МОН представило новий Порядок про інклюзивне навчання

Документ має вдосконалити механізм організації інклюзивного навчання учнів в школах

МОН представило новий Порядок про інклюзивне навчання

Міністерством освіти розроблений проект Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти.

Документ є осучасненою редакцією постанови Кабінету Міністрів від 15 серпня 2011 р. № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах».

Порядок визначає вимоги до організації інклюзивного навчання у школах з метою реалізації права осіб з особливими освітніми потребами на загальну середню освіту, наближену до місця проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство; залучення батьків до участі в освітньому процесі.

У Міністерстві освіти зазначають, що нова редакція документа направлена на вдосконалення механізму організації інклюзивної навчання учнів з особливими освітніми потребами.

Громадське обговорення триватиме до 31 травня 2019 року.

Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: [email protected].

проект документа

Освіта.ua
17.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
Бабуся, спробуйте віддати свою дитину в інтернат для обдарованих, який знаходиться далеко від близьких і рідних. Там ваша дитина не буде задавати питань чому до нього завищені вимоги, а до Вані (Васі і т.д) - ні.
бабуся
А хтось подумав про тих дітей, які навчаються рядом з інклюзивщиками? Як їм пояснити. чому відрізняються вимоги до них від вимог до інклюзивщиків. Назвати все своїми іменами - жорстоко по відношенню до таких дітей. А різні вимоги - це зниження рівня навчання для звичайних дітей, адже вони бачать - не треба старатися, оцінка буде занизька на їхній погляд. Адже вони порівнюють свої знання та оцінки зі знаннями та оцінками інклюзивщиків. І це порівнян не на користь звичайних дітей. Вони таке оцінювання не вважають справедливим. Адже коли дитина запитує: - "Чому Ваня (Вася і т.д.) вивчив напам’ять тільки дві строчки - у нього гарна оцінка. а я весь вірш вивчив, тільки раз помилився та не дуже виразно прочитав, в мене оцінка гірша?" Оцуе вам вся інклюзія. Було індивідуальне навчання окремо від класу - це було правильно, була користь всім. А тепер ні звичайним дітям, ні інклюзивщикамю Адже вони просто сидять на уроках, слухають і не встагають за дітьми. Зате вчитель більше уваги їм приділяє, сповільнюючи темп уроку, менше звертає уваги на звичайних дітей. ОЛце придумали новаторство!
Наталія
А моя дитина з великим задоволенням іде до школи і не хоче більше в спеціальну школу-інтернат. Підтримую інклюзивне навчання. Це дуже важлива і корисна справа. Що таке вимога громади? Батьки самі вирішують де краще навчатися їх дитині. Якщо особисто Вам не підходить школа, користуйтесь спеціальними школами, реабілітаційними центрами. Кожна сім’я сама обирає яким чином їх дитина скористається своїм правом на освіту. Моя дитина наслідуючи однокласників у звичайній школі почала краще говорити і правильно поводитись. В читанні і письмі теж прогрес, але темп у нас свій.
Ольга
Працюю в НРЦ , дитина почала вимовляти склади, слова, дитину забрали по вимозі громади додому в школу, дома у школі замкнулась дитина не розмовляє зовсім . Що доброго зробили?діти не хочуть ходити до школи.
Nika
Для Ольга: інклюзія далеко не для всіх....
Коментувати