2020 рік стане роком аудиту в школах, -  голова Держслужби

За словами голови Держслужби якості освіти Руслана Гурака, необхідно зробити інституційний аудит трендом

2020 рік стане роком аудиту в школах, - голова Держслужби

Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак висловив сподівання, що наступний рік стане роком інституційного аудиту в школах. Про це він сказав під час семінару, що був присвячений оцінюванню діяльності шкіл.

«До кінця цього року ми знатимемо історії успіху шкіл, які пройдуть інституційний аудит. Кожна з цих шкіл отримає рекомендації щодо удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Відтак, ми сподіваємося, що 2020 рік стане роком інституційного аудиту в школах», - сказав голова Державної служби якості освіти.

На семінарі також виступили заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки Ондржей Андрис, який представив розуміння якісної школи та підходи до її оцінювання в Чехії.

Як відомо, цього року набув чинності Порядок проведення інституційного аудиту закладів середньої освіти, що фактично запускає принципово новий підхід до оцінювання якості освітньої діяльності у школах України.

Інституційний аудит шкіл: запитання і відповіді

Освіта.ua
27.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
батько
Я за аудит. Є такі школи, де вчителі майже не ходять на уроки. Підготовку до екзаменів і ЗНО не ведуть. Діти бігають за вчителем, щоб він підтягнув по тому чи іншому предмету з таким навчанням краще навчатися як кажуть "гугл в помощь". томудобре було б по результатами поганого ЗНО штрафувати вчителя за некомпетентність, якщо діти здали гарно ЗНО то надавати премію . Можливо тоді б відповідальніше ставилися до своїх обовязків.!
Вчитель
Для батько: Хочу в таку школу, де "діти бігають за вчителем, щоб він підтягнув")
Учитель НУШ
Для батько: идея хорошая, как только введут штрафы, учителя будут ставить оценки почесноку после 4 класса неуков всех под зад ногой из школы, сертификат в зубы об окончании малолетки и все и не один директор дебилов к себе в школу не возьмёт
unforgiven 2
Для батько: от через таких нахабних батьків діти не хочуть вчитися, звертаючи всі свої негаразди на вчителів.
Коментувати
Tanya
Після ваших аудитів, скоро не буде кому в школі працювати - аудитори... Замість того, щоб дати вчителю спокійно та нормально працювати, вони мордують людей. Ганьба....
ЛІДА
Для Tanya: ЦІЛКОМ ВАС ПІДТРИМУЮ!
Коментувати
Эксперты не откажутся от денег
"Не допускается влияние на экспертов". Вопрос: кто может гарантировать,что голова ОТГ не использует коррупционную составляющую? Прокуратуру с судами подкупил,а тут какие- то эксперты. Да " нарисуют" любой висновок,который угоден голове( а он заинтересован закрывать школы).
ЛОРА
Для Эксперты не откажутся от денег: САМЕ ТАК І БУДЕ
Коментувати
оо
Стесняюсь спрсить:" А когда прошел аудит МОН, Департаментов, метод.центров, что уже пришла пора делать аудит школ?"
Эльза
Для оо: Можно продолжить- а аудит ОТГ,отделов образования при ОТГ?
Коментувати
Вчителька
,Боже, поможи нам! Скільки можна? А потім порівняють результати вибраних крутих гімназій ( з вибраними за тестами дітьми) в прості школи. Все, закриваємо половину шкіл! А нащо їх? Результати ж не порівняти! Владі потрібно довести до точки неповернення педагогів, нормальних директорів. Владі потрібний тупий електорат! 4 класи і досить!
Екатерина
Для Вчителька: Ні, тупий електорат роблять хабарники чиновники які оцінюють роботу вчителя за хабар і хабарники вчителі, які ці хабарі їм дають. Я не даю хабарі (ні, коли здирали з кожного вчителя, від школи, то давала,бо інакше інші повинні були платити більшу суму). Тому мене райво знищує. Сподіваюсь, що всі вон отримають по заслузі Прийде час і я розповім, як нелюди з райво не давали змогу дітям приймати участь в змаганнях, де вони не можуть підробити результат... Достатньо подивиться на перелік районів, яки приймають участь у Прангліміне.... Я працюю в малокомплектній школі і мої учні займали місця в кінці списку, але не останні в змаганнях для мат класів, мої учні склали успішно кембріджські іспити з англійської. І що зробили ці чиновниці?
Коментувати
Ігор
