МОН просить використовувати українську в освітньому процесі

Керівників закладів освіти просять застосовувати державну мову в освітньому процесі

МОН просить використовувати українську в освітньому процесі

Міністерство освіти і науки звернулось до керівників закладів освіти з проханням забезпечити виконання законодавства України в частині застосування державної мови в освітньому процесі. Відповідний лист підписаний міністром освіти Ганною Новосад.

У відомстві зазначають, що 16 липня 2019 року набрав чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», стаття 21 «Державна мова у сфері освіти» якого повністю відображає зміст статті 7 «Мова освіти» Закону України «Про освіту», якою встановлено, що мовою освітнього процесу є державна мова.

Окрім цього, згідно із статтею 9 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків зобов’язані, зокрема керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники.

«У зв'язку з цим вкотре наголошуємо на необхідності застосування державної мови в робочий час науково-педагогічними, педагогічними та іншими працівниками закладів освіти. Державна мова має використовуватися в рамках освітнього процесу, під час проведення навчальних занять (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин), у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти (вихованцями), так і між собою», - наголошують у Міністерстві освіти.

Також у відомстві звертають увагу, що під час організації освітнього процесу незалежно від його форми (урок, лекція, практичне, семінарське заняття, гурткова робота тощо) необхідно використовувати навчальні матеріали, виготовлені державною мовою (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин).

Враховуючи освітні запити учнів та їхніх батьків, кадровий потенціал і матеріально-технічне забезпечення, заклад освіти розробляє та використовує в освітній діяльності освітню програму на кожному рівні (циклі) повної загальної середньої освіти або наскрізну освітню програму з відповідним мовним компонентом (без вивчення/із вивченням мови національної меншини, вивченням однієї чи кількох іноземних мов тощо). Таким чином, згідно з освітньою програмою закладу освіти під час проведення навчальних занять із навчальних предметів, які викладаються іноземними мовами або мовами національних меншин, застосовується відповідна мова поряд з державною мовою.

