Залучення освітян у неділю має бути оплачено, - профспілка

Профспілка звертає увагу на дотриманні законодавства під час залучення вчителів у вихідні дні

Залучення освітян у неділю має бути оплачено, - профспілка

Профспілка працівників освіти звертає увагу закладів освіти на дотриманні законодавства про працю у випадку залучення працівників до роботи у вихідні дні. Про це йдеться у повідомленні профспілки через календар, згідно з яким, 1 вересня у цьому році припадає на неділю.

У профспілці, з посиланням на інформацію Міністерства освіти, зазначають, що рішення про проведення свята першого дзвоника приймає кожен навчальний заклад особисто, тому свято може бути проведено як 1 вересня (у неділю), так і 2 вересня (у понеділок).

«Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. У таких випадках, компенсація за роботу у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі», - повідомили у Профспілці працівників освіти і науки.

Освіта.ua
27.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
mykola11111
А ми розпочнемо 2 вересня, і всі питання зняті. Що ж стосується поняття "свято", то для справжнього вчителя кожна зустріч з учнями є святом, байдуже, чи за чиємось наказом, чи при виконанні службових обов’язків. Адже всі з цим згодні?
Местный
Для mykola1: нет, не согласен. Исполнение своих служебных обязанностей - это называется работа. Разница между праздником и работой в отношении.
Коментувати
unforgiven 2
Якого хЄра залучати освітян працювати у неділю? Хіба на МАН і Учитель року.
Ірина
Має бути оплачено. Мабуть мова йде про оплату столів і квітів для дорогих гостей з відділів і вище за рахунок вчителів.
Долучайте місцеву владу
Якщо 1 вересня свято, то його можна святкувати, як День міста: усім разом. Це можуть бути загальні у населеному пункті заходи: концерти, вікторини, змагання і т.д. До цього залучати можна акторів, співаків, можна і міністрів.. От тоді це буде свято для всіх. А то вчителі завжди готують свято, а суспільство не задоволене: то квіти не потрібні, то концерти чи лінійки не такі…
Miroslav Shcherbina
Для Бориса: Як би то все було у довільній формі "святкування". Старовинних совкових "лінійок" не повинно бути, а вчителі будуть залучені до зустрічей із учнями, батьками, проводитимуть інші заходи, відповідатимуть за будь-які події у своїх кабінетах і в цілому в приміщенні школи - це теж робота. Якщо у нас публіка вважає, що вчитель тільки те й робить: читає урок та записує його у журнал, то гріш ціна розмовам про НУШ. Й щодо "Законів". Неділя - неробочий вихідний день по всіх законах. Якщо навчальний рік, по вашому, це суцільний проміжок часу від 1 вересня до 1 липня, то вчителі й 1 січня повинні явитися на роботу (читати і записувати), але тут одна порада: краще перевірте своє здоров’я.
борис
"Свято може бути проведено як 1 вересня (у неділю). Зверніть увагу, "СВЯТО". А хто це коли платив гроші за участь у святі. Можливо хтось буlе читати уроки у неділю, і запише їх у журнал?
Мирослав
Для Бориса: Як би то все було у довільній формі "святкування". Старовинних срвкрвих "лінійок" не повинно бути, а вчителі будуть залучені до зустрічей із учнями, батьками, проводитимуть інші заходи, відповідатимуть за будь-які події у своїх кабінетах і в цілому в приміщенні школи - це теж робота. Якщо у нас публіка вважає, що вчитель тільки те й робить, читає урок та записує його у журнал, то гріш ціна розмовам про НУШ. Й щодо "Законів". Неділя - неробочий вихідний день по всіх законах. Якщо навчальний рік, по вашому, це суцільний проміжок часу від 1 вересня до 1 липня, то вчителі й 1 січня повинні явитися на роботу (читати і записувати), але тут одна порада: краще перевірте своє здоров’я.
Коментувати
борис
Для профспілки "спеціально" ЗУ "Про загальну середню освіту." Стаття 16. Навчальний рік та режим роботи закладу загальної середньої освіти 1. Навчальний рік у закладах загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.
Олександр
Для борис: Дядьку Борис, що Ви МАНДИТЕ? Назвіть мені закони України, які виконуються.
Для борис:
Дурний тебе піп хрестив!
Коментувати
Светлана
Ну просто страшенно "перепрацюються" за 1,5 години на святкових урочистостях. А нічого, що батькам 2 вересня потрібно буде потім на роботу ще бігти, попередньо відпросившись. А так було б, дійсно, свято у дітей - 1 вересня в школі, а потім - з родиною, друзями гарно провести час. А може ще й у календарі свят позначити День знань - 1 або 2 або 3 вересня - щоб не дай Боже не порушити не зрозуміло які права вчителя. До речі, у них же рахуються не у всіх робочі дні, а погодинно.
Петро Іванович
Для Светлана: А ви не бажаєте у свій законний вихідний вийти на роботу, а потім святкувати? Вчитель і так на вихідні, замість того, щоб приділити увагу своїм дітям, їде з дітьми то на екскурсії, то у музеї, то іде на конкурси, олімпіади і т.д.Так має, по вашому, бути. А ви не хочете попрацювати так безоплатно???Закінчіть педвуз, і до роботи.Вперед!!!
Светлана
Для Петро Іванович: Педвуз закінчила, працювала і у вихідні, і в неробочий час. Мала гарні результати у своїй роботі. Так що Ваші поради залиште комусь іншому. Впевнена, що "галас" проти виходу на роботу у вихідний день - 1 вересня - підняли ті, кому не цікава робота вчителем, вони байдужі до дітей і їм немає чого робити в школі. Ще раз повторюю - День знань у нашій країні святкують саме 1 вересня, а не 2 чи 3.
Лариса Попова
Певно, тому, кому цікава робота прдавцем, вам щось видає безплатно, а лікар безплатно веде прийом хворих і т. п. Будь-яка праця має оплачуватись, інакше - це рабство. Небайдужими до дітей мають бути батьки, а робота вчителя. - надавати знання. А ви губи закатайте, бо навіть у центральних міських школах уже не завжди можуть знайти вчителів, щоб ваші забаганки виконувати.
Коментувати
Местный
Пффффффф, - ответила администрация учебного заведения