Поєднання НУШ і дошкілля є одним із пріоритетів, - міністр

Зміни мають відбуватись через зміст, нові методики та якісне підвищення кваліфікації

Поєднання НУШ і дошкілля є одним із пріоритетів, - міністр

Зарплата вихователям мусить зрости, а зміст та методики дошкільної освіти змінитись так, щоб діти особистісно були готові до навчання в Новій українській школі. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад під час святкування Дня дошкільної освіти.

«Я хочу вам подякувати за те, що ви робите одне із найскладніших завдань у нашій освіті. Ви першими приймаєте дітей у систему освіти, ви першими починаєте плекати в них особисті якості та компетентності. Як на мене, у нас у суспільстві є певний перекіс у сприйнятті дошкільної освіти як чогось другорядного, необов’язкового, як чогось, що має менше цінуватись, ніж шкільна та вища освіта. На мою думку, нашим спільним завданням має стати саме зміна цього сприйняття дошкілля, адже воно є початком дороги кожної дитини в освіті», — зазначила Ганна Новосад.

Вона наголосила, що дошкільна освіта має стати одним з пріоритетів уряду і парламенту.

«Ми вже зараз бачимо, що до школи приходять діти, які особистісно не готові до неї. Без виправлення цієї ситуації ми не можемо говорити про успішну Нову українську школу. А тому поєднати логічно НУШ з дошкіллям я вважаю одним із наших пріоритетів. Ці зміни мають відбуватися через зміст, через нові методики викладання та якісне підвищення кваліфікації для вас — вихователів та керівників садків. Це те, що б ми хотіли разом із вами напрацювати і впроваджувати», — підкреслила Новосад.

На думку міністра, щоб зміни були ефективними, вони мають відповідати на найбільш нагальні виклики, які ми сьогодні маємо, а також напрацьовуватися спільно з практиками.

«Зміни мають відбутися не на словах. Разом із вами ми маємо знайти шляхи, якими вирішимо найбільш нагальні проблеми. Наприклад, престижність вашої праці, адже, будемо відверті, у нас вихователі та керівники дошкільних закладів отримують необгрунтовано, несправедливо низьку заробітну плату. І це те, що ми дуже хотіли би змінювати», — зазначила Ганна Новосад.

Освіта.ua
27.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поля
В саду работают не только воспитатели, объясните ей кто-нибудь. Потому как отпуск увеличили до учительского только воспитателям, а об остальных педагогах, работающих в саду, вытерли ноги.
Кульбіт
Правильно діє міністр охорони здоровя - всіх соросовців пані смерть виганяє з міністерства !! У Моні таке шобло зібралося- директорати різні , всі працюють на розвал!!! Та й сама Наша Аня така сама!!
Сергей
Но ведь это глупость - забирать у детей детство ради подготовки к школе. Что дальше - будем в яслях готовить для дошкольных учреждений? Интересно, у нее есть свой ребенок? Вспомним, что гении учились до 11-12 лет дома, и только потом попадали в гимназии. P.S. Почему к школе надо готовиться, а к должности министра образования не нужно? Почему для преподавания в высшей школе надо защищаться и печататься в скопус, а чтобы руководить преподавателями надо быть просто девочкой-овечкой Зе с дипломом политолога? Опустили ниже плинтуса всю научную общественность Украины.
Ганьба Зе
Призначення нового міністра= це повна зневага до мільонів освітян! На тобі , боже, що мені негоже!! Криза в галузі , потрібні сильні, креативні , досвідчені фахівці. Натомість призначили пусте місце. Мало того, вони із заступником Стадним все роблять для розвала вищоі школи . Ініціюють зниження числа студентів , котрі отримують стипендію до 5%( нині 45%, а було - 70%). Просять мінфін скоротити фінансування університетів.Ганьба!!