На початку навчального року Києву прогнозують спалах кору

Планові щеплення в попередні роки не отримала досить велика кількість дітей

На початку навчального року Києву прогнозують спалах кору

На початку навчального року у Києві може статись спалах кору та інших небезпечних для дорослих та дітей хвороб. Про це повідомила директор столичного Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, зараз у Києві спостерігається наймасштабніший спалах кору за всі роки незалежності України. І лише активна позиція людей щодо вакцинації може убезпечити столицю.

За інформацією київського Департаменту охорони здоров’я, за 6 місяців 2019 року в Києві на кір захворіло понад 5000 осіб, із яких майже 3000 – дорослі. Це у тричі більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Близько 50% хворих потребували госпіталізації через тяжкий перебіг хвороби. Цього року від кору померло 2 дорослих, які не були щеплені та звернулися до лікарів запізно.

«Це не просто сумна статистика. Це реальна загроза, протистояти якій можна лише з позицій відповідального ставлення до імунопрофілактики. Причому, йдеться про особисту, персональну відповідальність кожного. Сьогодні вже нічого, крім щеплень, не убезпечить Київ від спалахів та епідемій вакцинокерованих інфекційних хвороб», – наголосила Гінзбург.

Вона зазначила, що ситуація, у якій опинилась столиця та в цілому Україна – результат втрати колективного імунітету. Також, за висновками фахівців, планові щеплення в попередні роки не отримала досить велика кількість дітей віком до 5 років та від 7 до 14 років.

«Це діти, які вже повертаються після літнього відпочинку зі всіх куточків країни, у вересні підуть до дитячих садочків та шкіл, і ми будемо мати новий спалах. І не лише кору. Зараз, на жаль, доречно передбачати і зріст захворюваності на інші небезпечні для дорослих та дітей хвороби, наприклад – дифтерію», – попередила директор департаменту.

Валентина Гінзбург запевнила, що сьогодні у столиці створено всі умови, щоб у зручний час без черг, абсолютно безкоштовно зробити щеплення.

У комунальних медичних закладах у наявності понад 57 тисяч доз вакцини для профілактики кору, краснухи та паротиту. Це дає змогу щепити всіх дітей згідно з календарем. А також без вікових обмежень вакцинувати дорослих – в першу чергу тих, хто має низький титр антитіл до кору (якщо вакцинальний статус не відомий, варто зробити такий аналіз).

«Я стверджую, що батьки, які не хочуть щеплювати дитину, та дорослі, які мають показання та нехтують імунопрофілактикою, – наражають власних дітей, себе та всіх навколо на небезпеку. Ще раз – троє хворих на кір у 2016 році та 5000 за шість місяців 2019 – це результат антивакцинальних кампаній та недбалого ставлення до здоров’я свого та своїх дітей! Відкидайте сумніви. Йдіть до лікаря просто сьогодні. Щеплюйтесь, щоб залишатися живими та здоровими!», – закликала Валентина Гінзбург.

Освіта.ua
13.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маринэ
Цікаво, українці живуть лише в Києві? Коли дивлюся новини України або читаю в Інтернеті, не розумію, чому ж я так і не знайшла жодної вакцини для дорослого ні в аптеках міста, ні в лікарнях з червня місяця. Згодна була б заплатити, тільки чую відповідь: "У нас в лікарні передбачені вакцини лише для дітей, та й то, навіть не вистачило всім дітям вакцинуватися". Чи вакцини є лише у столиці?
Андрю
Для Маринэ: "...інформацією київського Департаменту охорони здоров’я, за 6 місяців 2019 року в Києві на кір захворіло понад 5000... Цього року від кору померло 2 дорослих, які не були щеплені та звернулися до лікарів запізно."- нажаль відсутня інформація про кількість померлих дорослих, які мали щеплення.
Маринэ
Мене цікавить питання, де ті вакцини є, про які кажуть наші чиновники в новинах? Чому бажаючі не можуть зробити щеплення, але, в той же час всі міністри та лікарі ’закликають’ його робити? Ще й соромлять за безвідповідальне ставлення населення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих...
Коментувати