Випускники шкіл не володіють мовною вправністю, - експерти

Тест ЗНО з української мови демонструє низький рівень мовної вправності випускників

Випускники шкіл не володіють мовною вправністю, - експерти

З року в рік завдання з власного висловлення у тесті ЗНО з української мови демонструє низький рівень мовленнєвої і мовної вправності випускників шкіл. Про це, під час прес-конференції, сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

За його словами, про це щороку свідчать результати виконання завдання тесту з української мови, в якому учасникам пропонується сформувати власну позицію, підтвердити її кількома аргументами, навести приклади та зробити висновок.

Також очільник УЦОЯО ознайомив журналістів з експертним висновком щодо аналізу виконання учасниками тестування завдання з власного висловлення.

Зокрема, за висновками експертів, оцінювання власних висловлювань учасників ЗНО свідчить про слабкий розвиток у випускників навичок побудови аргументативного тексту.

«80% учасників не вміють вправно сформулювати свою позицію щодо запропонованого дискусійного питання, а підтвердити її доречними аргументами не може 82% учасників. Половина учасників взагалі не приводять прикладів із власного читацького чи мистецького досвіду, а близько 40% із соціального чи історичного життя», - йдеться у висновку.

У половині робіт учасників тестування спостережено серйозні порушення логічності й послідовності викладу.

«Мовленнєву вправність власних висловлень здебільшого оцінено в 0 або 1 бал з 4-х можливих, що свідчить про доволі низький рівень опанування орфографічних, пунктуаційних, лексичних, граматичних і стилістичних норм української мови», - наголошують експерти.

Виходячи з цього, Валерій Бойко повідомив, що в Українському центрі оцінювання якості освіти розглядають можливість застосування іншої форми перевірки сформованості мовленнєвих навичок і компетенцій випускників. Ці зміни можуть бути реалізовані в контексті модернізації тесту ЗНО з української мови і літератури.

Освіта.ua
15.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
галина
...рівень більшості коментарів такий, як і рівень учнівських робіт на ЗНО: ні логіки, ні аргументації, ні грамотності..."діткам"-випускникам - по 17-18 років, і не могти скласти і докупи зв’язати 10-15 речень - це дебілізм... не хочете вчитись - ваше право, але не судіть про те, в чому ви не розбираєтесь... навчання, в т.ч. і література- це не розвага, а розвиток інтелекту, праця...вона вчить розуміти людей, соціум,суспільні стосунки, себе врешті-решт...вчить бачити і розуміти світ довкола себе, відчувати і цінувати красу, любити...
Михайло
Коли вводили ЗНО, воно було виправдане прагненням подолати корупцію при вступі до вузів. Тепер це перетворили в кару господню для всіх дітей, які і не мріють про ЗВО. Навіщо їм це? Вони знають, що атестати (свідоцтва) їм видадуть з 1-ми, 2-ми, 3-ми, чого вистачає для роботи за кордоном, то для чого мучитись ще над власним висловлюванням? Хто поступить і через 5-6 років закінчить ЗВО, то знайде роботу за спеціальністю з мінімальною зарплатою. А хто написав ЗНО абияк, той уже на той час буде кататись на престижній машині, навіть розмитненій.
Марія
Питання до виконуючого обов’язки директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка: чому досі не виплатили гроші за роботу екзаменаторам з Харківської області? Адже Ваш звіт НЕ можна було підготувати без нашої роботи!
Учителька
А чого очікувати, коли основним видом контролю з усіх шкільних дисциплін є тести? Навіть з укр. мови. Дотестувалися, тепер чухаємо потилицю.
avatar13
Свят, свят, свят... Я навіть не представляю, як я буду здавати те ЗНО з мови і літератури. Що вони уже "накуровесили" з цими екзаменами. В мене просто слів культурних немає від цих їхніх "реформ". Я тільки перейшов в 11 клас, а представляю, що буде, коли я знову сяду за парту. Скажу як учень: самі не можуть нормально наставити та підготовити учнів до ЗНО, а потім кажуть, що ми не можемо правильно написати та висловити свою думку на екзамені. Щось тут не сходиться. Так, немає всіх ідеальних вчителів - кожен вчить дітей відповідно до програми, але з врахуванням своїх та класових індивідуальних понять, але вибачте - скоріше не у вчителях проблема, а у вас, нешановані мною "міністри", "чиновники" і так далі. І, скоріше всього, зі мною будуть солідарні більшість учнів та вчителів.
Наталя
Згідна ,що правопис -один об’ємний жах. А програма на 2020рік по творах зовсім не цікава. Забрали найголовніші твори ,які мають чесноти, щоб учень не просто прочитав для ЗНО,а і взяв приклад для себе.Отже,як написати приклад з літ. для твіру,коли тобі не цікаво навіть читати ??? Дехто хоче зробити з учнів вондекіндрами,але ненамагається допомогти,їм но досягти європейської освіти і для картинки.
Григорій
оооо :) а ви ще новий правопис втиснули гггггг так вони й взагалі повісяться )
Ірма
Для Григорій: в мене очі кровити почали,як цей " правопис" побачила. Жах. Тепер те,чому навчала всі роки,маю забути.
Коментувати
Ірма
Приклади з літератури,ага. Скажіть,той,хто складає програму з літератури,хоча б частину з цього списку прочитав? І дійсно думає,що молоді цікаво ? Більше половини творів діти називають атавізмами. Те,що було цікаво,з програми виключили,а те,від чого діти очі закопують,добавили. Програма нецікава. Вимоги до розгляду творів ідіотські. Якщо навіть не подобається,дитина не має права свою думку висловити. Має писати,що це шедевр. Самі дітей від літератури відштовхуємо,а потім пишемо,що не читають,не вміють твори писати. Вміють,читають,але те,що ми їм диктуємо читати,неможливо в 15-17 років зрозуміти , нормально сприйняти і осмислити. Не можуть підлітки мислити як старий дідуган чи доросла тітка,що програму для них складають
Марія
Питання до директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка: чому досі не виплатили гроші за роботу екзаменаторам з Харківської області?
Родион
А чому це повинні вміти всі 100% випускників? Комусь потрібно вміти цеглу класти чи поля орати. А от мовна вправність багатьох теперішніх чиновників, в тім числі і освітянських, на рівні Еллочки Щукіної.
Чиновникам всё равно
Для Родион: Наш глава ОТГ разговаривает так,как будто только вчера вышел " из зоны". И ничего,откаты гребёт лопатой.
Коментувати
Олеся
Тобто як? Не мають логічного мислення, не читають, не можуть висловити свою думку - а зробімо завдання легенькими, щоби таки всі вступили до вишів? А навіщо нам така профанація?