«Водночас наголошуємо на вагомості популяризації переваг вивчення державної мови та оволодіння нею на високому рівні усіма здобувачами освіти незалежно від національного походження, що є однією з важливих умов повноцінної реалізації їхніх конституційних прав в Україні», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
24.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бец
Почитав комментарии, только идиот не заметит, что в Украине идёт настоящая гражданская война и нефиг врать, что вы с Россией воюете.
Эксперт
И ещё про "необхідно використовувати навчальні матеріали, виготовлені державною мовою". А на уроках информатики Windows? А Word, Power Point, Excel и другие компьютерные программы? Есть ли на мове? А домашний компьютер вместо Windows при загрузке пишет Вiкна у наших "патриотов"?
123
Для Эксперт: Не робіть з себе дурника. Мова про мову викладання, ане переклад назв програм. Чи Ви інформатику викладаєте англійською?
Експерт
Для 123: Речь шла об интерфейсе указанных программ, а не о "назвах" Интерфейс русскоязычный. Посмотрите на домашнем компьютере и увидите все на русском языке. Все привыкли и удобно. Или надо изобретать велосипед и устанавливать все программы на "мове’? Как уже достали с этой совой, точно носятся с ней, "Як дурень з писаною торбою" Так что про дурника - это про 123
Експерт
С этой Мовой
Коментувати
Эксперт
Постоянное НАВЯЗЫВАНИЕ мовы , можно сказать , принудительное к исполнению, вызывает обратную реакцию у многих. Знаю и прекрасно говорю и на русском, и на украинском, но принудительная обязанность как-то очень уж похожа на диктатуру, вот сказали только на мове и ни шагу в сторону. Немного сбавьте обороты, господа хорошие патриоты. Прислушайтесь к людям! Принудительность вызывает дух противоречия, не нужно заставлять! Реальность такова, что половина населения говорит на русском, это факт, это ясно, как дважды два. Будете заставлять на мове, будет обратная реакция. Человек так устроен, что не любит принуждения
Машина часу
Для Эксперт: Повністю підтримую! Бачу чимало таких прикладів, знаю багатьох шановних людей, які володіють обома мовами. Це цілком природно. А обов’язковість спілкування навіть на перерві учителів між собою - це занадто. А що занадто, то не здраво. Так і до 1937 недовго скотитися
Местный
Для Эксперт: Крым уже насильно украинизировали. Что вышло - все мы знаем...
123
Для Эксперт: про яке здавляння оборотів може йти мова, коли за 28 років "генії педагогіки" так і не спромоглись вивчити мову держави в якій житуть і працюють? 28 РОКІВ! та вже є вчителі, які народились в незалежній державі, а досі вважають, що живуть в СРСР! Може Ви виїдете до Франції та вимагатимете шкіл з російською мовою викладання та спілкування? І не треба перекручувати. Мова про спілкування на перервах з учняти та в робочому колективі, а з друзями та родиною в позаурочний час можете хоч на ідіші спілкуватись
Коментувати
людина
Цікава заявка від МОН: на вивчення української мови у педвишах години скоротили до мінімуму, збільшивши при цьому їх кількість на вивчення англійської мови, при вступі в магістратуру наші майбутні вчителі теж демонструють свої знання з англійської, а говорити мають українською. Це що такий прикол?
Не прикол,а расчёт
Для людина: Нет,это двойная мораль нынешней власти. Довести народ до нищеты и силовыми методами требовать патриотизм- мову, вышиванку,гопак.
Коментувати
Олена
Для астрономії (11 клас) підскажіть, будь ласка, де можна взяти якісні відеоматеріали, симуляції тощо. Дякую.
123
Новосад уже сказала,что из учебников уберут упоминания о дружбе с Россией. .
Українець
Для 123: Це добре. Яка може бути дружба з ворогом, який прийшов на нашу землю, посягає на цілісність і незалежність України, коли майже щодня є загиблі у цій війні, горе приходить в українські родини, то це друг так чинить?
Непонимающий
А почему ж тогда войну не объявляют?.?
Бец
Для Українець: Упоролся? Отключи на месяц телевизор, отпустит!
Коментувати
?
Интересно,и зачем МОН,как и попередники,начинает с тем,которые разъединяют нацию? Кому это выгодно???
Покойный Олесь
Для типа Українець: Да ты не понял ничего - придурок потому что! Предками моими казаки вольные были! И документы, подтверждающие это есть! У умирали они от шляхты польской и от таких как ты, подстилок, в спину стреляющих, горшки польские моющие, зад западу лижущие! Приезжай, давай, у мартена постой! В шахту спустись! Кормим вас, мерзоту, всю жизнь! Это мы УКРАИНЦЫ! А вы польско-австрийско-венгерский переводняк!
Українець
Для Покойный Олесь: Це ті шахтарі, яких навезли з кацапії, тепер українцями стали? Це ті шахтарі, які постійно глотки дерли, що Україну кормлять і путла в Донбас призвали? Закрий пельку даунбасовець! Це ви в спину нашим воїнам стріляєте гниди мокшанські!
