Учні, які не пройшли конкурс в 10 клас, можуть продовжити навчання

МОН надані роз'яснення щодо застосування порядку переведення учнів до наступного класу

Учні, які не пройшли конкурс в 10 клас, можуть продовжити навчання

Учні 9 класів спеціалізованих шкіл, яким не вдалось пройти конкурс до 10 класу, можуть бути переведені до класу без поглибленого вивчення окремих предметів за власним бажанням. Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти у відповідь на звернення громадян щодо практичного застосування Порядку переведення учнів шкіл до наступного класу.

У відомстві зазначають, що з огляду на необхідність враховувати здібності та освітні потреби кожного учня передбачено дві моделі організації його індивідуальної освітньої траєкторії після завершення 9 класу.

Перша (найбільш поширена) модель передбачає безконкурсне переведення учня з 9 до 10 класу без поглибленого вивчення окремих предметів, що відбувається за власною заявою учня чи заявою одного з його батьків, інших законних представників.

Друга модель, що допускає переведення учня з 9 до 10 класу з поглибленим вивчення окремих предметів на конкурсних засадах, має відповідні умови її застосування.

Перша умова - у закладі має бути створено 10 клас(и) з поглибленим вивченням окремих предметів певного профілю.

Друга - кількість бажаючих прийняти участь у такому конкурсі має бути більшою ніж кількість місць у відповідному(их) 10 класі(ах).

Учні 9 класів, яким не вдалося пройти конкурс, можуть скористатися першою моделлю та бути переведені до 10 класу без поглибленого вивчення окремих предметів за власним бажанням. У разі неподання відповідної заяви учні 9 класів випускаються із закладу загальної середньої освіти відповідно до наказу його керівника і можуть продовжити здобувати загальну середню освіту в інших закладах системи загальної середньої освіти.

Приклад

У закладі загальної середньої освіти створено 10 клас універсального профілю та два 10 класи з поглибленим вивченням окремих предметів - суспільно-гуманітарного та фізико-математичного профілів.

Зі 120 учнів 9 класів, які завершили здобуття базової середньої освіти, до 10 класу з суспільно-гуманітарним профілем було подано 25 заяв про переведення, з фізико-математичним - 50, а до класу з універсальним профілем - всі інші 45.

При граничній наповнюваності класу не більше 30 учнів підстави для проведення конкурсу при переведенні до 10 класу з суспільно-гуманітарним профілем відсутні, тому всі 25 учнів мають бути до нього переведені, а на вільні 5 місць може бути оголошено відкритий конкурс серед учнів 9 класів інших закладів освіти.

До 10 класу з фізико-математичним профілем учні переводяться на конкурсних засадах або без конкурсу - у разі відкриття додаткового 10 класу з фізико-математичним профілем і оголошення конкурсу серед учнів 9 класів інших закладів освіти на вільні місця.

Переведення всіх учнів до 10 класу з універсальним профілем, які не пройшли за конкурсом та тих, які відразу виявили бажання бути переведеними до нього, може бути забезпечене шляхом відкриття додаткового 10 класу з універсальним профілем або зарахування таких учнів до інших закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти в установленому порядку.

У Міністерстві освіти також поінформували, що процедурні питання проведення самого конкурсу, зокрема щодо забезпечення його публічності, відкритості, об'єктивності, рівності тощо, урегульовані пунктами 3-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 16 квітня 2018 року № 367.

Освіта.ua
25.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
В мене таке запитання, Якщо я вчуся в 10 класі і мені захотілося вступити в пту,то мені прийдеться 3 роки вчитися в Пту?
Вікторія
Моїй дитині взагалі не сказали, що він вже не належить до учнів школи. Ми взяли свідоцтво, щоб спробувати вступити до коледжу, але не встигли здити документи. Зателефонувала до вчителя, яка мені повідомила, що мій син вже не учень школи, щоб ви розуміли, в менемову відібрало. Що робити, я не знаю. Коди дитину подіти, я також не знаю.
Галина
Для Вікторія: йти до ПТУ. А взагалі-то школа за місцем прописки має взяти, якщо звісно не 2-чник. Ви коли брали документи, мали взяти їх тимчасово під розписку, що повернете. А якщо Ви їх просто забрали, то звісно син перестав бути учнем школи. Треба було віразу узгоджувати питання
Поясніть
Для Вікторія:Не знаю в нас з тим проблем немає можна серед року забрати і назад проблем взагалі немає.Моя знайома виїхала за кордон з дитиною назад верталася в ту саму школу і клас і знову з за границю,раз 5 так робила поки не визначилася.Ми так самі робили ми за рік з двома дітьми були в одній школі потім в іншій і вернулися назад в першу без проблем.Я не розумію в чому проблема ви ж не йдете до вчителів в їх приватну школу,щоб так якісь вимоги ставили!,або ви щось не договорюєте,може ви з вчителями погано повелись.Зі мною говорять всі вчителі моїх дітей,навіть зараз що ми там не вчимося.А не учень школи-правильно ви забрали документи,занесли назад в школу-знову учень даної школи.В житті різне є і люди передумують і плани міняються.
Коментувати
Злий батько учня
Хтл 173 Харьков викинули дітей на вулицю, зробили з двох 9-х один 10 , спеціально позавалювали дітям оцінки ,хто не домовився,опинився на вулиці.А що заважало їм продовжувати навчати дітей,адже поглиблене вивчення математики було з 8 класу і діти вибиралися у ліцей з інших шкіл через іспити,і грошей ми натягалися до ліцею за поділ на групи,за форму,на усі забаганки і благочинність обовязкову.Так от не треба таке писати,бо зараз усі школи почнуть робити один профільний клас і викидати дітей,як наших викинули,мотивуючи тим що тіпа не пройшли.
Любов
Складається таке враження, що в Міністерстві не знають і не читають власних документів... Який універсальний профіль? Про що це? Шановні працівники Міністерства! Перегляньте, будь ласка, типові освітні програми! І не пишіть дурниць, які суперечать наказам Міністерства...
Таня
Ваш текст...немає вже в цьому році універсального профілю. Як і фізико-математичного, чи суспільно-гуманітарного. За новою програмою є тільки профільне навчання, при чому тільки з одного предмету
Анна
А якщо в сільській однокомплектній школі лише один 10 клас, і він фізико- математичного профілю? А в селі одна школа? Куди діватися дітям? По- моєму, профільність в старшій школі і поглиблене вивчення предметів - це різне. Чи я чогось не розумію? Будь- ласка, поясніть, хто знає.
Ruslan Kuznetsov
Для Анна: Так, поглиблене навчання і профільне навчання здійснюються за різними програмами. Тобто по суті вони різні.
Коментувати
Tatiana
В спеціалізованих школах треба відраховувати учнів з оцінками 3 по спецпредметуз усіх класів. Та при навності 5-6 оцінок нижче 7 балів ( разом з оцінкою з спецпредмету)