Ще чверть століття тому було розроблено та затверджено МО методичні рекомендації з педагогічного аналізу навчального процесу, спрямовані на впровадження у школах науково-обгрунтованої, а не совкової процедури навчання. Проте до цього часу прогресивні розробки вчених та практиків не впроваджені, як і не розпочато правдиву, а не фейкову реформу системи освіти.
Оракул
Для Ігор: В якому науковому журналі з імпакт-фактором ці "науково обгрунтовані розробки" опубліковані?
aaaa
:) четверть столетия назад как раз таки и началось разрушение образования. Если государство не обеспечивает ни какими материалами то о каком образовании может быть речь?
Коментувати
Лариса
КОНТРОЛЬ ЗА ЯКІСТЮ РІВНЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ ПОТРІБЕН. АЛЕ ЩЕ БІЛЬШИЙ ПОТРІБЕН КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ КЕРІВНИКАМИ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ.ОСОБЛИВО ДИРЕКТОРОМ ШКОЛИ ТА ГОЛОВОЮ ОТГ! ТЕ, ЩО Я ПРОЧИТАЛА , ПРОСТИЙ НАБІР ФРА3 Ларисаа
ОТК аудировать!
С нетерпением жду " Год аудита" ОТГ"!.
Валентина
Почитала Цей порядок і просто мову відібрало. Більш совдеповської риторики і авторитаризму важко собі уявити. Не крок, а навіть два кроки назад. Замість мотивації і заохочення, творчості і прогресивності - отаке. Відчуваю переведу своїх дітей на індивідуальне навчання, а може цього всі і добиваються?
Іван
Просто смішо.... Аудит прийде в школу - це всі вміють, а от втрутитися в ситуацію, що склалася в освіті на Виноградівщині, що на Закарпатті - ніхто не сміє, бо там великі гроші грають.... А от простого вчителя грузити готові всі... поки є кого грузити. До речі, почитав порадник для директора по аудиту - за голову взявся))) дебілізм процвітає, і це при тому, що школи просто розпадаються, а дітям сидіти нема за чим
unforgiven 2
Для початку, потрібно провести аудит діяльності міністерства освіти і науки України, якість навчальних програм, а також забезпечення навчальних закладів навчально-методичними та матеріально-технічними засобами та підняти зарплати учителів до рівня "більшості європейських країн" де "подібні системи оцінки якості освіти успішно працюють".
за-за-за
Для unforgiven 2: ну, і як справжні "руководітелі", а не начальники повинні пройти онлайн-сертифікацію, ЗНО з усіх предметів, предствати портфоліо і вікритий конкурс ( а не як омбудсмен) . Вчителі є зразком для учнів,а реформатири, ініціатори повинні стати зразком для вчителів. От тоді і аудити, реформи, інновації...
Начальников- к аудиту.
Точно. Наш напыщенный начальник отдела образования при ОТГ кроме напыщенности ничем не блещет...( Не я, компетентные коллеги пришли к выводу)
Коментувати
Местный
Готовьте вазелин - иными словами
Бахмут
Для Местный: ?
Коментувати
Алина
Придут "подоить" школы, а крайние, с кого снимут деньги -родители. И ВСЁ НА КРУГИ СВОЯ
Пессимист
Ничего,ещё немного и себя проявят бедные дети,которые попали под НУШ. То- то весело будет! Только отвечать,как всегда, за псевдореформы никто не будет!
Капитан немо
А з якого боку тут Чехія? Ви вже доцарювалися: 14% дітей у 4 класі не вміють, а ні рахувати, а ні читати, а ні думати. Це за офіціозом, а насправді, справи ще більш скаженні. Хто б аудиював цих йолопів... Ви он міністершу освіти навчить писати грамотно.
Юлія
Люди, а чого Ви заморочуєтесь? От потікають вчителі із шкіл, вихователі із садків, тоді й будуть задумуваться, а нові не прийдуть, а якщо і прийдуть, то й педагогами їх важко буде назвати з їх навчанням.
Лариса Попова
Головне, зразу з’являться гроші на підвищення зарплати. Адже єдину якість, яку перевіряють - це освіта. Навіть з продуктами не "замарочуються".
gry
Радість яка !!! І фіз-, і хімкабінети з’являться, і комп’ютери з 2004 року швидше запрацюють і псуватися не будуть, і , і.... Про зарплату - вже мовчу. З нетерпінням чекаємо "щастя" у 2020 році.
Іванна
Для gry: І комп’ютери, яким 15 років, вчитель перестане ремонтувати за свої гроші!
Оксана
От вам і НУШ!А сказали,що буде менше перевірок у школах!Не дають спокійно вчителям працювати!Безкінечні тренінги,курси,семінари і т.д....
Галина
Ми це переживем. Просто за працю вчителя, отримає зарплату ще одна структура - АУДИТ
Коментувати