999
Для Покойный Олесь: ой молодца!!! молодец!!!надо было еще Тарасу Бульбе не останавливаться имочить клятых шляхів , да и батько Ковпак недобил ублюдков. надо было эту западэнщину сровнять с землей и камня вызженного, чтобы не остолось, чтобы землю потом таких ублюдков и убийц не плодила...
Коментувати
Українець
Що їх просити? Гнати в три шиї кацапів та й по всьому. Сказано, в робочий час розмовляти українською! Що не зрозуміло? В гостях говори хоч китайською, твої проблеми, а на роботі виконуй закони держави, у якій живеш!
Покойный Олесь
Для Українець: Руки прочь от Земли Моей Родной - Украины, тварь националистическая! Мои предки жили и погибали здесь сотни лет и потомки будут жить! Что не понятно таким как ты?
Лариса Попова
Для Украінець. Попробуйте відкрити рота до угорців на Закарпатті, де вже виросли покоління, які не знають украінськоі взагалі. Що , зась? Немодно, страшно... Але це теж територія Украіни, але хазяі не дали Вам "фас". Горе як людина немає свого розуму.
Українець
Для Покойный Олесь: В Україні розмовляють українською! Предки твої мокші і ти морда кацапська! "Погибали"? Може й "погибали", щоб землі українські завоювати. На жаль, завоювали і ти вже вважаєш, що українська земля стала твоєю, але недовго кацапні тут господарювати, справжні українці не скорилися і в кацапському ярмі зберегли свою УКРАЇНСЬКУ мову і культуру, а ти, приблудо, з москальщини, згинь, нечиста сило!
Коментувати
Владимир Белый
Те, що уряд у особі МОН ПРОСИТЬ виконувати закон України на початковому етапі роботи нової його очільниці може мати деякий позитив лише як вияв делікатності, який йде попереду серйозного ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Це є усталеною практикою у цивілізованих демократичних країнах. Але далі апріорі має бути наступний ланцюжок управлінської роботи, на яку витрачаються кошти платників податків: попередження, а за подальше ігнорування закону - санкції. Інакше держслужбовці та працівники бюджетної сфери мають позбуватися бюджетного заробітку від неї. За ігноруванням владою ігнорування закону рядовими працівниками та громадянами стоїть тіньова діяльність, спрямована на руйнацію нової незалежної від колишньої метрополії держави. Як української, що є першим базисом до самоповаги для 40 мільйонів громадян України, бо колаборанти ніколи і ніде та ні у кого не викликали поваги, довіри і гідного до них ставлення.
Патриот Украины
Для Владимир Белый: Такие как Белый разжигают межнациональную вражду! А моя родная Украина процветала, когда каждый мог разговаривать на своем родном языке во всех сферах человеческой деятельности! Такая уж история освоения этих земель! Даже в маленькой Швейцарии государственных языков - четыре! Стыдно не знать ВЕЛИКУЮ ИСТОРИЮ УКРАИНЫ!
Євген Петрович
Цікаво, а чи є така мова - "швейцарська", Патріоте України? А стосовно засилля на українські землі чужерідних - це точно сказано! То кому соромно, лжепатріоте?
Коментувати
Владимир Белый
В Україні має бути щонайперше українська школа, а не школа-сателіт від колишньої метрополії, а в українській школі - український учителя. Як у будь-якій країні, яка дбає про власну гідність. Ось один чи не віковічний елемент французького учительського стандарту: "... Maîtriser la langue française pour enseigner et communiquer. Dans son usage de la langue française, tant à l’écrit qu’à l’oral, le professeur doit être exemplaire quelle que soit sa discipline" - - "... Володіння мовою для навчання та комунікацій. У користуванні як усною, так і письмовою французькою учитель має бути прикладом незалежно від його дисципліни".
настоящий патриот Украины
Для Владимир Белый: Ишь ты, Белый, а ты оказывается fашист. Даже на картинке подписал себя.
mmm
Для настоящий патриот Украины: по чем комментик, неофашистик? в Ґермании воспитатель в садике ходит за ненемецкогóворящим ребенком пока он не начнет ґоворить только по немецки. назовем ее фашисткой?
настоящий патриот Украины
Для mmm: В том то и дело что Германии немецкий знают. А у нас в садиках детей УЖАСНЫМ СУРЖИКОМ КАЛЕЧАТ - "Скількі времья?" В итоге они не знают ни украинского, ни русского. Посмотрите как они пишут в интернете - русские слова украинским алфавитом.
Коментувати
Грицько Печерський
Ніззя, не-нельзя, найн, ніхт вісен, на турецком - якши барашка чи башка-казан, біс його знає чого ще видумають компетентні чиновники: словник дозволеного в туалеті.
...
Маразм крепчает.бб .
А.С.Пушкин
Хорошо, а если все-таки на русском - будут вешать или расстреливать?
123
Для А.С.Пушкин: звільняти, як таких, що не відповідають займаній посаді!
Ольга
Для 123: та ты шо? А может лучше всё-таки вешать, а , фашист?
123
Для Ольга: В мене лише одне запитання: Ви психічно хвора людина або просто хамло?
Коментувати