до власного висловлення учнів на ЗНО з укр.мови. Агов, перевіряючі ЗНО, перевірте висловлення Новосад. Чи є хоча б 1 бал у міністерки?
Олекса
Стою на асфальті я в лижі обутий, чи то лижі не їдуть, чи то я вже міністр. Інші слова на думку не приходять. Як далеко наша міністерка від освіти, просто міністерський "Лунтик".
Методист
Вибачайте на слові, але при одному лише прізвищі Новосад наших учителів починає трясти. Появляється алергія на УСЕ, що Вона пропонує. Самі вимоги, а де все інше? ВИКОНУЙТЕ, ТВОРІТЬ, а там якось буде. Згадуються слова :"Спочатку гроші, а потім стільці". У нашій освіті усе і далі на творчості і "любові " учителя. Дуже важко працювати!!! Та хіба це робота??? Лише вимоги...
Петро Дмитрович
Я наперед прошу пробачення, але що вона мекає? У нас середня з/п вчителя менша за середню по Україні майже на 50%. (7500 грн. проти 11000, а в Києві - 16000 грн.) Ніде в нормальних державах такого немає. Навіть у РФ середня вчительська зарплата як мінімум дорівнює середній по державі, але здебільшого - вища. А творчість наших бідних вчителів полягяє в тому, щоб на цю з/п паперу на ваші папірці накупити, щоб картриджі заправити, диски купити... Бо всяку роботу, яку вчитель зробив з учнями, їм подавай у друкованому та електронному вигляді. А які вимоги до оформлення!? Жах. Якщо вчитель не філолог - наймай, інакше даремно переводив час. Якщо те, що написав "самовидець" - правда, то такого міністра треба просто засвистувати, щоб бігла і спотикалася...
Василь Ластовецький
Картинку вдалу підібрали: творчий учитель 21 століття біля дошки з крейдою :) Я би ще гаманець з кількома гривнями біля крейди розташував.
Самовидець
Спустіть вже хтось гарну дівчинку Аню Новосад з рожевої хмаринки! І не буде вона спілкуватися зі звичайними вчителями, бо некомпетентна в рутинних питаннях шкільного життя. На минулому тижні вона була в дитсадку села Обухівка Дніпропетровської оласті. Рознарядка була такою: мінімум директорів, питання лише заготовлені, боже збав про нашумілу реформу оплати праці спитати. Я більше скажу- не запросили сільського голову Обухівки! Дядько ледь не луснув від обурення!) Ну, а пані Аня гарно прочитала слайди презентації ні про що і швиденько її вивезли, щоб не травмувати ніжну душу міністерки.
Юля
Для Самовидець: Ничего себе! Дожили! Министр- фейк)
викладач
Для Методист: У нас вся держава - це суцільний ФЕЙК.
Коментувати
unforgiven 2
Якби прибрали конкурси, паралімпіади і цілу низку звітів та інших непотрібних паперів, то професія вчителя була б, дійсно, творчою. При нинішній системі вся творчість учителя працює на перевіряючого, а не на навчання та виховання дітей.
Родион
Підвищення кваліфікації в неурядових організаціях? Черговий дерибан бюджетних коштів. Освітянські чиновники навідкривають приватних фірмочок по продажі сертифікатів, та інших, ними придуманих бумажульок. Не обійдеться і без відкатів начальникам відділів освіти в сільських районах та директорам шкіл в містах. І поїде вчитель підвищуватись туди куди скажуть.
Та яка різниця
Реальних проблем купа. На вирішення яких чекають учителі! Пані Новосад поспілкуватись би з простими учителями та в неофіційній обстановці, а тоді взятись за роботу і вирішити якусь конкретну проблему! Хоча б ОДНУ!!! Ну, щоб зарплатню відпрацьювати. От склала б список тих організацій, яким держава надала право видавати сертифікати учителям. Бо сьогодні учителі кинулись хто куди може, щоб набрати необхідні щорічні години... Методкабінети місцеві взялись надавати якісь сумнівні послуги... Відкати, думаю, навчились отримувати від лекторів. А учителі платять за 4 години занять ( в сертифікаті 8-12) по 200 грн.
Местный
"Творческие" нищие рабы - звучит круто. Каждую неделю готовлюсь к очередным проверкам администрации учебного заведения. Проверка на проверке... про какое творчество идёт речь?
Людмила
До всього іншого ще додали "творчу роботу" - складання планів та програм. Дуже "поменшало" завдань, додалося "творчості".
Министра- на работу в школу!
Проработала 20 лет в школе. Сначала всё было творчески,горела. С началом реформ,когда каждый год менялись программы,учебники( утрирую), бумажек бюрократических добавилось в миллионы раз, воспит.мероприятия для показухи стало нужно подтверждать фото и видеосъёмками и много чего другого, - запал пропал. И не только у меня . А когда добавили спецстаж( 30 лет) для пенсии по выслуге- стала понимать,что надо,наверное,уходить на другую работу. Творчество не нужно,да и заниматься им просто стало некогда.
Іван Іванович
Таке враження, що ця молода особа абсолютно не володіє інформацією. Наприклад, у Вінницькій області будь-які альтернативи ВАНО навіть не розглядаються. Ви там вже зверху домовтесь, щоб хоч одинаково висловлюватись і перестати вводити людей в оману.
Петро
Также выраженная, до Новосад не пощастило зі школою та вчителями. І на її думку саме вона з попередньою командою, впроваджуючи ідеї попередньої міністерки зробить краще.
Світлана
А громадські спілкі та неурядові організації повинні давати сертифікати? Чи мені і так повірять?)
непереймайтесь
На превеликий жаль, баришня не в темі...І чого її поставили освітою керувати? Хай би,може, консьєржкою працювала? На більше не тягне.
Ігор Дєдов
Вчителі творять навчальні плани. Складається враження що хтось не знає що таке навчальні плани. Навчальні плани це перелік предметів з кількістю годин у кожному класі з варіативної та інваріантної частини які затверджує міносвіти. Очевидно хтось хотів сказати поурочні плани а назвав навчальними.
Роман
Ніякої особливої зміни в школах не помітив. Яка творчість, якщо директори - хапуги встановили в школах авторитарний режим. Вчителі не те, що академічної свободи, але і просто власної думки висловити не сміють тому, що якщо не відповідає директорській то реакція зменшення навантаження на користь " приближенных", які вміло лежить директорську дупу. Директори пенсіонери це основна причина збереження казерменного, авторитарного порядку в школах.
Татяна
Для Роман: Це правда!
Коментувати
Петро
Повна дурня. Потопаєш в паперах, гноблять за те, що дітям пофіг навчання і погано складуть ЗНО. Курси - повний дибілізм, нічого нового . І думай як прожити на уявну для міністра зарплату , ото творчість
викладач
Для Петро: Ці щорічні курси підвищення кваліфікації придумали спеціально. щоб робити собі гроші за рахунок дуже "збагатілих" вчителів. Ціни ростуть, а грошенята течуть до кишень ділків від освіти. Черговий "лохотрон" від МОН.
Коментувати
Гость12
Ещё и мотивация для творчества какая у учителя, ого-го, при зарплате 7 тыс грн и то, не у всех. И это на фоне жалоб депутатов ( с фальсифицированным образованием МАУП, а у некоторых вообще никакого), что им нужно 100 тыс грн в месяц. Позорище.